Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Vooks Awards – Best of Switch, Indies, wzloty i upadki Nintendo w 2022 roku

Vooks Awards – Best of Switch, Indies, wzloty i upadki Nintendo w 2022 roku

Minął rok i zanim zaczniemy myśleć o tym, co będzie dalej, powinniśmy spojrzeć wstecz na ten rok i go przejrzeć – bo czy nie zrobiliśmy złego?

Rok 2022 był interesującym rokiem dla Nintendo, dwóch dużych gier Pokémon, gier RPG bardziej niż postaci w grach fabularnych i powrotu niektórych wielkich nazwisk. Jak to wszystko poszło, kto był najlepszy?

Cały zespół Vooks zdecydował, co następuje.

Pokémon Legends Arceus & Xenoblade Chronicles 3 (remis)

Zawiera około 3000 słów Recenzja My Xenoblade Chronicles 3, ale mógłbym o tym opowiadać całymi dniami… Cóż, może to nie najlepszy pomysł, w tym roku wydano wiele innych gier i wiele z nich jest świetnych. Ale żadna tak naprawdę nie zachowuje właściwej równowagi między znajomością, świeżością i dopracowaniem do perfekcji, tak jak Xenoblade Chronicles 3.

Wchodząc w Xenoblade 3, naprawdę trudno było wiedzieć, co dostaniemy. Xenoblade 1 było fajne, ale trochę banalne i tandetne z frustrującą mechaniką. Xenoblade 2 miał niesamowity system walki, jego charakterystyka była bardzo dobra, ale jego fabuła była… głupia, tak myślę.

Xenoblade 3 wziął najlepsze części z 1 i 2, wyrzucił wszystkie złe części i dodał całą masę innych. Jego postacie i historie są prawie bezbłędne, a systemy walki są tak bliskie ideału, jak to tylko możliwe w grze takiej jak ta. Pomaga również to, że wygląda lepiej niż cokolwiek innego na Switchu — Monolity to absolutni czarodzieje.

Jasne, lepiej byłoby zagrać przez pierwsze dwie, 200-godzinne zobowiązanie przed ponad 80-godzinnym czasem działania Xenoblade 3, ale nawet jeśli gra się samemu, jest to po prostu niesamowite. – Olly

Wyróżnienie: Kirby i Zapomniana Kraina, Mario + Kórliki: Iskry Nadziei

Wojownicze Żółwie Ninja Shredder i Kult Barana (remis)

Zawsze jest coś bardzo przyjemnego w oglądaniu, jak stare gry zyskują nowe życie, ale kiedy dostajemy nowe gry z ukochanej serii, jest to jeszcze bardziej wyjątkowe i tak było w przypadku Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge. Gra została stworzona przez odtworzenie wyglądu oryginalnych tytułów zręcznościowych, dodając jednocześnie kilka nowoczesnych akcentów, takich jak więcej kolorów. Główną zmianą w tym tytule było jednak włączenie sieciowego trybu wieloosobowego, co oznacza, że ​​możesz grać ze znajomymi, bez względu na to, gdzie jesteś, daleko od konieczności stania ramię w ramię w salonie gier.

Gra była także nostalgiczną przejażdżką od początku do końca, przynajmniej dla tych, którzy dorastali w latach 80., wraz z odnowioną sekwencją wprowadzającą. Pojawienie się side-scrollowych bijatyk było świetną przejażdżką, a ta gra jest prawdopodobnie najlepszą z nich wszystkich, a jeśli chcesz utrzymać swoją Turtle Power w ruchu, jest też świetna kombinacja. Rok 2022 był naprawdę wspaniałym rokiem dla fanów Teenage Mutant Ninja Turtles i Shredder’s Revenge, ponieważ seria może się rozpocząć od tego momentu. – Łukasz

READ  Darmowe gry PlayStation Plus na październik wyciekły do ​​sieci i wyglądają na uzasadnione

W zależności od tego, co po raz pierwszy zobaczyłeś w Cult of the Lamb, mogłeś pomyśleć, że to jakiś rodzaj Animal Crossing lub ogólna zła gra akcji. Kiedy załadowałem się do gry, obie strony były jakby z przodu i na środku, ale potem gra przybrała znacznie ciemniejszy obrót. Całym założeniem gier jest to, że jesteś odpowiedzialny za rozwój kultu, wraz z poświęcaniem ludzi w razie potrzeby, a wszystko to w nadziei na odblokowanie tego, kto uratował ci życie.

Gra błyszczy, gdy łączy wszystkie te aspekty.Możesz poświęcić się pomaganiu w rozwoju swoich fanów, ale kiedy przychodzi czas na poświęcenie, w grę wchodzą trudne wybory. Oczywiście, kiedy opuściłem bezpieczną wioskę (i pokręciłem się wokół) i wyruszyłem na eksplorację świata, dużą rolę odegrała walka. Stanowiło to prawdziwe wyzwanie w miarę postępów, a ponieważ musiałeś nadal otrzymywać duże nagrody, ryzyko nadal rosło. Niektórym graczom podobał się jeden aspekt bardziej niż drugi, ale prawdziwa magia polegała na budowaniu relacji ze swoimi zwolennikami, a ponieważ w każdej chwili można było zakończyć każdego z nich, wielu nienawidziło tego robić. Nie ja, jeśli chodzi o przedstawianie kogoś, służyłem mu i oczywiście radzenie sobie z jego duchem było uciążliwe, ale kiedy prowadzi się popularną sektę, trzeba podejmować trudne decyzje. – Łukasz

Kult Barana

Domowe jedzenie jest zawsze dobre i nie bez powodu kult jagnięciny jest tak dobrze przyjmowany, i to nie tylko dlatego, że my, Australijczycy, kochamy naszą jagnięcinę. Zobacz powyżej, aby dowiedzieć się, dlaczego ta gra podbiła nasze serca. – Łukasz

Drugie miejsce: Dzikie kwiaty, Ward Strand

Sport na Nintendo Switch

Planowanie i rozwój rozrywki Nintendo

Nie chodzi o to, że Nintendo Switch Sports to zła gra. Działa, jest zabawny z grupą ludzi i można w nią grać online (gdy nie jest wyłączona z powodu przekrzywionej aktualizacji). Co tydzień pojawiają się nowe rzeczy do odblokowania.

Więc w czym problem?

Oglądanie Wii Sports powinno być ucieczką do domu (nawet jeśli nie uwzględniasz baseballu). Alternatywnie, Nintendo Switch Sports jest w porządku, ale można powiedzieć, a Nintendo powiedział nam, że osiągnięcie stanu, w jakim się znajduje, było trudne.

Nintendo Switch Sports charakteryzuje się brakiem różnorodności w grach sportowych. Jedynym planem do dodania, którego dodanie zajęło miesiące, jest ponowne wykorzystanie zawartości ze starszych gier. Rozmawiamy również o tym, jak Wii Sports uprawia boks i baseball, ale zapominamy, że Nintendo miało również Wii Sports Resort, i chociaż mamy z tego jeden sport – jest wiele innych rzeczy, które również mogą się tam znaleźć.

READ  Główny projektant misji „Starfield” opuszcza Bethesdę, aby pracować nad „Wyrdsong”

Rozwój tej gry wydaje się szczególnie przeklęty, a postęp pytań i odpowiedzi jest dziki. Wygląda na to, że zespół próbował całkowicie wymyślić grę na nowo i zajęło to dużo czasu – Potem wszystko wyrzucił. To świetna lektura i chociaż wspaniale jest widzieć szczerość ze strony twórców, dążenie Nintendo do innowacji i zmian czasami powstrzymuje ich przed robieniem tego, co wszyscy wiemy, że trzeba zrobić – Ten sam, tylko lepiej. Czasami to też jest w porządku. – Fuku

Drugie miejsce: Ponowne uruchomienie Advance Wars zostało ponownie opóźnione

Goldeneye 007 trafia na nowoczesne konsole

Dzięki nowoczesnemu licencjonowaniu oryginalna konsola Nintendo 64 Goldeneye 007 pojawi się nie tylko na Switchu, ale także na Xboksie. Nie tylko nie jest już królem, ale wersja na Nintendo Switch jest jedyną wersją online – jak to działa?

Drugie miejsce: Microsoft zamierza jednocześnie nabyć Activision-Blizzard, Zelda i label.

Pokemon Legends Arceus

Od 2004 roku nie było roku, w którym dwie główne gry Pokémon ukazały się w tym samym roku. Jasne, że było mnóstwo podaży, ale dwie duże gry z otwartym światem, które obiecują nowy rodzaj rozgrywki i nowego Pokémona fabuła? niespotykane.

Jednak z tych dwóch Pokémon Scarlet i Violet nadal są świetną zabawą – po prostu technicznie problem, Pokémon Legends Arceus to lepsza gra, naszym zdaniem. Nie tylko dlatego, że była pierwsza, ale dlatego, że wymagała idealnej gry Pokémon, która chodziła nam po głowach od lat i zróbmy to. Biegaj, rzucaj piłką, łap coś, lataj, padaj w walce lub po prostu uciekaj. Nastąpiła nawet zmiana w systemie walki ze zwinnymi i potężnymi technikami ataku, które były zabawne – oraz nowa strategia w bitwach.

To było chwalebne! Następnie ogłoszono Pokémony Scarlett i Violet. To otwarty świat, „właściwa” gra Pokémon, aby rozpocząć następną generację, ogromna historia i platforma na nadchodzące lata – i znamię. Dowiedzieliśmy się, że nadal można spacerować po otwartym terenie. Ale teraz jest to prawdopodobnie bardzo otwarte, nie można losowo podnosić rzeczy, a system walki wrócił do tradycyjnego (co jest… no cóż), ale nie tylko – gra działa jak mokry pies. Pokémon Legends Acreus nie była najładniejszą grą Switch (oprócz Skyboxes, wow), ale działała dość sprawnie. Kryształowe pokemony też? tak.

READ  Lifeweaver otrzymuje więcej zmian w Overwatch 2, prawdopodobnie w tym nowy przedmiot pasywny

Reakcja fanów na Arceusa mogła być za późno, by zmienić kierunek Scarlet i Violet. Może dwie duże gry Pokémon w jednym roku to za dużo. – Fuku

Stray (PlayStation/PC)

Pomiędzy urodzeniem dziecka, koniecznością przejrzenia kilku gier Switch i graniem w Apex Legends powodującym kontuzje nadgarstków, nie grałem w wiele gier w tym roku – ale grałem w Stray i bardzo mi się podobało.

Tak, ma bardzo uroczego kota i możesz skakać, wiązać się i bawić z tym kotem, ale postapokaliptyczny świat Stray był całkowicie cudowną rzeczą. Ponure głębiny, oświetlone neonami miasta i roboty, które kiedyś służyły ludziom, którzy nie mają już pojęcia, co robić, oraz wróg, który powoli je wybiera? Fajne rzeczy (nie takie fajne dla botów).

Ludzie nazywali tę grę krótką. Myślałem, że jest doskonały, robił wszystko, co mógł i miał rację w momencie premiery, a teraz mam to doświadczenie w tej grze, bez zamieszania i pośpiechu czegoś, co trwa długo. – Fuku

Drugie miejsce: God of War Ragnarok, Elden Ring

Jedwabna Pieśń Pustego Rycerza

Spójrzmy prawdzie w oczy, gdyby Sports Story nie zostało wydane, jest szansa, że ​​znalazłoby się tutaj, ale kiedy ta gra wreszcie wyszła, musieliśmy wybrać inną. Hollow Knight Silksong był bardzo pożądany przez fanów serii, odkąd został oficjalnie potwierdzony. Jeśli możesz w to uwierzyć, to było ponad trzy lata temu, kiedy na PAX Australia było grywalne demo, Coś, w co chcieliśmy zagrać Od tego czasu gra była w większości cicha. Wraz z pojawieniem się gry na Xbox & Bethesda Games Showcase 2022, wielu ma nadzieję, że gra będzie prawie ukończona, ponieważ zauważono, że wszystkie gry w tym programie zostaną wydane przed końcem czerwca 2023 r. – Luke

Drugie miejsce: Emblemat ognia, Pikmin 4

The Legend of Zelda: Kingdom’s Tears

Jest to kontynuacja Breath of the Wild, Gra, którą lubimy Więc co jeszcze możesz chcieć wiedzieć. Po tradycyjnych wielokrotnych opóźnieniach, przez które przechodzą wszystkie główne tytuły Zelda, mamy datę i nazwę, więc teraz pozostaje tylko czekać do dnia premiery. – Łukasz


Mam na myśli, że każda strona Nintendo byłaby nagrodą dla najbardziej wyczekiwanych, więc stworzyliśmy własną rzecz, a potem mieliśmy nagrodę bez niej. Mam nadzieję, że nie będzie więcej opóźnień w tym przypadku – VOOK