Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W Polsce liczy się całe życie!

Oto zagadka tygodnia: czy polscy piłkarze raczej „uklękną” niż zagrają z Anglią na Wembley 31 marca? Niektórym Polakom nie podobały się.

Na moim telefonie komórkowym pojawił się post na Facebooku, gdy patrzyłem, jak trójka moich małych dzieci bawi się na białej tablicy na naszym lokalnym placu zabaw w Warszawie.

Na Wembley przed eliminacjami do mistrzostw świata obok stojącego Polaka najlepszy zawodnik Anglii Raheem Sterling, pod zdjęciem, czyta: „To musi być: Murzyn klęka przed słupem”. Na początku pomyślałem, że to kiepski żart, dopóki nie przeczytałem 36 komentarzy poniżej. „Absolutnie w porządku” i tym podobne.

Nie mam pojęcia, jak ta osoba została znajomym na Facebooku.Po kilku spekulacjach przed meczem poprzedniego wieczoru stało się jasne, że polscy piłkarze nie klęczą podczas demonstracji Black Lives Matter.

Na niezależnym polskim portalu informacyjnym Onet.pl. Uczyliśmy się Następnego dnia: „Nie klękali. I bardzo dobrze! „

– Ile dziedzin życia w naszym kraju łączy i dzieli? Reprezentacja Polski to zdecydowanie jeden z ostatnich meczów. Dlatego zawodnicy nie klękali na Wembley przed meczem z Anglią – napisał pisarz Markin Stuss.

„Polacy podejmując taką decyzję działali rozsądnie i odpowiedzialnie” – kontynuuje.

Stuss zauważa, że ​​żołnierze wskazywali na napis Szacunek Na ich koszulkach znak, który przypomina nam o wzajemnym szacunku i tolerancji bez względu na płeć, kolor skóry, wiek czy zdolności sportowe.

Czy próbuje powiedzieć, że wszystkie życia mają znaczenie?

„ Odważna, mądra decyzja ”

„Brawa dla zawodników, brawa dla PZPN [the Polish Football Federation]. Odważne, rozsądne zakończenie. Dla rozwiązania kompromisowego, które nie jest oleiste w ogniu, centralne i bezpieczne. Coś, co nie jest lubiane przez niewielką liczbę osób i powinno zostać wchłonięte przez większość – obie strony politycznego sporu. ”

READ  Polski SwiTech z pasją apeluje o pokój

Polski rząd podwoił resztę świata, domagając się szacunku dla jego wersji polskiej historii, w której żaden z Polaków nie współpracował z nazistami ani nie zdradził Żydów niemieckiemu okupantowi, za co polskie władze potępiały – coś zaledwie kilka sekund wcześniej. mecz piłki nożnej.

Pokazałoby to zrozumienie złożonych historycznych sił kulturowych definiujących kampanię Black Lives Matter i reakcje na nią w anglojęzycznym świecie.

Przyjąłby, że istnieją rachunki historyczne, które inni muszą uregulować.

Niestety Polska nie wybrała.


W przeciwieństwie do wielu witryn z wiadomościami i informacjami, Rosnąca Europa Wolny do czytania, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, powiązani lub reprezentowani przez jakąkolwiek partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy tego, co najlepsze dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym cudownym obszarze.

Możesz wnieść swój wkład Tutaj. Dzięki.