Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Utrzymując pod kontrolą podatki kryptograficzne, polska firma Cryptoni zbiera 500 000 euro, Wielka Brytania patrzy na ekspansję rynkową

Utrzymując pod kontrolą podatki kryptograficzne, polska firma Cryptoni zbiera 500 000 euro, Wielka Brytania patrzy na ekspansję rynkową

Łódź-Założona/Londyn-HQ’d Domniemany Zebrała 500 000 EUR w rundzie finansowania wstępnego. Startup oferuje platformę automatyzacji podatków kryptograficznych dla osób fizycznych, handlowców i specjalistów podatkowych i dąży do ekspansji rynkowej w Wielkiej Brytanii, największym rynku kryptograficznym w Europie z ponad 4,2 milionami użytkowników z pieniędzmi wstępnymi.

Wraz z ekspansją rynkową Cryptiony planuje poszerzyć swój zespół programistów, wprowadzić nowe funkcje oraz zaoferować nowe integracje wymiany i blockchain.

Runda pre-seedowa Cryptiony była prowadzona przez nowojorską firmę ff Venture Capital, przy udziale Pointer.Capital i anioła biznesu zajmującego się web3, Marcina Venusa.

Kryptowaluty i podatki. Jeśli kiedykolwiek kupowałeś, handlowałeś lub trzymałeś, jesteś prawnie zobowiązany do zgłaszania i płacenia podatków od tych 1 i 0. Mimo to handlowcy kryptowalut mogą wyprzedzać konkurencję (pod pewnymi względami pomijamy FTX w tej dyskusji. Na razie). Technicznie rzecz biorąc, księgowi, z którymi oni/my/ty się angażują, często pozostają w tyle. Sprowadza się to do wymogów raportowania tych strat/zysków(?).

Ponieważ zarówno IRS w USA, jak i HMRC w Wielkiej Brytanii zaczynają rozprawić się z posiadaczami aktywów kryptograficznych, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z potrzeby rejestrowania zysków, strat i obstawiania kryptowalut (bardzo pracochłonne obliczenie, dzięki któremu setki punkty danych mogą być tworzone dla każdego składnika aktywów i części rocznego zeznania podatkowego).Płatności częściowe są często dokonywane codziennie.

Na przykład w Wielkiej Brytanii transfery są prawnie wymagane do zgłoszenia HMRC, gdy łączne zasoby danej osoby osiągną relatywnie 3000 GBP, a przeniesienie jednego rodzaju aktywów kryptograficznych na inny, a nawet towary, będzie wiązało się z zobowiązaniami podatkowymi.

Dla rezydentów UE UE wprowadziła nowe zasady zobowiązujące wszystkich dostawców usług w zakresie zasobów cyfrowych do zgłaszania transakcji klientów będących rezydentami grupy.

Obecnie raportowanie może działać na korzyść podatników. Ponieważ wartość większości kryptoaktywów tak bardzo spadła od końca 2021 r., wielu kupujących może ponieść straty, które, jeśli zostaną rozpoznane i zadeklarowane, mogłyby zrekompensować przyszły podatek od zysków kapitałowych.

READ  Polska zdenerwowana Słowacją, awans do dużej sceny - LEN

Cryptiony wkracza i pomaga utrzymać wszystko w porządku. Oferując rachunkowość podatkową kryptowalut, mówi się, że jest prosta, szybka i przystępna cenowo dla początkujących, ale skaluje się w górę na korzyść profesjonalnych handlowców i księgowych.

Łącząc się bezpośrednio z giełdami za pośrednictwem interfejsów API i pozyskując odpowiednie dane, platforma może automatycznie generować pełny raport dotyczący zobowiązań podatkowych, aby zachować zgodność ze złożonymi przepisami podatkowymi, takimi jak przepisy dotyczące selekcji akcji obowiązujące w Wielkiej Brytanii.

„Jeśli kryptowaluty były kiedykolwiek częścią oddzielnego wszechświata, to już nie są. Organy podatkowe traktują zyski handlowe jak każdy inny zysk kapitałowy i podnoszą świadomość ryzyka związanego z nieprzestrzeganiem przepisów przez podatników” – komentuje współzałożyciel i prezes Bartosz Milczarek. „To już ogromny rynek, a w miarę jak web3 stanie się głównym nurtem, będzie jeszcze większy . Wielka Brytania jest obecnie naszą najważniejszą szansą, a nowe finansowanie wstępne pomaga nam to otworzyć dzięki modelowi cenowemu, który trudno zignorować.

Obraz wiodący: Anna Miserska