Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

University of Toronto wspiera wprowadzenie globalnej wizji Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącej zapobiegania cukrzycy i zarządzania nią

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przedstawiła kompleksową wizję postępowania i zapobiegania cukrzycy podczas Światowego Szczytu Diabetologicznego, którego gospodarzem była Światowa Organizacja Zdrowia i rząd Kanady we współpracy z Uniwersytetem w Toronto.

Szczyt odbywa się tego samego dnia co U T. 100 lat insuliny – świętujemy jej wpływ na nasze życie, Wydarzenie publiczne z okazji stulecia odkrycia insuliny na uniwersytecie poprzedza U of T o dwa dni Sympozjum naukowe Insulin 100 To gromadzi czołowych badaczy cukrzycy z całego świata.

Insulina została odkryta w laboratorium U of T przez chirurga Ontario Fredericka Bantinga, następnie absolwenta Uniwersytetu T Jamesa Collipa i absolwenta Uniwersytetu T Jamesa Collipa, pracującego pod nadzorem profesora fizjologii na Uniwersytecie T JJR Macleod.

„Obecnie insulina pozostaje poza zasięgiem milionów ludzi na całym świecie, a jej koszty i dostępność stały się głównym wyzwaniem dla zdrowia publicznego i polityki publicznej na całym świecie” – powiedział Merrick Gertler, prezydent Uniwersytetu Kalifornijskiego, w przemówieniu dla szczyt.

„ Odkrycie insuliny jest jednym z najważniejszych odkryć w historii medycyny, a Uniwersytet w Toronto jest dumny, że odegrał pionierską rolę w tym przełomie.

„W tym duchu jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy pomóc w uruchomieniu Global Diabetes Compact”.

Global Diabetes Compact Wskazuje, że systemy opieki zdrowotnej nie diagnozują i nie opiekują się chorymi na cukrzycę. Pomimo odkrycia insuliny 100 lat temu Światowa Organizacja Zdrowia podaje we wstępnym dokumencie, że wiele osób z cukrzycą typu 1 wciąż ma trudności z otrzymaniem insuliny, a diabetycy stanowią wysoki odsetek pacjentów hospitalizowanych z powodu ostrego COVID-19. .

„Potrzeba pilnych działań w zakresie cukrzycy staje się bardziej widoczna niż kiedykolwiek” – powiedział w oświadczeniu Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia.

„Global Diabetes Compact pomoże pobudzić polityczne zaangażowanie w działania mające na celu zwiększenie dostępu do ratujących życie leków na cukrzycę i ich przystępności cenowej, a także w profilaktyce i prognozowaniu”.

READ  NASA po cichu szkoli psa-robota do poruszania się po księżycowym krajobrazie

Porozumienie określa „osiem kluczowych pytań”, w tym wyznaczenie celów globalnego zasięgu opieki diabetologicznej wraz z „ceną globalną” określającą koszty i korzyści osiągnięcia nowych celów; Poprawa dostępu do diagnostyki cukrzycy, leków i produktów zdrowotnych w krajach o niskim i średnim dochodzie; Wzywamy rządy do wypełnienia swoich zobowiązań w zakresie integracji profilaktyki cukrzycy i zarządzania nią z podstawową opieką zdrowotną i powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym.

Tracy Galloway, profesor antropologii na Uniwersytecie Mississauga, twierdzi, że monitorowanie światowych cen i zintegrowana opieka diabetologiczna pomoże zmniejszyć obciążenie pacjentów.

„Dodatkową wiedzę uzyskamy dzięki obserwowaniu światowych cen” – mówi Galloway, którego badania koncentrują się na chorobach przewlekłych i polityce zdrowia publicznego. „Wysoki koszt insuliny i podstawowych materiałów, takich jak paski testowe do glukozy i glukometry, stanowią przeszkodę dla zdrowego, aktywnego życia ludzi – nawet tutaj, w Kanadzie”.

Porozumienie pojawia się w czasie, gdy wirus Covid-19 zdominował rozmowy dotyczące zdrowia publicznego, powodując poważne zakłócenia w świadczeniu usług diabetologicznych, według Światowej Organizacji Zdrowia.

„Dzięki takim strategiom na dużą skalę, globalne organizacje, takie jak Światowa Organizacja Zdrowia i ONZ, utrzymują cukrzycę w czołówce i centrum polityków, decydentów i darczyńców” – mówi Galloway.

„Rozpoczynając tę ​​inicjatywę teraz, Światowa Organizacja Zdrowia stara się zapewnić, aby potrzeby 420 milionów ludzi chorych na cukrzycę na świecie nie zostały przeoczone podczas tej sytuacji zagrożenia zdrowia publicznego”.