Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

UPDATE 1-Facebook inwestuje 50 milionów dolarów, aby zbudować „metawers” ​​w odpowiedzialny sposób

(Nowość dookoła, dodawanie szczegółów na temat Instagram Kids)

By Sheila Dang

27 września (Reuters) – Facebook zainwestuje 50 milionów dolarów we współpracę z organizacjami, aby odpowiedzialnie budować tak zwane metaverses https://www.reuters.com/technology/facebook-sets-up-new-team-work-metaverse- 2021- 26.07 – Cyfrowy świat, w którym ludzie mogą korzystać z różnych urządzeń do nawigacji i komunikacji w środowisku wirtualnym, powiedziała w poniedziałek.

Facebook, największa na świecie sieć społecznościowa, dużo zainwestowała w wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość, opracowując urządzenia takie jak gogle Oculus VR oraz pracując nad okularami rozszerzonej rzeczywistości i technologiami nadgarstków. Firma została skrytykowana za wpływ na bezpieczeństwo w sieci.

Facebook powiedział, że nowy program XR i fundusz badawczy będą inwestować pieniądze na całym świecie w ciągu dwóch lat, aby zapewnić, że technologie Metaverse będą „budowane w sposób kompleksowy i wzmacniający”.

Firma poinformowała, że ​​planuje współpracować z badaczami w czterech obszarach, w tym prywatności i bezpieczeństwa danych, aby umożliwić użytkownikom uzyskanie pomocy, jeśli coś, co widzą w metaverse, sprawia, że ​​czują się niekomfortowo.

Facebook dodał w poście na blogu, że przyjrzy się również, jak projektować technologie, które są inkluzywne i dostępne dla wszystkich użytkowników, a także „zachęcają do konkurencji” w powstającej branży.

Facebook zmierzył się z wieloma problemami internetowymi, takimi jak rozpowszechnianie dezinformacji i negatywny wpływ mediów społecznościowych na nastolatków.

Również w poniedziałek Facebook poinformował, że tymczasowo wstrzymuje rozwój Instagram Kids, aplikacji, która dostarczałaby treści odpowiednie dla dzieci poniżej 13 roku życia.

Dyrektor Facebooka zezna w czwartek na przesłuchaniu komisji senackiej USA na temat wpływu aplikacji Instagram na zdrowie psychiczne młodych użytkowników.

Wśród pierwszych partnerów nowego funduszu Metaverse Facebooka jest Howard University w Waszyngtonie, który będzie badał historię różnorodności w branży IT i jej kształtowania możliwości w metaverse.

Facebook powiedział, że Seoul National University i University of Hong Kong będą badać bezpieczeństwo, etykę i odpowiedzialne projektowanie. (Raportowanie Sheili Dang w Dallas; Edytowanie przez Matthew Lewisa i Davida Gregorio)

READ  Nie chodzi o to, że nie ma daty premiery filmu, obsady, zwiastuna i nie tylko