Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W Exmoor urodził się młody bóbr po raz pierwszy od 400 lat | Środowisko

Mały bóbr urodził się w Exmoor po raz pierwszy od 400 lat po tym, jak National Trust z powodzeniem ponownie wprowadził dwoje dorosłych w styczniu 2020 roku.

Nagranie z kamery pokazuje sześciotygodniową grupę płynącą z matką do rodzinnego domu na dużym wybiegu w Holnicote Estate w Somerset, gdzie dwa bobry euroazjatyckie zostały wypuszczone po raz pierwszy w 125-letniej historii pudełka.

Władze parku wpadły na pomysł, że parze udało się skojarzyć, ponieważ samiec późną wiosną zaczął ściągać więcej drewna i roślin wokół ich legowiska. „Samica zmieniła również swoje zwykłe nawyki, pozostając poza zasięgiem wzroku i pozwalając samcowi biegać samotnie” – powiedział Jack Siviter, strażnik w Holnicote Estate.

„Minęło kilka tygodni, zanim znaleźliśmy ją ponownie i wtedy potwierdziły się nasze podejrzenia, że ​​urodziła, ponieważ miała bardzo wyraźne sutki”.

Pierwsza matka została nazwana Grylls, po telewizyjnym poszukiwaczu przygód Bear Grylls, ponieważ ma silny instynkt przetrwania. Wojownicy powiedzieli, że byli szczególnie szczęśliwi widząc, że kobieta ma zestaw narzędzi, ponieważ została osierocona w młodym wieku. Młode bobry pozostają z rodzicami przez około dwa lata, zanim wyjadą na budowę własnej ziemi.

Gryzonie półwodne „inżynierowie ekosystemów” i Zostali zwolnieni do majątku Łagodzenie powodzi i zwiększanie bioróżnorodności. Od momentu przybycia przekształcili niezagospodarowane lasy na swoim 2,7-hektarowym otoczeniu w bardziej otwarte tereny podmokłe. Stworzyło to różnorodne siedliska, które przynoszą korzyści wielu dzikim zwierzętom, w tym krogulcowi, cietrzewowi, czaplom, moczarowi i rybom.

Zbudowane z drzew, błota, kamieni i roślin, bobry bobrowe spowalniają przepływ wody, tworząc mozaikę tam, stawów i kanałów. Ścinając drzewa, wytwarzają więcej światła, przyciągając delikatne rośliny, takie jak nagietki i amarantus błotny, a także wartość martwego drewna Siedlisko nietoperzy, sów, dzięciołów i bezkręgowców. Od czasu pojawienia się bobrów na stanowisku częściej widuje się wydry.

„Transformacja siedliska była niesamowita” – powiedział Ben Erdley, kierownik projektu National Trust w Holnicote. „Przejście z suchych, niezagospodarowanych lasów do bardziej otwartego kompleksu mokradeł w tak krótkim czasie nie tylko zwiększyło różnorodność dzikiej przyrody, którą widzimy na farmie, ale także liczebność.

“To naprawdę ważne, ponieważ bobry robią wiele z tego, co chcemy zobaczyć w zakresie ochrony i gospodarowania gruntami. Pozostawiają światło i wodę na miejscu, wspomagają naturalne procesy i zapewniają możliwości dla wielu innych dzikich zwierząt”.

Na bobry polowano do wyginięcia w Wielkiej Brytanii w XVI wieku ze względu na ich mięso, futro i gruczoły zapachowe, ale polowano na nie. Przywrócono W kilku lokalizacjach od początku 2000 roku. Projekt jest częścią National Trust’s Riverlands Program, którego celem jest zwiększenie bioróżnorodności rzek Wielkiej Brytanii i przeciwdziałanie skutkom zmiany klimatu.

Przybysz nie ma jeszcze imienia. Narodowy Fundusz W najbliższych dniach w mediach społecznościowych pojawi się wezwanie do zgłaszania sugestii.

READ  Australia nie może pozbyć się strategii „zero Covid”, dopóki 80% ludzi nie zostanie zaszczepionych, ostrzega Grattan Institute | Wiadomości z Australii