Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Victoria zgłasza 176 przypadków COVID-19 jako wyścigi stanowe, aby zaszczepić się w celu wyjścia z blokady

Victoria odnotowała 176 nowych, lokalnie nabytych infekcji COVID-19, dzień po tym, jak premier przyznał, że doprowadzenie epidemii delty stanu do zera nie jest już możliwe.

Śledzące kontakty połączyły 83 nowe przypadki z obecną epidemią.

Władze ds. zdrowia twierdzą, że więcej informacji zostanie podanych w późniejszym terminie na temat liczby przypadków poddanych kwarantannie podczas infekcji.

Stan przetworzył 48 372 wyników testów w środę, kiedy kliniki stanowe dostarczyły 33 720 dawek szczepionki.

W środę premier Daniel Andrews powiedział, że wiktorianie nie mogą już „mieć nadziei” na zakończenie epidemii w Delcie i zamiast tego powinni ograniczyć wzrost liczby przypadków, podczas gdy społeczność pilnie się szczepi.

Miejsca ekspozycji rosną w Melbourne i Geelong

W metropolii Melbourne wymieniono więcej miejsc narażenia na poziomie 1, a każdy, kto odwiedzał te miejsca, był proszony o natychmiastowe przetestowanie i odizolowanie.

Pozytywne przypadki COVID-19 dotyczyły Base Backpackers Inn w St Kilda, Kasr Sweets w Coolaroo, Broadmeadows Family Health Care w Broadmeadows oraz Serco Services Australia w Essendon Fields.

Miejsca ekspozycji na poziomie 2 zostały uwzględnione w Altona North, Keilor East, Tarneit, Southbank, Hawthorn, Brunswick East, Sunshine, Elsternwick, Hadfield i Albion.

W szerszej Wiktorii lokalizacje poziomu 2 znajdują się w Coles, 7 Origins Café i Poco Café Express, wszystkie w Geelong West.

Na obszarze Greater Shepparton nie zidentyfikowano żadnych nowych miejsc ekspozycji.

Firmy zmiażdżone rzeczywistością przedłużającego się przestoju

Właściciele firm z epoki wiktoriańskiej powiedzieli, że środowe ogłoszenie rządu stanowego stanowiło „dzień rozczarowania”, ostrzegając przed długoterminowymi konsekwencjami gospodarczymi zamknięcia.

Tim Piper, szef Victorian Peak Employers’ Federation, oskarżył rząd o brak wsparcia dla firm, twierdząc, że zapowiedziane ponowne otwarcie stadionów nie było wystarczającą nagrodą dla właścicieli firm zmagających się z problemami.

„Powrót dzieci na place zabaw to pozytywna zmiana” – powiedział.

„Ale to nie tworzy żadnej nowej działalności gospodarczej, nie zapewnia żadnej pewności zatrudnienia ani tworzenia miejsc pracy, pomaga uczniom szkół średnich i VCE lub młodym ludziom”.

Chrissy Mouse, dyrektor generalny Dzielnicy Chapel Street, podzieliła odczucia pana Pipera, mówiąc, że rząd nie dawał nadziei wiktoriańskim biznesom.

„To tylko drobne korzyści, takie jak wiszące przed nami place zabaw. Przedsiębiorcy błagają o ulgę. Nie jesteśmy dziećmi, to tak, jakbyśmy wszyscy byli pod opieką grupową” – powiedziała.

Rząd powiedział, że w najbliższych dniach będzie miał więcej do powiedzenia na temat wspierania przedsiębiorstw.

Rząd rozważa krótsze okresy szczepienia AstraZeneca i obowiązkowe ukłucia

Pan Andrews potwierdził wczoraj, że panel ekspertów medycznych badał, czy odstęp między dawkami szczepionki AstraZeneca można skrócić dla wiktorianów.

ATAGI wydał 13 lipca zalecenie, w którym zaleca krótszą przerwę od czterech do ośmiu tygodni dla szczepionki AstraZeneca w przypadku epidemii.

Mieszkańcy NSW mogą otrzymać drugą dawkę AstraZeneca cztery tygodnie po pierwszej dawce.

„Mogę zapewnić, że [Victorian medical experts] teraz zajmuję się tą sprawą – powiedział pan Andrews.

– Chodzi mi o to, że tak, chcę, żeby to się stało. Ale jest proces, który muszę wykonać. Jeśli moim zadaniem jest podpisanie tego, to przestanę. Ale potrzebujemy lekarzy, aby podejmowali decyzje medyczne.

Andrews powiedział również, że obowiązkowe szczepienia w końcu wejdą w życie w przypadku niektórych pracowników, takich jak opieka nad osobami starszymi.

„Prawie na pewno będziemy delegować w wielu różnych miejscach” – powiedział.

„Aby osiągnąć liczbę, która będzie powyżej 80 procent, powyżej wskaźnika szczepień w społeczności, ostrzegam tylko, że myślę, że będziemy musieli udzielić mandatu w wielu z tych obszarów, ale musimy to zrobić z szacunkiem”.

Victoria dostarczyła 5 039 494 szczepionek za pośrednictwem kanałów stanowych i wspólnotowych w stanie Wiktoria na dzień 31 sierpnia.

Więcej nadchodzi.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 4 minuty 46 sekund

Czy szczepionki w Chinach są skuteczne?

Pobierz formularz…

READ  Dwa przeciwciała monoklonalne szeroko neutralizują niepokojące warianty SARS-CoV-2