Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ten typ mrówek może się kurczyć i odrastać w mózgu

Mrówki przechodzą dziwną transformację, gdy walczą o tron ​​swojej kolonii.

Topiąc umysł

Kiedy umiera indyjska królowa mrówek, inne samice natychmiast zaczynają rywalizować o tron ​​i przechodzą w tym procesie dziwną wewnętrzną przemianę.

Zespół naukowców badający dziwne rytuały odkrył, że indyjska mrówka może w rzeczywistości zmieniać rozmiar swojego mózgu. Według poszukiwań Opublikowano w czasopiśmie Postępowanie Towarzystwa Królewskiego b Środa. Do tej pory jest to jedyny znany owad, który może się kurczyć I Jego mózg rośnie później, New York Times Raporty, Dzięki złożonemu procesowi, który prawdopodobnie ma na celu realokację i oszczędzanie energii, gdy mrówki rywalizują o nową rolę.

Mortal Kombat

Kiedy królowa rechocze, większość mrówek w kolonii natychmiast zaczyna uderzać się antenami w wielkiej bitwie o tron. W końcu grupa zwycięzców – Zadzwonił, nie żartujemy, „gamergates”. Pojawiają się i zaczynają masowo się rozmnażać.

Mrówki robotnice i mrówki wyglądają bardzo podobnie, ale w rzeczywistości gracze mają, zgodnie z badaniem, znacznie mniejsze mózgi – szczególnie w obszarach związanych z widzeniem i percepcją.

„Jeśli zajrzysz do wnętrza ich ciał, zobaczysz ogromne przemiany, przez które przechodzą” – powiedział Clint Pinnick, główny autor i biolog z Kennesaw State University. teraz.

Tonik dla mózgu

Ponieważ gracze, którzy wyglądają jak królowa, żyją swoim życiem Krycie i składanie jaj W ciemności kolonii tak naprawdę nie muszą widzieć ani szukać pożywienia. A ponieważ mózg jest organem o bardzo dużej gęstości energii, mrówka po prostu pozbywa się tych części, aby zapewnić paliwo.

„Robotnice potrzebują dużego mózgu, aby poradzić sobie z tymi zadaniami poznawczymi, ale gracze nie muszą dużo myśleć” – powiedział Binnick. teraz. „Kiedy zdobędą mistrzostwo, stają się czymś więcej niż tylko maszynami do składania jaj”.

Naukowcy wierzyli, że gracze zginą, gdy wypędzą ich z kolonii – ale zamiast tego wrócili do dawnych pracujących mrówek, przywracając im mózgi do tych samych rozmiarów, co przed turniejem.

READ  Nawet helikopter Ingenuity Mars może być podatny na log4j

Czytaj więcej: Te mrówki kurczą swoje mózgi, aby mieć szansę zostać królową [The New York Times]

Więcej o mrówkach: Naukowcy wykorzystali CRISPR do manipulowania społecznymi działaniami mrówek

Jako czytelnik Futuryzmu zapraszamy do przyłączenia się Globalna społeczność osobliwości, Forum firmy macierzystej, na którym można dyskutować o przyszłości nauki i technologii z podobnie myślącymi ludźmi z całego świata. Dołączenie jest darmowe, Otwórz konto teraz!