Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Uzależnienie od telefonu sprawiło, że poruszam się na wózku inwalidzkim

Uzależnienie od telefonu sprawiło, że poruszam się na wózku inwalidzkim

Wpływowa osoba z mediów społecznościowych twierdzi, że dostała „cyfrowych zawrotów głowy” po spędzeniu do 14 godzin dziennie na swoim telefonie, co przykuło ją do wózka inwalidzkiego.

Uzależnienie od wapowania: dlaczego tak trudno jest rzucić palenie i jakich wskazówek mogą przestrzegać dzieci, nastolatki, dorośli i rodzice, aby rzucić palenie lub pomóc komuś innemu?

Wpatrując się w ekran od rana do wieczora, 29-letnia Fenella Fox mówi, że jest uzależniona od Instagrama, na którym zgromadziła ponad 156 000 obserwujących. Poczta Nowego Jorku wspomniany.

Ale na początku 2021 roku brytyjska brunetka zgłosiła, że ​​ma bóle głowy i szyi, które stopniowo się nasilają. Wkrótce potem zaczęła mieć napady zawrotów głowy i nudności.

„Czułem, że nie mogę prawidłowo chodzić” – powiedział Fox. kobieta W piątek pewnego odcinka. „Czułem się naprawdę źle. Zawroty głowy i trochę zdezorientowany. Mogę to sobie wyobrazić, ale nie jest to łatwe do wyjaśnienia.”

Wpływowa twierdzi, że dostała „cyfrowego zawrotu głowy” po spędzeniu do 14 godzin dziennie na swoim telefonie, co spowodowało, że była przykuta do wózka inwalidzkiego. fot. fenellascorner/Instagram

W tym czasie gwiazda mediów społecznościowych mieszkała w Portugalii, gdzie lekarze byli zdumieni jej problemami. Kiedy jej objawy zaczęły się pogarszać, Fox wyjechała do Wielkiej Brytanii, aby opiekować się nią jej rodzice.

„Pojechałam taksówką na lotnisko z mandatem, ale już na lotnisku spotkałam wózek inwalidzki” – wspomina. „Jeździłem na wózku inwalidzkim od tego momentu, dopóki nie spotkałem mojej mamy na drugim końcu i wózku inwalidzkim do jej drzwi samochodu”.

Fox rzekomo została przykuta do łóżka i miała trudności z prawidłowym chodzeniem, opierając się na wózku inwalidzkim, gdy tylko potrzebowała się poruszać.

Jednak uzależniona od telefonu przez cały dzień przewijała swoje urządzenie, nie zdając sobie sprawy, że to rzekoma przyczyna jej problemów.

READ  Polski konkurs wokalny stwierdził, że jest „bardzo zaskoczony” otrzymanymi skargami dotyczącymi wykorzystania w programie czarnej twarzy

„Jestem w łóżku, przechodzę od przebudzenia do snu. W tym momencie nie wiem, że pogarszam się” – oświadczyła.

Lekarze w Wielkiej Brytanii byli podobnie zdumieni dziwną dolegliwością piękności i dopiero gdy ojciec Foxa znalazł artykuły o „elektronicznym swędzeniu” i „cyfrowych zawrotach głowy”, ojciec Foxa postanowił pozbyć się jej urządzenia.

„Zatrzymałem telefon i wrzuciłem go do szafy lub dałem rodzicom i powiedziałem:„ Proszę, nie pozwól mi tego zrobić ”. Potem stwierdziła, że ​​znowu mogę chodzić.

Fox nie ujawniła, czy lekarz zdiagnozował u niej zawroty głowy. Jednak wielu lekarzy stwierdziło, że nadmierny czas przed ekranem może powodować przerażające objawy.

„Ulga online pojawia się, gdy twój mózg otrzymuje wiadomość, że się poruszasz – powiedzmy, przez migający ekran – podczas gdy w rzeczywistości jesteś nieruchomy” – powiedziała w zeszłym roku dr Gillian Isaacs Russell dla Real Simple. – Środek na chorobę lokomocyjną.

Nie ujawniła, czy to oficjalna diagnoza. fot. fenellascorner/Instagram

„[Visual vestibular conflict] Tworzysz rodzaj dezorientacji, w której twoje oczy wyczuwają jedną rzecz, a twoje ucho wewnętrzne i ciało wykrywają coś innego” – powiedziała dr Christina Finn w publikacji, wyjaśniając, że „popędy internetowe” mogą naśladować skutki zawrotów głowy.

Na nieszczęście dla Foxa, aby uzyskać dochód, opiera się na strumieniach mediów społecznościowych. Oprócz Instagrama, influencerka jest również wybitną postacią na OnlyFans, gdzie podobno zarabia ponad 15 000 $ miesięcznie.

Ale Fox twierdzi, że nie może już często patrzeć na swój telefon, ponieważ jej objawy szybko powracają.

„To nierealne. To jest nasze życie, nasz świat. Jeśli chcemy zarabiać pieniądze, musimy być w czołówce”. [our phone] Obudź się spać. Jest wiele godzin, które musimy poświęcić”.

Chociaż nadal dużo publikuje na swojej stronie na Instagramie, Fox obiecała oddać jej telefon na dobre.

READ  Mam na imię Sarah Recenzja: trzymanie sekretów blisko

„Nie mogę już tego robić”, powiedziała, „nie mogę tego zrobić sama”. „Czasami próbuję popracować nad godzinami, ale potem znowu choruję”.

Ta historia pierwotnie ukazała się w The New York Post i jest reprodukowana za zgodą