Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

UE ma sześć dni na podjęcie działań lub podjęcie kroków prawnych przeciwko Polsce i Węgrom Świat | Aktualności

Delegacja EPL, Nauki i Technologii, Europy i Zielonych skierowała do Przewodniczącego Komisji Europejskiej: „Brak działania Komisji do 1 czerwca 2021 r. zostałby uznany za »brak działania«, na mocy którego Parlament Europejski podjąłby działania prawne przeciwko Komisja. ”

Dodali: „Z terminem 1 czerwca 2021 r. wzywamy Komisję do podjęcia pierwszych kroków.

„Nie ma innego wyjścia, jak tylko podjąć kroki prawne”.

Katarina Barley, Birkit Sipple, Rhea Tun, Sophie Intweld, Katalin Che i Daniel Bryant podpisali projekt wspólnego oświadczenia.

Raport przytacza przepisy UE mające na celu zapewnienie rozliczalności Komisji Europejskiej i Rady Europy oraz możliwość wszczęcia przez instytucje UE działań prawnych przeciwko sobie nawzajem, jeśli odstępują one od swoich zobowiązań wobec obywateli UE.

Eurodeputowany Daniel Bryant napisał na Twitterze: „Państwo prawa w Europie przeżywa kryzys.

„Niemniej jednak Komisja Europejska odmawia podjęcia działań.

„Oto ostatnie przypomnienie: wywołaj los mechanizmu prawnego albo zabierzemy cię do sądu!”

Na początku tego miesiąca niemiecki minister spraw zagranicznych Michael Roth wraz ze swoimi portugalskimi i słoweńskimi odpowiednikami zaproponowali dwa sposoby ochrony i wzmocnienia rządów prawa w całym obozie.

Czytaj więcej: Ryaner oskarża Białoruś o „kradzież” samolotu – pełny raport

Zgodnie z art. 7 Konwencji UE, UE musi zatwierdzić plany na wniosek Węgier i Polski, dwóch krajów podejrzanych o pogwałcenie wartości europejskich.

Pan Roth powiedział: „Mam nadzieję, że Trybunał UE podtrzyma zasadność tego nowego mechanizmu i odpowie na każde jego zakwestionowanie”.

Przemawiając na spotkaniu w Coimbatore, niemiecki minister przekonywał, że UE do tej pory nie wystarczała, by zapewnić, że wszystkie państwa członkowskie przestrzegają europejskich standardów, jeśli chodzi o ich własne procesy sądowe i legislacyjne.

Brutalnie przyjął status prawny UE i powiedział: „Chcę być bardzo szczery.

„UE nie jest zaangażowana w obronę i wzmacnianie praworządności.

READ  Polska delegacja uzyskała pozytywny wynik testu Kovita-19 na Eurowizji

Nie przegap:
Białoruski dziennikarz przyznaje w nowym filmie, że „planuje zamieszki” [VIDEO]
Unijny chaos został zdemaskowany, gdy Bruksela otrzymała rozkaz działania przeciwko Białorusi” [INSIGHT]
Co się dzieje na Białorusi? Czy Białoruś jest w UE? [ANALYSIS]

„Straciliśmy naszą wiarygodność, zwłaszcza pod rządami prawa w krajach członkowskich, co jest ogromnym obciążeniem dla Kościoła”.

Bruksela jest uwikłana w szereg sporów z Polską i Węgrami o kontrowersyjne reformy prawne, które twierdzą, że roszczenia UE stanowią zagrożenie dla niezależności sądów.

Obóz rozpoczął działania na podstawie art. 7 konstytucji UE, co teoretycznie może oznaczać utratę prawa głosu przez UE, jeśli obie strony się nie wycofają.

Zarówno Polska, kierowana przez premiera Prawa i Sprawiedliwości Mathewsa Moraveki, jak i Węgry, kierowane przez premiera Fideszu Victora Orbana, od dawna przekonują, że Bruksela chce ukarać obu.

Oba kraje wygrały oddzielne spory podatkowe z Komisją Europejską w zeszłym tygodniu po orzeczeniu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości na ich korzyść.

Sąd odrzucił orzeczenie Sądu Apelacyjnego popierające węgierski podatek od reklamy z 2014 roku.

Sędziowie uznali również, że niskie stawki podatkowe w Polsce dla małych detalistów nie powinny być uważane za nielegalną pomoc rządową.