Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Urazy i uszkodzenia zgłoszone w szybko zmieniającym się pożarze w Kalifornii

Szybko postępujący pożar w Północnej Kalifornii zranił tak wiele osób i zniszczył tak wiele domów, że tysiące mieszkańców zostało zmuszonych do natychmiastowego opuszczenia.

Pożar rozpoczął się na posiadłości Roseburg Forest Products, tartaku na północ od Weed, kalifornijskiego miasta 80 kilometrów na południe od granicy z Oregonem.

Wkrótce domy zapaliły się i wydano nakazy eksmisji dla wszystkich mieszkańców Wade i pobliskich społeczności Lake Chastina i Edgewood, które mają łączną populację około 7500 osób, powiedziała członkini Rady Weed, Sue Tavalero.

Powiedziała, że ​​w Lincoln Heights są spalone domy, ale nie wie ile.

„Jestem pewna, że ​​wiele domów zostało utraconych” – powiedziała.

Według Kalifornijskiego Departamentu Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej pożar w młynie spalił w piątek 3,6 kilometra kwadratowego.

Biuro szeryfa hrabstwa Siskiyou poinformowało, że pożar szybko rozprzestrzenia się w upalną i wietrzną pogodę.

Rzeczniczka Cal Fire Susie Brady powiedziała, że ​​wielu rannych trafiło do szpitala.

Powiedziała, że ​​nie zna rozmiarów ich obrażeń.

Brady powiedział, że mieszkańcy wciąż wyjeżdżają z kraju, a ogień nadal szybko się rozprzestrzeniał, przy wietrze o prędkości 58 kilometrów na godzinę.

Dodał, że poproszono o więcej środków, aby pomóc co najmniej 200 strażakom w walce z ogniem na ziemi i z powietrza.

W Południowej Kalifornii strażacy poczynili postępy w piątek w obliczu dwóch poważnych pożarów pomimo niebezpiecznie upalnej pogody.

Pożary w całym stanie podczas długiej fali upałów

Kalifornia jest w szponach długiej fali upałów.

Temperatury były tak wysokie, że przez trzy kolejne dni proszono mieszkańców o oszczędzanie energii w godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy energia słoneczna była niska.

READ  Scott Morrison mówi, że rekord emisji Australii jest lepszy niż w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Kanadzie, Japonii i wielu krajach europejskich. Czy to jest poprawne?
Żółty strażak stoi na skałach w pobliżu płonącego ogniska w Kalifornii
Pożary rozprzestrzeniły się również na południową część Kalifornii.(AP: Gregory Poole, plik)

W piątek, zgodnie z kalifornijskim oświadczeniem przeciwpożarowym, powstrzymywanie drogi pożarowej wzdłuż autostrady międzystanowej 5 na północ od Los Angeles wzrosło do 37 procent i pozostało nieco ponad 21 kilometrów kwadratowych.

W środę siedmiu strażaków pracujących na drodze pożarowej trafiło do szpitali na leczenie chorób cieplnych. Wszyscy zostali zwolnieni.

Liczba zniszczonych budynków pozostała na poziomie dwóch, a wszystkie nakazy ewakuacji zostały zniesione.

We wschodnim hrabstwie San Diego pożar graniczny 32 pozostał nieco poniżej 18 kilometrów kwadratowych, a powstrzymywanie zwiększyło się do 20 procent.

Ponad 1500 osób zostało zmuszonych do ewakuacji obszaru w pobliżu granicy amerykańsko-meksykańskiej, gdy w środę wybuchł pożar. Wszystkie ewakuacje zostały zniesione w piątek po południu.

Dwie osoby z oparzeniami trafiły do ​​szpitala. Zniszczeniu uległy trzy domy i siedem innych budynków.

Naukowcy stwierdzili, że zmiany klimatyczne sprawiły, że zachodnia część kraju stała się cieplejsza i bardziej sucha w ciągu ostatnich trzech dekad, i nadal będzie powodować intensywniejszą i częstszą pogodę oraz niszczącą pożary lasów.

AP