Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ujawnia się ostatnie chwile pasażerów tonącego Tytana

Ujawnia się ostatnie chwile pasażerów tonącego Tytana

Członkowie rodzin pasażerów na pokładzie dotkniętej katastrofą łodzi podwodnej Titan podzielili się szczegółami ostatnich chwil swoich zaginionych bliskich na pokładzie łodzi podwodnej, zanim eksplodowała.

Możliwe, że pasażerowie na pokładzie łodzi podwodnej spędzili ostatnie chwile w całkowitej ciemności, wpatrując się w niesamowite bioluminescencyjne stworzenia unoszące się obok i słuchając swojej ulubionej muzyki, która brzmi lepiej niż niektóre teorie rozpowszechniane w Internecie na temat ponurości łodzi podwodnej. Byłam.

Pojawiły się nowe szczegóły dotyczące ostatnich chwil życia pasażerów z żoną i matką skazanego duetu ojciec-syn Shahzada I Sulejmana Dawooda mów do mnie The New York Times O tym, jak ta podróż była zwieńczeniem rodzinnej obsesji na punkcie wraku 111-letniego samolotu, która zaczęła się, gdy w 2012 roku odwiedzili wystawę Titanica w Singapurze.

Gorączka Titanica u Davida wzrosła dopiero po podróży na Grenlandię w 2019 r. Poczta Nowego Jorku raporty.

Krystyna Powiedziała wtedy, że znalazła ogłoszenie OceanGate oferujące wycieczki do wraku na pokładzie łodzi podwodnej Titan.

Początkowo miała towarzyszyć w podróży swojemu mężowi miliarderowi, ale ich 19-letni syn ostatecznie zajął ich miejsce. Solomon zastąpił matkę, ponieważ pierwotny lot pary został opóźniony przez pandemię, a zanim się rozpoczął, był już wystarczająco duży, aby polecieć.

Christine ujawnia również, że jej mąż i syn nie odbyli katastrofalnej podróży 3800 metrów pod powierzchnią oceanu, kiedy ich podróż do St. John’s w Nowej Fundlandii (gdzie znajdował się statek-matka – znajdował się Polar Prince) została odwołana, a późniejsza podróż opóźniona. .

„Byliśmy tak bardzo zaniepokojeni, jak:„ O mój Boże, a co, jeśli odwołają też ten rejs? ” ” czasy.

Z perspektywy czasu, oczywiście chciałbym, żeby to zrobili.

Ale duet ojca i syna zdążył na czas, a Christine i jej 17-letnia córka, Alenabyli na pokładzie 18 czerwca, aby zobaczyć się z Shahzadą, Suleimanem i trzema innymi osobami – założycielem i dyrektorem generalnym OceanGate Szczyt Stocktonasłynny odkrywca Titanica Paul Henry NargoletBrytyjski miliarder Hamisha Hardinga – Wczołgaj się na głębokość 6,7 metra i zniknij w głębinach Oceanu Atlantyckiego.

READ  Po sprzeciwie Twitter opisuje teraz NPR – i BBC – jako „finansowane przez rząd”

Pogrążona w żałobie żona i matka powiedzieli, że jej mąż i syn byli zachwyceni podróżą, którą OceanGate wielokrotnie reklamował jako okazję dla turystów do bycia „odkrywcami, poszukiwaczami przygód i obywatelskimi naukowcami”.

„Był jak chwiejne małe dziecko” – powiedziała Christine. czasy dokuczania jej synowi, zanim wskoczy do łodzi podwodnej Titan.

Jeśli chodzi o jej męża, Christine powiedziała, że ​​tęskni za tymi samymi przygodami, co Nargolite, słynny nurek z Titanica, który opowiedział rodzinie, jak był uwięziony w łodzi podwodnej przez trzy dni.

Pamięta, jak jej mąż powiedział: „O mój Boże, to takie fajne”. „Owijał wszystko wokół. Miał ten wielki blask na twarzy, mówiąc o tych wszystkich geekowskich rzeczach. „

Ale chociaż rodzina zapłaciła po 250 000 dolarów za ojca i syna, aby odbyli podróż, ich dni na pokładzie Księcia Polarnego w okresie poprzedzającym podróż nie były ekstrawaganckie.

Christine powiedziała, że ​​rodzina musiała spać na piętrowych łóżkach w ciasnych pokojach, jeść posiłki w formie bufetu na tacach i codziennie uczestniczyć w spotkaniach od 7 rano do 19 wieczorem. Pomiędzy tymi spotkaniami, poglądy James cameron Kliknij szybko Tytaniczny Były one rutynowo podawane pasażerom.

Christine powiedziała, że ​​większość spotkań dotyczyła zdobywania wiedzy na temat kontrowersyjnej gałęzi i jej bezpieczeństwa, ale zauważyła, że ​​niektóre lekcje przeleciały nad głowami wszystkich.

„Po tej stronie inżynierskiej nie mieliśmy pojęcia” – powiedziała. „Mam na myśli to, że siedzisz w samolocie, nie wiedząc, jak działa silnik”.

Kristen nie jest jedyną osobą, która przyznaje, że jest zdumiona podmechanizmem Tytana.

Cena fakturyOn, który po raz pierwszy wszedł na pokład łodzi podwodnej w 2021 roku, powiedział, że jego podróż została przerwana, gdy Titan stracił układ napędowy z jednej strony.

Powiedział czasy że Stockton Rush nie mógł zmusić „mechanizmu zrzucania ciężaru” statku do uwolnienia ich do wznoszenia, więc poinstruował pasażerów, aby spróbowali kołysać łodzią podwodną, ​​aby pomóc.

READ  Tajemnica wciąż trwa nad tym, co zabiło tony ryb w europejskiej Odrze, ponieważ autorzy ostrzegają, że odbudowa potrwa lata

„Po kilku okrążeniach nabraliśmy rozpędu” – powiedział Price.

Potem usłyszeliśmy cichy sygnał dźwiękowy i wszyscy wspólnie go rozpoznaliśmy [weight] zmniejszyła się. Więc po prostu to robiliśmy, dopóki wszystkie obciążniki się nie skończyły” i samochód powoli wypłynął na powierzchnię.

Statek podwodny OceanGate Titan

Pomimo problemu, powiedział Price, następnego dnia załoga ponownie weszła na pokład łodzi podwodnej i udała się na udaną wizytę we wraku Titanica.

Zauważył również, że wśród lekcji bezpieczeństwa jedna zatuszowała implozję spowodowaną dekompresją – to samo, co najwyraźniej stało się z łodzią podwodną pod koniec zeszłego miesiąca.

Price powiedział, że jemu i innym pasażerom powiedziano, że ciśnienie oceanu byłoby jak rozbicie puszki z węglem młotem kowalskim lub zmiażdżenie stojącego na jednej nodze słonia – co brzmi naprawdę przerażająco.

„W okropny sposób było to uspokajające” – powiedział Price o proponowanej obietnicy, że śmierć będzie natychmiastowa, co moim zdaniem jest lepsze niż alternatywa.

Oprócz lekcji geometrii, Christine powiedziała, że ​​turyści biorący udział w feralnej wyprawie zostali poinformowani przez Stocktona Rusha o głębinach.

Zanim pasażerowie dotarli do miejsca zaokrętowania na środku oceanu, Christine powiedziała, że ​​„dobrze naoliwiona operacja” prowadzona przez OceanGate była spokojna, ponieważ załoga przygotowywała pasażerów dokładnie na to, czego mogą się spodziewać na łodzi podwodnej.

Rush powiedział pasażerom, że dzień przed lotem powinni stosować „dietę niskoresztkową”, bez kawy następnego ranka. Polecił też grube skarpety i czapkę ze względu na chłód Atlantyku.

Christine powiedziała, że ​​pasażerowie zostali ostrzeżeni, że na podłodze łodzi podwodnej mogą tworzyć się kałuże, dlatego powinni unikać zamoczenia stóp.

Powiedziano im również, aby zachowali swoje prognozy, dopóki nie dotrą do wraku Titanica, gdzie światła łodzi podwodnej zostaną wyłączone, aby oszczędzać baterię, ale nadal będą mogli obserwować bioluminescencyjne stworzenia morskie podczas schodzenia.

READ  Rzadki chiński wazon z XVIII wieku zachowany w angielskiej kuchni kosztuje 2,5 miliona dolarów

Pasażerów zachęcano również do załadowania ulubionych utworów do odtwarzacza muzyki w łodzi podwodnej, ponieważ podróż może zająć nawet cztery godziny.

Ale najwyraźniej Rush powiedział im, żeby nie przesyłali żadnych piosenek country – ważne IMHO.

Christine powiedziała, że ​​entuzjazm jej rodziny nigdy nie osłabł, nawet gdy Shahzada narzekał na cały sprzęt, który musiał założyć przed wejściem na łódź podwodną Titan.

Po pożegnaniu Christine i jej córka obserwowały, jak łódź podwodna wpływa do Oceanu Atlantyckiego, dopóki nie zniknęła, poruszając się z prędkością około mili na godzinę, zbyt wolno, by wyczuć jakikolwiek ruch.

„To był dobry poranek” – wspomina Christine, dodając, że dzień wcześniej jej przyprawiający o zawrót głowy mąż wielokrotnie powtarzał: „Jutro nurkuję! Jutro nurkuję!”.

Kiedy kontakt ze statkiem został utracony w mniej niż dwie godziny po dwuipółgodzinnym zejściu, powiedziano, że takie usterki występowały. Jeśli kontakt nie zostanie nawiązany w ciągu godziny, łódź podwodna zrzuci ciężar i wróci na powierzchnię.

Wrak łodzi podwodnej oraz prawdopodobnie ludzkie szczątki zostały wydobyte z oceanu w zeszłym tygodniu.