Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ultra-biała farba może zmniejszyć zapotrzebowanie na klimatyzację

Białe domy są często nudne, ale mogą po prostu uratować planetę. jak USA dziś RaportyNaukowcy z Purdue University zaawansowane Wyraźna biała farba (właśnie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa) odbija 98,1 procent promieniowania słonecznego, wytwarzając jednocześnie ciepło podczerwone. Ponieważ pozostawia to powierzchnię chłodniejszą niż otoczenie (zwykła farba nagrzewa powierzchnię), może w niektórych przypadkach skutecznie zastąpić klimatyzator – wytwarzając 10 kW mocy chłodniczej na 1000 metrów kwadratowych. Noga sufitowa, czyli więcej niż typowy domowy klimatyzator.

Istnieją obecnie farby, które odbijają ciepło, ale nie odbijają więcej niż 90 procent światła słonecznego i nie chłodzą powierzchni. Zespół nie miał też dużo miejsca do oddychania – bielsza farba mogła się przebić.

Sztuczka polegała na użyciu wysokiego procentu siarczanu baru, związku często spotykanego w kosmetykach i papierach fotograficznych, o różnej wielkości cząstek. Szerszy zakres rozmiarów pomaga rozpraszać więcej widma światła, a tym samym odbija więcej światła słonecznego.

Nie jest jasne, jak blisko jest ta niezwykle biała farba Twój lokalny sklep, ale naukowcom bardzo zależy na komercjalizacji swojej pracy. Połączyli siły z firmą, aby produkować i sprzedawać farby w dużych ilościach, i już złożyli wnioski patentowe. Jeśli spełnia wymagania rozliczeniowe, może odgrywać ważną rolę w Walka ze zmianami klimatu. Może zmniejszyć lub wyeliminować potrzebę klimatyzacji w niektórych domach, zwłaszcza w ciepłych miejscach z dużą ilością światła słonecznego. Może to zmniejszyć emisje i zużycie energii, a także zaoszczędzić trochę pieniędzy w gorące letnie dni.

READ  Koronawirus na żywo: Anglia rozważa więcej planów paszportowych dotyczących szczepionek; Japonia przedłuża stan wyjątkowy w Tokio | wiadomości ze świata