Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W miarę zmniejszania się blokady, rozbieżności w szczepieniach grożą dalszym pogłębianiem się zakorzenionej deprywacji

Sydney blisko Kończy się w poniedziałek Melbourne Do kontynuacji jeszcze w tym miesiącu, przy czym osoby w pełni zaszczepione otrzymują szereg świadczeń społecznych i ekonomicznych niedostępnych dla osób jeszcze niezaszczepionych.

Wolności dla osób, które otrzymały podwójne szczepienie różnią się w zależności od stanu, ale obejmują zwiększony dostęp do pracy, edukacji i innych czynności, takich jak odwiedzanie domu, robienie zakupów lub chodzenie na siłownię.

ze wskaźnikami szczepień Ogólnie mniej Wśród niższych grup społeczno-ekonomicznych prawdopodobnie wzrośnie nierówność Wśród Australijczyków najbardziej i najmniej uprzywilejowani społecznie i ekonomicznie.

Australia stoi przed dwoma głównymi wyzwaniami związanymi z COVID: jak zwiększyć wskaźniki szczepień w populacjach priorytetowych i jak nadal chronić te grupy.Czytaj więcej:
Otwarcie, gdy zaszczepi się 80% kwalifikujących się dorosłych, nie będzie „bezpieczne” dla wszystkich Australijczyków


Jak wypada porównanie wskaźników szczepień?

Szczepienia w tym tygodniu dane Według Local Government Area (LGA) w Wiktorii, absorpcja szczepionki COVID-19 wciąż pojawia się w większości obszarów rządowych.

Poniższy wykres przedstawia rozkład pierwszej i drugiej dawki, a także procent wymagany do osiągnięcia 95% całkowitego pokrycia, w Trzy z najbardziej i trzy z najmniej uprzywilejowanych społecznie i ekonomicznie obszarów.

Wskaźniki szczepień, porównując najniższe (Brimbank, Greater Dandenong i Hume) i najbardziej wyróżniające się społeczno-ekonomicznie LGA (Stonnington, Broondara i Glen Eira) w metrze Melbourne.
mięśnie brzucha

Sydney zgłosiło podobny rozkład między LGA o niskim i wysokim statusie społeczno-ekonomicznym, ale przewyższa Melbourne pod względem ogólnego wskaźnika szczepień.

Pandemia biednych i pokrzywdzonych

COVID-19 szybko stał się epidemią ubogich i pokrzywdzonych. cztery razy Wielu biedniejszych Australijczyków zmarło na COVID w 2020 roku w porównaniu z osobami z bogatszych środowisk.

Wskaźniki infekcji COVID są wyższe tam, gdzie są większe liczby Od niezbędnych pracowników, przez większe grupy rodzinne pod jednym dachem, po osoby mieszkające we wspólnych domach.

Tendencja ta jest również widoczna w wielu innych krajach, w tym Chile I Izrael.

Wskaźniki COVID są wyższe wśród niezbędnych pracowników i rodzin wielodzietnych.
James Ross / AAP

Rdzenni Australijczycy są najbardziej narażeni na śmierć z powodu koronawirusa. Dopiero pod koniec września 30% rdzennych narodów Australii Zostali w pełni zaszczepieni, mimo że byli populacja priorytetowa. To jest obecnie Średnia 41%, wykazując postęp, ale wciąż niewystarczającą ochronę.

Zwolennicy niepełnosprawności zachować ostrożność Australia może stanąć w podobnej sytuacji jak Wielka Brytania, gdzie 60% osób Zmarł na COVID, był niepełnosprawny.

Tylko od 15 września 40% uczestników NDIS Zostali w pełni zaszczepieni, mimo że również populacja priorytetowa.Czytaj więcej:
Dzieci niepełnosprawne mają pierwszeństwo przy wprowadzaniu szczepionek, ale wiele z nich ma trudności z umówieniem się na wizytę


Nowa choroba, ale stare problemy zdrowotne

grupy w niekorzystnej sytuacji Są bardziej narażeni na jedną lub więcej chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, choroby serca i choroby płuc. Warunki te narażają ich na większe ryzyko ciężkiej choroby lub śmierci, jeśli zarażą się COVID.

Te podstawowe schorzenia oznaczają najbiedniejsze 20% Australijczyków Umierają 6,4 roku temu najbogatszych 20%.

Osoby z ciężką chorobą psychiczną Zgiń 23 lata temuGłównie z powodu złego stanu zdrowia fizycznego.Czytaj więcej:
Szczepienia muszą dotrzeć do 90% dorosłych i nastolatków z Rdzennych Narodów, aby chronić zagrożone społeczności


Ubodzy i pokrzywdzeni Australijczycy również są w największe niebezpieczeństwo Zakażenie COVID i poważne zachorowanie.

Do teraz modelowanie NS łagodzenie ograniczeń Nie bierze pod uwagę, jak „otwartość” wpłynie na te grupy.

Nasza polityka dotycząca zdrowia i powrotu do zdrowia nie może pozostawiać tych grup w tyle. ukierunkowane i szczegółowe Informacje i usługi Australijczycy znajdujący się w niekorzystnej sytuacji potrzebują go do pokonania tych barier.

Billboard przedstawiający kobietę rysunkową z różowymi włosami i bandażem po zaszczepieniu.
Plany ponownego otwarcia muszą szczególnie uwzględniać grupy szczególnie wrażliwe.
James Ross / AAP

Więc co powinno się stać?

Oczekuje się, że liczba przypadków COVID-19 wzrośnie, ponieważ ograniczenia zostaną zniesione, a środki dotyczące zdrowia publicznego zostaną złagodzone. Spowoduje to większe ryzyko zarażenia się grupami wrażliwymi na COVID.

Jak argumentowali inni badacze, oprócz wysokich ogólnych celów szczepień, zapobieganie dalszym zamknięciom wymaga plan zajęć Obejmuje:

  • Konkretne cele szczepień dla populacji priorytetowych
  • Spraw, aby powietrze w pomieszczeniach było bezpieczniejsze
  • Utrzymuj wysokie wskaźniki testowania i śledzenia
  • Strzały przypominające.


Czytaj więcej:
Nie wystarczy polegać na szczepieniach w NSW od 1 grudnia – oto, czego potrzebujemy do trwałej wolności


Taki wielopoziomowy plan wraz ze stopniowym znoszeniem ograniczeń ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania rosnącej liczbie przypadków, potencjalnie poważnych chorób i zgonów wśród populacji już nieproporcjonalnie dotkniętej innymi schorzeniami.

Musimy również promować świadomość zdrowotną wśród pokrzywdzonych Australijczyków, aby mogli lepiej zrozumieć i mieć większe zaufanie do ogólnych informacji o swoim zdrowiu, w tym w odniesieniu do COVID i nie tylko.


Stella McNamara, asystentka ds. badań w Instytucie Mitchella, jest współautorką tego artykułu

READ  RACGP: szczepionki przeciw grypie są nadal niezbędne