Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W NSW szczepienie przeciw grypie zostaje wstrzymane, ponieważ z powodu koronawirusa wzrasta liczba przyjęć do szpitala

W ciągu ostatnich 30 dni odnotowano 23 000 przypadków w wieku 60 lat, więcej niż u dzieci poniżej 10 roku życia lub w wieku od 10 do 19 lat, w przeciwieństwie do wcześniejszego roku, w którym COVID-19 był bardziej rozpowszechniony wśród dzieci i młodzieży. .

Kerry Chant, dyrektor ds. zdrowia w NSW, spodziewa się, że przypadki grypy będą rosły w okresie zimowym i na wiosnę.przypisane mu:Peter Ray

„Jeśli otrzymujesz starszy rozkład przypadków, oznacza to również więcej hospitalizacji i dłuższe pobyty” – powiedział Dorey.

Ponad połowa osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 między 4 a 18 czerwca miała 70 lat i więcej.

W styczniu rząd stanowy zawiesił planowe usługi chirurgiczne i ponownie nałożył ograniczenia po tym, jak liczba osób w szpitalach z COVID-19 osiągnęła 1600. Jednak liczba hospitalizacji osiągnęła 1700 pod koniec kwietnia bez ograniczeń.

Ponieważ system szpitalny zajmuje się większą liczbą przyjęć związanych z grypą, Chant powiedział, że wskaźniki szczepień przeciwko grypie „nie istnieją”.

Ładowanie

Chociaż rząd stanowy udostępnił szczepionki przeciw grypie za darmo dla osób w wieku od 5 do 64 lat w czerwcu, najnowsze dane pokazują, że do niedzieli zaszczepiono tylko 27 procent osób w tej grupie wiekowej, co oznacza powolny wzrost z 16 procent. Cztery tygodnie temu.

Szczepionki były już bezpłatne dla dzieci w wieku od sześciu miesięcy do pięciu lat, powyżej 65 roku życia (z których ponad 75 procent było zaszczepionych) i innych grup wysokiego ryzyka w ramach programu rządu federalnego.

„Tylko jedna trzecia osób w NSW otrzymała w tym roku szczepionkę przeciw grypie i naprawdę musimy zobaczyć, jak ta liczba wzrośnie, szczególnie wśród słabszych grup, takich jak małe dzieci i osoby starsze, które są najbardziej narażone na poważną chorobę” – powiedział Chant. .

W całym kraju podano 9,2 miliona szczepionek przeciwko grypie. Chociaż większość stanów oferuje również bezpłatne szczepionki w czerwcu, absorpcja wynosi mniej niż 13,2 mln w 2019 r. i rekordowe 18 mln w 2020 r. Jednak w 2017 r. wprowadzono ponad 8,3 mln szczepionek przeciw grypie i jest to ostatnio uważana za najgorszą szczepionkę w kraju sezon grypowy.

READ  Podejście gigantycznej komety do zewnętrznego Układu Słonecznego może być największe w historii

W Melsons Point Medical Center w północnym Sydney, dyrektor praktyki Sarah Addison powiedziała, że ​​popyt na szczepionki przeciw grypie zaczął spadać, po początkowym pośpiechu, gdy ogłoszono darmowy zastrzyk.

„To pierwszy tydzień, w którym mamy spotkania zapasowe” – powiedziała.

Powiadom nas z najświeższymi wiadomościami będzie wyślij mi powiadomienie To ważne, najnowsze wiadomości, kiedy to się dzieje. przynieś to tutaj.