Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W niektórych częściach Nowej Zelandii ogłoszono stan wyjątkowy, gdy spadły ulewne deszcze, a powodzie nawiedziły Wyspę Południową kraju

Policja zdecydowanie zaleca kierowcom w rejonie Nelson Tasman, aby pozostali w domu i unikali podróży, chyba że muszą, ponieważ ulewny deszcz i silne wiatry nadal nękają Aotearoa.

O 6:15 policja wydała radę, aby ludzie unikali niepotrzebnych podróży w rejonie Nelson-Tasman.

Policja powiedziała, że ​​podróże powinny być ograniczone tylko do podstawowych lotów, a każdy zagrożony powinien zadzwonić pod numer 111.

W ciągu ostatnich kilku dni obszar ten został najbardziej dotknięty przez masowe powodzie i ewakuacje.

Wiatry i deszcz, które w środę nawiedziły Wyspę Południową, dotarły również do plaż Auckland, wpływając na ruch uliczny i powodując rozległe szkody w całym mieście. (David Biały/Person)

Istnieją doniesienia o bardziej powszechnych powodziach, w tym w osiedlach Richmond i Brightwater, oraz o ewakuacjach mieszkańców, w tym z Hill Street, między William i Templemore D.

Pojawiły się również doniesienia o większej liczbie zamkniętych dróg w nocy, w tym międzystanowej 60 w Golden Bay, od Onekaka Iron Works Road do Haldane Road, z powodu wielokrotnych poślizgnięć.

SH60 został również zamknięty między Takaką a Górną Takaką z powodu powodzi i gruzu.

Na obszarach Nelson i Marlborough ogłoszono stan wyjątkowy.

Oczekuje się, że ulewne deszcze i silne wiatry, które nawiedziły kraj w ciągu ostatnich kilku dni, utrzymają się przez cały weekend MeSerwis.

Ostrzeżenia o ulewnych deszczach dotyczą obszarów Nelson, Mount Taranaki, Tasman West Motueka, Marlborough Sounds, Ray Valley, Richmond Range, Buller i Westland. Ostrzeżenie Northland trwało do 3 nad ranem.

W ciągu ostatnich kilku dni Nelson doświadczył ulewnych deszczy, powodzi i poważnych osunięć ziemi i wygląda na to, że będzie to kontynuowane w sobotę. Czerwone ostrzeżenie o ulewnych deszczach w okolicy do godziny 11 rano.

Materiał z helikoptera pokazuje powszechne powodzie w Nelson. (Nelson Marlborough Rescue Aircraft Trust. / 1 ​​Aktualności)

Każda osoba lub organizacja, która chce przekazać darowiznę na Fundusz Pomocy dla Burmistrza Nelsona Tasmana, może zdeponować środki na koncie bankowym Rady Miasta Nelson 03 0703 0325055 00. Przekazując darowiznę, należy użyć odniesienia „Fundusz Pomocy dla Burmistrza”.

Nelson Mayor Rachel Reese powiedziała, że ​​zespół reagowania kryzysowego został zalany ofertami pomocy od społeczeństwa, a fundusz oferuje bezpośredni sposób na ukierunkowanie tego wsparcia.

Odzyskanie tego obszaru zajmie lata, powiedziała: „Niektórzy nie będą mogli wrócić do domu”.

Burmistrz Tasmana Tim King powiedział, że skutki pogody będą odczuwalne po ogłoszeniu sytuacji kryzysowej.

Przy spodziewanym długim okresie rekonwalescencji wszystkie wkłady społeczności lokalnej i spoza regionu będą bardzo mile widziane.

„Skutki tej klęski żywiołowej były rozległe.

„Do tej pory widzieliśmy oczywiste szkody spowodowane powodziami i osunięciami ziemi – jednak po oczyszczeniu gruzu wiele osób będzie potrzebować stałego wsparcia, aby przywrócić normalne życie”.

za tą ekstremalną pogodądługie życie w atmosferze„Wylądował na naszych plażach we wtorek” – powiedział meteorolog Newa Tristan Myers.

Myers powiedział, że rzeki w atmosferze to ogromne kolumny wilgoci, które wędrują od tropików do średnich szerokości geograficznych, gdzie znajduje się Nowa Zelandia.

„Ta rzeka klimatyczna z prądem jest wyjątkowa.

„Nasza analiza wskazuje, że ilość wilgoci w atmosferze dla tego konkretnego wydarzenia jest bezprecedensowa w sierpniu w danych klimatycznych z 1959 roku” – powiedział.

Dr Daniel Kingston z Uniwersytetu Otago powiedział, że wydarzenie, które odbyło się w tym tygodniu, było również godne uwagi ze względu na to, jak długo rzeka atmosferyczna pozostaje nad nami.

„Obecnie we wschodniej Nowej Zelandii istnieje system buforowy wysokiego ciśnienia, który zasadniczo spowoduje, że rzeka atmosferyczna pozostanie zawieszona na niebie przez kilka dni” – powiedział.

„Myślę, że jest to zgodne z tym, czego oczekujemy od zmian klimatycznych; na każdy stopień ocieplenia ilość pary wodnej w atmosferze może wzrosnąć o około 7 procent”.

Niszczycielska powódź dotyka dwóch krajów

Ten artykuł został skopiowany za zgodą firmy Rzeczy.pl.
READ  Salman Rushdie oskarżył Hadi Matar o to, że szanuje irańskiego przywódcę, który wydał fatwę