Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nieopieczętowane akta pokazują, że FBI znalazło ponad 11 000 akt rządowych w Mar-a-Lago Donalda Trumpa

FBI odzyskało ponad 11 000 rządowych dokumentów i zdjęć podczas przeszukania 8 sierpnia posiadłości byłego prezydenta USA Donalda Trumpa na Florydzie, a także 48 pustych akt sklasyfikowanych jako „poufne”, zgodnie z aktami sądowymi, które zostały otwarte.

Rewelacja wygłoszona przez sędzię okręgową USA Elaine Cannon w West Palm Beach nastąpiła dzień po tym, jak usłyszała ustne argumenty adwokata Trumpa i dwóch czołowych prawników kontrwywiadu generalnego Departamentu Sprawiedliwości na temat tego, czy powinna wyznaczyć specjalnego mistrza do przeprowadzenia przeglądu skonfiskowanych materiałów w Wniosek pana Trumpa.

Cannon natychmiast zwlekała z wydaniem decyzji, czy należy wyznaczyć specjalnego mistrza, ale powiedziała, że ​​zgodzi się na otwarcie dwóch akt dostarczonych przez Departament Sprawiedliwości.

Były prokurator USA William Barr, mianowany przez Trumpa, zakwestionował przydatność takiego nominacji.

„Myślę, że w tym momencie, skoro (FBI) już widziało dokumenty, myślę, że to strata czasu” – powiedział Barr w wywiadzie dla Fox News.

Barr, który opuścił urząd pod koniec grudnia 2020 r., rzucił Trumpowi wyzwanie, nie popierając jego fałszywych twierdzeń, że skradziono mu tegoroczne wybory prezydenckie.

Barr dodał w wywiadzie, że nie widzi „uzasadnionego powodu”, dla którego Trump miałby mieć dokumenty w swoim domu na Florydzie, gdyby zostały one tajne.

„Szczerze mówiąc, jestem sceptyczny wobec twierdzenia Trumpa, że ​​wszystko odtajniłem” – powiedział.

„Ponieważ szczerze uważam, że jest to wysoce nieprawdopodobne i po drugie, gdyby stanął na szczycie tuzina skrzyń, nie wiedząc, co jest w środku i powiedział: „Odtajniłem wszystko tutaj”, byłoby to nadużycie, wykazując taką lekkomyślność prawie gorszą niż przyjmowanie dokumentów”.

Stos dokumentów, niektóre zredagowane do zwykłego białego, inne wyraźnie oznaczone
FBI skonfiskowało dokumenty z majątku byłego prezydenta USA Donalda Trumpa w Mar-a-Lago 8 sierpnia. (Zakres dostawy: Ministerstwo Sprawiedliwości za pośrednictwem AP)

Jeden z opublikowanych w piątek zapisów zawiera więcej szczegółów na temat 33 pudełek i innych przedmiotów, które FBI znalazło w posiadłości Mar-a-Lago pana Trumpa, w ramach toczącego się śledztwa w sprawie nielegalnego przechowywania informacji Obrona narodowa próbowała utrudnić śledztwo .

READ  Okręg Szkolny w Teksasie wyciąga Biblię, Najbłękitsze Oko i inne książki z biblioteki | Edukacja amerykańska