Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pacjenci z COVID-19 w Birmie desperacko potrzebują tlenu, gdy liczba przypadków wzrasta pod rządami wojskowymi

Wojsko Myanmaru zobowiązało się do zwiększenia zaopatrzenia w tlen w celu leczenia pacjentów z COVID-19, ponieważ mieszkańcy walczą o pomoc członkom rodziny przed rekordową falą infekcji.

Zdjęcia w mediach społecznościowych pokazywały długie kolejki mieszkańców Rangunu próbujących napełnić butle tlenowe.

Mieszkanka dzielnicy Insein powiedziała, że ​​wypożyczyła butlę i napełniła ją na weekend po tym, jak poziom tlenu u jej ojca spadł.

Powiedziała, że ​​desperacko potrzebuje więcej.

– A jeśli nie znajdziemy tlenu i mój tata z tego powodu umrze? powiedział 24-latek, który prosił, aby nie być identyfikowanym.

Inny mieszkaniec powiedział, że z powodu braku sprzętu niektórzy ludzie używają teraz butli z tlenem z przemysłu spawalniczego.

Ładowanie

Wydalony lider Aung San Suu Kyi, który został aresztowany ا ال Przewrót 1 lutegoW poniedziałek jej prawnik powiedział, że jest „bardzo zaniepokojona” pogarszającą się sytuacją koronawirusa.

Państwowy MRTV powiedział, że Myanmar odnotował w poniedziałek 80 zgonów z powodu koronawirusa i 5014 nowych infekcji, a ponad jedna trzecia badanych osób uzyskała wynik pozytywny.

Birma znajduje się w środku najpoważniejszej fali infekcji, a niektórzy eksperci ds. zdrowia twierdzą, że prawdziwy wskaźnik infekcji prawdopodobnie będzie znacznie wyższy, biorąc pod uwagę załamanie testów.

Pracownicy służby zdrowia przyłączyli się do ruchu obywatelskiego nieposłuszeństwa w proteście obalić suki, którego rząd kontrolował dwie poprzednie fale infekcji.

Z kamery schodzi brązowowłosa osoba w kolorowej masce na twarz.
Birma była chwalona za reakcję na koronawirusa, zanim Aung San Suu Kyi została usunięta z przywódcy kraju. (

AFP: Aung Shin Oo

)

Lekarz udzielający konsultacji telefonicznych pacjentom z COVID-19 powiedział, że dowiedział się o wielu przypadkach osób umierających w całej Birmie, ponieważ nie mogli dostać tlenu na czas.

Rzecznik armii Zaw Min Tun powiedział na konferencji prasowej, że władze przygotowują 14 miejsc leczenia COVID-19 w szpitalach wojskowych w całej Birmie.

Powiedział, że stacje tlenowe będą działać na pełnych obrotach, podczas gdy doniesienia medialne potwierdziły, że sprzedaż publiczna przez niektórych prywatnych dostawców została ograniczona.

Na tej samej konferencji prasowej przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia powiedział, że należy pilnować zaopatrzenia w tlen, aby uniknąć gromadzenia.

„Niektórzy ludzie mogą nie mieć COVID-19, ale przechowują w swoich domach dużą ilość zbiorników z tlenem” – powiedział urzędnik.

Naczelny dowódca sił zbrojnych Myanmaru, generał Min Aung Hlaing
Dowódca wojskowy Min Aung Hlaing powiedział, że sytuacja koronawirusa w Birmie była „zakłócona”.(

AFP: Aleksander Zemlanichenko

)

Dowódca wojskowy Min Aung Hlaing powiedział, że nienazwany darczyńca zapewnił fundusze na stację tlenową, która zostanie ukończona w ciągu miesiąca.

Zapewnił opinię publiczną, że jest wystarczające zaopatrzenie w tlen, ale powiedział, że sytuacja jest zniekształcona i wykorzystywana dla korzyści politycznych.

„W kraju jest wystarczająco dużo tlenu. Niektórzy ludzie kupowali tlen, ponieważ się martwią” – powiedział w MRTTV.

Reuters/ABC

READ  Tysiące Brazylijczyków protestują przeciwko prezydentowi Jairowi Bolsonaro, ponieważ liczba zgonów Covida sięga 500 000