Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Umiarkowani republikanie rozważający umowę z Demokratami, Fred Upton wspomniał o takiej możliwości

Nawet na kilka miesięcy przed wyborami w połowie kadencji był od dawna przypuszczalnym marszałkiem Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’egoczłowiek, który uczynił dostęp do urzędu swoją największą ambicją.

W ciągu kilku tygodni kilku umiarkowanych Republikanów zasugerowało, że mogą głosować wraz z Demokratami na centrowego prezydenta.

Kevinowi McCarthy’emu nie udało się zdobyć głosów potrzebnych do bycia prezydentem w sześciu kartach do głosowania. (AP)

Kandydatem mógłby być Fred Upton, wieloletni umiarkowany republikanin, który od dawna opłakuje coraz bardziej stronniczy charakter Kongresu.

Detroit News doniósł, że sam Upton uznał ten pomysł za „ciekawą propozycję, której nie odrzuciłem”.

Aby zostać wybranym na prezydenta, kandydat potrzebuje 218 głosów w Izbie Reprezentantów.

Co oznacza, że ​​jeśli wszyscy 212 Demokratów poprą kandydata, tylko sześciu Republikanów musiałoby przejść przez przejście.

Sam Upton nie może głosować.

Stawianie czoła przeciwnościom we własnej partii, aby mu się przeciwstawić Donalda TrumpaKongresman z Michigan opuścił urząd na początku tego tygodnia.

Mówca nie jest konstytucyjnie zobowiązany do bycia członkiem Izby Reprezentantów, chociaż nieobecny członek nigdy nie zajmował tego stanowiska.

Upton służył jako republikanin w Kongresie od 1987 do poniedziałku.

Wnuk założyciela producenta sprzętu AGD Whirlpool i jest bardzo zamożny.

Fred Upton służył w Kongresie przez kilkadziesiąt lat jako umiarkowany republikanin.
Fred Upton służył w Kongresie przez kilkadziesiąt lat jako umiarkowany republikanin. (AP)

„Najgorszą osobą, jaką Republikanin może mieć jako mówcę, jest Fred Upton, prawie gorszy niż Demokrata” – napisał Trump na swoim portalu społecznościowym.

„Pamiętaj, odszedł, kiedy go nie wspierałem. Stone Cold to frajer!”

Ku frustracji wielu jego kolegów, Matt Gaetz (w środku) przewodzi grupie republikanów sprzeciwiających się Kevinowi McCarthy'emu.
Ku frustracji wielu jego kolegów, Matt Gaetz (w środku) przewodzi grupie republikanów sprzeciwiających się Kevinowi McCarthy’emu. (GT)

Trump poparł Kevina McCarthy’ego na to stanowisko.

Obecnie kilku umiarkowanych członków klubu republikańskiego popiera McCarthy’ego, podczas gdy około 20 konserwatystów zdecydowanie mu się sprzeciwia.

Ale jeden z tych umiarkowanych, Don Bacon, powiedział CNN, że umowa z Demokratami jest już omawiana.

„Są wstępne rozmowy, ale nie chcemy się spieszyć, ponieważ właśnie to Kevin próbuje zrobić w następnej kolejności i chcemy wspierać Kevina” – powiedział Bacon.

„Pracował tak ciężko, aby to zrobić”.

Kevin McCarthy i inni republikanie słuchają, jak konserwatywna pretendentka Lauren Boebert (z prawej strony) biegnie, by zostać mówcą.
Kevin McCarthy i inni republikanie słuchają, jak konserwatywna pretendentka Lauren Boebert (z prawej strony) biegnie, by zostać mówcą. (AP)

Jeśli McCarthy nie zdobędzie 218 głosów, prawdopodobnie ustąpi na korzyść innego czołowego republikanina, najprawdopodobniej Steve’a Scalesa.

„Ale w pewnym momencie, jeśli kilka osób, które odmówiły bycia częścią zespołu po konferencji, zagłosowało w przeważającej większości na Kevina, jeśli jasno dadzą do zrozumienia, że ​​nie mogą być graczem zespołowym, musimy szukać gdzie indziej” – powiedział Bacon.

„W końcu musimy osądzić”.

Kandydat centrowy nie jest niedościgniony.

Tego samego dnia Izba Reprezentantów utknęła w impasie w głosowaniu mówców, a niższe izby stanowe w Ohio i Pensylwanii wybrały mówców konsensusu w głosowaniu ponadpartyjnym.

Do tej pory każdy Demokrata głosował na Hakeema Jeffriesa w każdym głosowaniu w wyścigu mówców.
Do tej pory każdy Demokrata głosował na Hakeema Jeffriesa w każdym głosowaniu w wyścigu mówców. (AP)

Bez prezydenta Izba Reprezentantów nie może funkcjonować.

Pierwszym głosowaniem na każdej sesji jest wybór mówcy.

To głosowanie jest przeprowadzane przez wybranych członków.

Dopóki nie zostanie wybrany marszałek Izby, nikt nie może zostać zaprzysiężony na urząd i nie można zainicjować żadnej ustawy.

W tym tygodniu po raz pierwszy od stulecia prezydent nie został wybrany w pierwszym głosowaniu.

Do tej pory w tym tygodniu odbyło się sześć głosowań na to stanowisko, a kilku przedstawicieli zmieniło swoje głosy.

Joe Biden jest na najlepszej drodze do promowania swojego ustawodawstwa dotyczącego infrastruktury, podczas gdy Izba Reprezentantów wciąż nie jest zdecydowana, kto będzie kolejnym mówcą.
Joe Biden jest na najlepszej drodze do promowania swojego ustawodawstwa dotyczącego infrastruktury, podczas gdy Izba Reprezentantów wciąż nie jest zdecydowana, kto będzie kolejnym mówcą. (AP)

Tymczasem prezydent Joe Biden skrytykował opóźnienie w wyborze mówcy.

„Myślę, że to naprawdę zawstydzające, że trwa to tak długo” – powiedział.

„Reszta świata patrzy”.

Kiedy politycy konfrontują się z opinią publiczną, robi się brzydko

READ  „Ever Geffen” Statek został zajęty w wyniku sporu finansowego