Kasia Wasic uhonorowana tytułem 10 najlepszych polskich sportowców podczas Polish Awards

Katarzyna (Kasia) Wasik Odrodziła się jako elitarna pływaczka świata na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – jej czwarta.

Ale ona nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. W rzeczywistości staje się jeszcze szybsza i wreszcie zaczyna być rozpoznawana jako jedna Najlepsi biegacze na świecie.

W tym tygodniu Wasic został uhonorowany jako jeden z 10 najlepszych polskich sportowców 2022 roku na festiwalu Najlepszy Polski Sportowiec Roku. Podczas ceremonii wręczenia nagród nominowano dwudziestu sześciu sportowców, a 10 najlepszych zostało uhonorowanych.

Wasic powiedział, że najlepszą częścią honoru było głosowanie fanów. W ogólnopolskich sondażach zajął ósme miejsce.

„Chociaż pływanie nie jest w Polsce zbyt mocno promowane, to kibice docenili moje osiągnięcia” – powiedziała Kasia Wasic. Świat pływania. „Fakt, że dostałem tę nagrodę za to, co zrobiłem w tym roku na basenie i zostało to docenione przez fanów, jest dla mnie całym światem. Daje mi wielkiego kopa, aby mój kraj był dumny w nadchodzącym sezonie.

Wasik miał jeden ze swoich najlepszych lat w basenie w 2022 roku.

Uzyskał 23,55 sekundy, aby zdobyć srebro na Mistrzostwach Świata FINA na Krótkim Kursie 2022. Wcześniej w tym roku pojechał 23.10 na przystanek FINA World Cup Indianapolis

Listopad, szósty najszybszy czas w historii, pomógł mu znaleźć się na najlepszej pozycji w silnym świecie krótkiego kursu.

Wcześniej w tym roku Kasia Wasic, która trenuje w Las Vegas, startowała w czerwcowych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych, wygrywając 50 free w 24.17.

Ale zdobyła srebro na 50 metrów stylem dowolnym na Mistrzostwach Świata 2022 (długa trasa) w Budapeszcie, stając się pierwszą polską pływaczką, która zdobyła medal na 50 metrów stylem dowolnym z czasem 24,18.

Daje to parę srebrnych medali mistrzostw świata, tytuł narodowy USA i kilka zwycięstw w Pucharze Świata FINA. Niezły sposób na odrodzenie olimpijskie.