Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Usługi Eurostar wznawiają dochodzenie w sprawie przyczyny zalania tunelu

Usługi Eurostar wznawiają dochodzenie w sprawie przyczyny zalania tunelu

Pierwszy pociąg Eurostar odjechał z międzynarodowego lotniska St Pancras w Londynie wkrótce po godzinie 8:00 (08:00 GMT).

Amerykańska turystka Molly Bourbeau (46 l.), która jechała z rodziną do Paryża, stwierdziła, że ​​z napięciem obserwowała sobotni chaos podróżniczy, ale kolejka była „szybka” i „dobrze zorganizowana”.

Eurostar powiedział, że inżynierom udało się kontrolować wodę w dwóch tunelach w hrabstwie Kent w południowej Anglii, co oznacza, że ​​co najmniej jeden tunel nadawał się do użytku.

Ostrzegła jednak: „Rano obowiązywać będą pewne ograniczenia prędkości, co może powodować opóźnienia, a stacje będą bardzo zatłoczone”.

Firma obsługuje połączenia z Londynu do Paryża, Brukseli i Amsterdamu.

Późną sobotą ogłoszono, że wszystkie zaplanowane pociągi będą kursować w niedzielę, po tym jak szacunkowo 30 000 osób zostało odwołanych w ostatniej chwili.

Podróżni zostali pozostawieni samym sobie w Europie kontynentalnej, podczas gdy podróżni w St Pancras starali się znaleźć pokoje hotelowe lub dokonać alternatywnych ustaleń dotyczących podróży.

Niektórzy turyści twierdzili, że ich noworoczne plany wakacyjne zostały „zrujnowane”.

Rzecznik HS1, która obsługuje trasę między Londynem a tunelem pod kanałem La Manche, powiedział, że powódź została usunięta i „linia HS1 będzie kursować rano”.

„Rozumiemy, jak frustrujące było to dla pasażerów i przepraszamy za niedogodności spowodowane w tak ważnej porze roku”.

Firma nie ujawniła pierwotnej przyczyny powodzi, która rozpoczęła się w piątkowy wieczór, gdy woda zalała tunele w pobliżu Ebbsfleet International w hrabstwie Kent, blokując linię kolei dużych prędkości.

Rzecznik powiedział, że przyczyny powodzi zostaną zbadane, ale dodał, że nie ma dowodów sugerujących, że były one spowodowane pękniętą rurą zasilającą system przeciwpożarowy tunelu, jak wcześniej sugerowało przedsiębiorstwo wodociągowe.

Na nagraniu nakręconym w tunelu widać wodę wylewającą się z rury i zatapiającą tory.

har/bb