Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

United Cup: Numer 1 Świata Kobiet Ika Świątek chętnie będzie reprezentować Polskę w Perth

United Cup: Numer 1 Świata Kobiet Ika Świątek chętnie będzie reprezentować Polskę w Perth

Numer jeden na świecie Ika Świątek jest gotowa ponieść „emocjonalny bagaż” reprezentowania swojego kraju w polskim występie, aby złożyć oświadczenie na United Cup.

Rozstawieni z numerem jeden turnieju rozpoczną swoją kampanię w Grupie A przeciwko Brazylii w sobotę na RAC Arena, a następnie w poniedziałek zmierzą się z Hiszpanią.

Polska, trenowana nie tylko przez Świdka, ale także przez numer jeden na świecie mężczyzn Huberta Hurcoxa, będzie chciała zemścić się za ubiegłoroczną porażkę z USA w półfinale Pucharu United.

Po zeszłorocznym wydarzeniu w Brisbane Świadek, który w czwartek pojechał z kolegami do Scarborough Beach na lekcję surfingu, ponownie cieszył się z reprezentowania Polski.

Ikona aparatuIga Światek przemawia podczas konferencji prasowej. dług: Haleema Mellika/ Haleema Mellika

„To wyjątkowe wydarzenie, bardzo ekscytujące, inne niż inne rozgrywki. Naprawdę miło jest grać z zespołem i czuć trochę wsparcia ze strony innych graczy, ponieważ zazwyczaj jesteśmy zdani na siebie” – powiedział.

„Atmosfera była bardzo dobra w zeszłym roku i jestem pewien, że w tym roku będzie tak samo.

„Kiedy grasz dla swojego kraju, wiążą się z tym różne elementy emocjonalne. Byłem bardzo zadowolony z tego, jak poszło mi w zeszłym roku i niestety przegraliśmy w półfinale.

Po 2023 roku Świątek powiedziała, że ​​chce przenieść swoje nadzieje na zwycięstwo w finałach WTA w Cancun w nowy rok i tak go zaczęła – zajmując pierwsze miejsce.

Hubert Hurcox bierze lekcję surfingu na plaży Scarborough.
Ikona aparatuHubert Hurcox bierze lekcję surfingu na plaży Scarborough. dług: Haleema Mellika/ Haleema Mellika

„Gra w finałach w Cancun z tak dużym bagażem na ramionach, jeśli chodzi o ranking, dodała mi dużej pewności siebie. Dowiedziałem się wiele o sobie. Zamierzam to zrobić w 2024 roku” – powiedział.

„Nie mogę się doczekać nadchodzących turniejów w Australii. Lubię to robić krok po kroku. Jestem bardziej gotowy, aby poradzić sobie z presją bycia numerem 1 na świecie w tym roku niż w zeszłym roku.

READ  Polska aktywność produkcyjna pogarsza się w maju

Hurcox powiedział, że w obliczu zbliżających się igrzysk olimpijskich drużynowy format United Cup zapewni dobre przygotowanie na zawody w Paryżu.

„To jak z każdym turniejem: grasz pod swoją flagą, grasz dla swojego kraju. To coś innego, bo to wydarzenie zespołowe” – powiedział.

Zawodniczka numer 1 na świecie WTA, Ika Sviatek, udziela lekcji surfingu na plaży Surfaro.
Ikona aparatuZawodniczka numer 1 na świecie WTA, Ika Sviatek, udziela lekcji surfingu na plaży Surfaro. dług: Haleema Mellika/ Haleema Mellika

„Chcesz dobrze spisać się dla zespołu, dla wszystkich zawodników w drużynie, trenujemy razem.

„Kalendarz jest naprawdę długi. To zdecydowanie świetny sposób na rozpoczęcie roku.