Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Vidre+ ma na celu zwiększenie świeżości grzybów i zwiększenie wartości handlowej

Vidre+ ma na celu zwiększenie świeżości grzybów i zwiększenie wartości handlowej

Technik żywności z Polski ma rozwiązanie, które pozwala zachować świeżość grzybów przez 14 dni. Nowe eksperymenty zlecone przez Wstawka świeża Zauważył również, że jego technika spowalnia proces brązowienia grzybów. Postęp ten może umożliwić branży poprawę rentowności poprzez wydłużenie okresu przydatności do spożycia świeżych grzybów. Technologia ta może przyczynić się do globalnej walki z marnowaniem żywności.

W 2021 r. światowy rynek grzybów wyceniono na 50,3 mld USD, przy oczekiwanej stałej stopie wzrostu na poziomie 9,7% rocznie w latach 2022–2030.[1]. Pieczarki stanowią ważną część tego rynku. Polska jest znaczącym graczem na arenie międzynarodowej w produkcji pieczarek. Co trzeci grzyb eksportowany na świat pochodzi z Polski – eksport w 2021 roku wyniósł 397,3 mln euro i jest na dobrej drodze do wzrostu[2].

Z przyjemnością ogłaszamy, że technologia Vidre+™ wprowadziła grzyby w ten sam wymiar przedłużonej świeżości, jak w przypadku wielu owoców i warzyw. Niedawne badania uniwersyteckie wykazały możliwości naszej technologii w utrzymaniu jakości plasterków grzybów (Agaricus bisporus) podczas przechowywania. Korzyści ze stosowania etykiet Vidre+™ o opóźnionym i stopniowym uwalnianiu 1-MCP obejmują zmniejszoną utratę masy, ochronę przed brązowieniem przez cały okres przydatności do spożycia, utrzymanie twardości i ochronę zawartości witaminy C, co wszystko składa się na poprawę ogólnej jakości okresu przydatności do spożycia. – mówi Tim Malivet, CTO w Fresh Inset.

Technologia Vidre+™ to innowacyjny, opatentowany system zaprojektowany w celu ułatwienia stopniowego i ukierunkowanego uwalniania 1-MCP z tej samej fiolki, przedłużonego do 30 godzin za pomocą prostej etykiety wewnątrz fiolki. To zaawansowane podejście jest aktywowane przez wilgoć zawartą w zapakowanym produkcie. Technologia ta stanowi mechanizm obronny przed pogorszeniem się produkcji pozbiorczej.

Technologia Vidre+™ stosowana obecnie w Argentynie pracuje nad uzyskaniem zgody organów regulacyjnych na kluczowych rynkach produkcji żywności w obu Amerykach, Afryce i Europie. Wykorzystując potencjalne zalety Vidre+™, firma pragnie ustanowić nowy standard w zakresie konserwacji po zbiorach w przemyśle spożywczym.

READ  Kraje UE zobowiązują się do posiadania 25% rolnictwa ekologicznego do 2030 r.

Doświadczenia na grzybach przeprowadził m.in Wstawka świeża W Polsce prowadziła je prof. Dorota Więcrowska z Akademii Górniczo-Hutniczej w Bydgoszczy i w swoim raporcie badawczym stwierdziła: „Ocena wpływu stosowania różnych dawek 1-MCP w technologii Vidre+™ na wartość handlową i cechy jakościowe produkt jako całość oraz pokrojone w plasterki grzyby (Agaricus bisporus)”, styczeń 2023.

Badania wykazały pozytywny wpływ zastosowania technologii Vidre+™ na ochronę jakości pieczarek. Plasterki grzybów poddane działaniu 1-MCP zachowały swoją wartość handlową przez 14 dni, natomiast całe grzyby przez 20 dni po zbiorze. Stosowanie etykiet Vidre+™ wpłynęło pozytywnie na zachowanie jędrności, mniejszą utratę wagi i mniejsze zmiany w zawartości witaminy C w porównaniu do nieprzetworzonych pieczarek całych i ciętych.

Po więcej informacji odwiedź: strona internetowa & Strona LinkedIn

Więcej wyników prób Vidre+™ można znaleźć na stronie Blog firmowy:

O wstawce świeżej

Fresh Inset SA (JSC) to toruńska firma z branży technologii żywności założona w 2017 roku przez naukowców z Synthex Technologies i rozwijana przez międzynarodowy zespół składający się z grupy doświadczonych naukowców, agronomów, inżynierów, ekspertów branży opakowań i prawników. na całym świecie, w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Argentyna, Brazylia, Peru i Polska. Firma opracowała i opatentowała unikalną technologię Vidre+TM przedłużającą świeżość zebranych owoców, warzyw i kwiatów. Produkt firmy został opatentowany w ponad 50 krajach. Fresh Inset jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Świeżych Produktów (IFPA) i Greentown Labs. W maju 2023 roku Fresh Inset otrzymał nagrodę Orła Innowacji – organizowany przez siebie konkurs Rzeczpospolita Business Daily, wyróżniający najbardziej innowacyjne firmy polskiej gospodarki. Firma została uznana za „start-up z polsko-globalnym potencjałem”.

Vidre+TM to innowacyjne zastosowanie nowej generacji technologii 1-MCP, które radykalnie zwiększa korzyści wynikające z konserwacji produktu poprzez redukcję śladów etylenu. Badania przeprowadzone na 5 kontynentach dowodzą, że technologia sprawdza się w przypadku różnych upraw i odmian, od awokado po winogrona, cytryny, gruszki, pomidory, paprykę i wiele innych. Vidre+™ oferuje mechanizm opóźnionego i stopniowego uwalniania, który pozwala na traktowanie produktów 1-MCP bezpośrednio w opakowaniu, eliminując potrzebę 24-godzinnej aplikacji w zamkniętym pomieszczeniu magazynowym lub w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Technologia ta, dostępna w postaci etykiet, etykiet i folii powlekanych, umożliwia stosowanie 1-MCP na wszystkich produktach i otwiera drzwi dla typów produktów, o których wiadomo, że reagują na 1-MCP, ale nie przyniosły korzyści ze względu na ograniczenia stosowania 1-MCP. Produkty 1-MCP pierwszej generacji (które mają natychmiastowe uwalnianie i muszą być umieszczone w hermetycznym magazynie na 24 godziny lub w hermetycznych pojemnikach).

READ  Czy Polska bawi się reparacjami?

[1] Źródło: https://www.grandviewresearch.com/industry-analogy/mushroom-market

[2] Źródło: https://forsal.pl/gospodarka/artykuly/8520064,eksport-pieczarek-z-polski.html