Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Vinesh Bogot zdobywa złoto na Poland Open

Indyjski zapaśnik Vinesh Bogot udowodnił, że jego przygotowania do igrzysk w Tokio są na dobrej drodze, wygrywając w piątek 53 kg złota na Polish Open, co dało mu trochę ważnego „chłopczego czasu” przed igrzyskami olimpijskimi.

To trzeci tytuł w sezonie dla 26-letniego Vinesha, który wcześniej zdobył złote medale na imprezie Matteo Pelligone (marzec) i Mistrzostwach Azji (kwiecień).

Zwycięstwo postawi Vinesha na pierwszym miejscu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Poza pierwszym meczem przeciwko zdobywczyni brązu z 2019 roku (50 kg), Ekaterinie Boleschuk, Vinesh nie przeszkadzała jej pozostałym rywalom, ponieważ straciła tylko dwa punkty na drodze do zdobycia złota.

To był trudny start dla Vinesh przeciwko Polakom. Początkowo Vinesh zdecydował się na atak lewą nogą, ale Rosjanin pokonał Indian 2-0, co utrzymał w pierwszej tercji. Kilka minut przed przerwą Vinesh rozpoczął kolejny ruch, ale nie mógł dokończyć.

Na początku drugiej tercji Vinesh miał kłopoty z Rosjanką w dwunożnym ataku, więc wyrównał wynik, a potem ostrożnie zdobył jeszcze dwa punkty, gdy Ekaterina popełniła techniczne wyłamanie. Vinesh wygrał 6-2.

Było to wygodne zwycięstwo w kolejnej rundzie, jednak Vinesh znokautował amerykańskiego rywala w zaledwie 75 sekund. Prowadził wówczas 6-0.

W finale nie stracił punktu z Ukrainką Christianą Perezą, którą wygrała 8:0. Vinesh zdobył większość swoich punktów poprzez podwójne ataki, podczas gdy europejska srebrna medalistka z 2019 r. Beresa była w defensywie.

Poprzedniego dnia Anshu Malik odpadł z zawodów w wadze 57 kg z powodu gorączki.

READ  Polska i Węgry mogą wycofać fundusze unijne na kwestie praw człowieka