Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Van Oord wygrał kontrakt na projekt morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

Istnieje holenderska firma wykonawcza usług morskich Van Oord Umowa została potwierdzona Za budowę morskiej farmy wiatrowej Baltic Power w Polsce.

Van Oord przetransportuje i zainstaluje ponad 70 fundamentów dla projektu morskiego o mocy 1,2 GW, zlokalizowanego 23 km na północ od polskiego wybrzeża.

Projekt Baltic Power jest wspólnym przedsięwzięciem polskiej rafinerii PKN ORLEN i kanadyjskiej firmy energetycznej Northland Power.

To pierwszy projekt firmy Van Oord w zakresie morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Po ukończeniu farma wiatrowa będzie mogła dostarczyć czystą energię do ponad 1,5 mln polskich gospodarstw domowych.

Członek Zarządu Baltic Power Jarosław Broda powiedział: „Baltic Power konsekwentnie realizuje swój harmonogram i wybiera dostawców, którzy mogą pochwalić się nie tylko dużym doświadczeniem, ale także chęcią wykonania znaczącej części prac w Polsce”.

Van Oord powiedział, że do zainstalowania turbin wiatrowych użyje swojego statku do montażu ciężkich urządzeń dźwigowych Swann.

Prace budowlane na tym terenie mają rozpocząć się w 2024 roku, a projekt ma rozpocząć się w 2026 roku.

Dyrektor zarządzający Van Oord Offshore Wind, Arnoud Kuis, powiedział: „Budowa zrównoważonego systemu energetycznego jest jednym z najpilniejszych wyzwań naszych czasów, a pilność działań rośnie.

„Morze Bałtyckie ma niesamowity potencjał dla morskiej energetyki wiatrowej w Europie.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygrania kolejnego projektu na Morzu Bałtyckim, wnoszącego znaczący wkład w transformację energetyczną w Polsce”.

W listopadzie ubiegłego roku Seaway 7 otrzymał kontrakt Van Oord zainstaluje ochronę przed szorowaniem na morskiej farmie wiatrowej Seagreen w Szkocji.

Prace kontraktowe obejmują wysoce precyzyjną instalację skalną wokół 114 fundamentów turbin wiatrowych na farmie wiatrowej o mocy 1075 MW, położonej 27 km od wybrzeża Angus.

Spółki stowarzyszone