Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Uniwersytet w Stambule jest gospodarzem wystawy, którą trzeba zobaczyć w Polsce

Stambuł

Uniwersytet w Stambule jest gospodarzem wystawy, którą trzeba zobaczyć w Polsce

W Gmachu Rektora Uniwersytetu w Stambule została zaprezentowana zwiedzającym wystawa kilku fotografii przedstawiających Polskę z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wystawa, zorganizowana we współpracy z Ambasadą RP w Stambule oraz Polskim Wydziałem Języka i Literatury Uniwersytetu w Stambule, zawiera zdjęcia przedstawiające piękno kraju, atrakcje turystyczne, obiekty architektoniczne i historyczne kopalnie do 15 kwietnia.

W wystawie, której gospodarzem był rektor Mahmoud Ak, udział wzięli: Szef Ambasady Darius Kuminisek, Zastępca Ambasador Dorota Andrejak, Ambasada Ukrainy w Stambule Oleksandr Kaman oraz wielu innych gości.

Pierwszym w Polsce rezerwatem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest Stare Miasto w Krakowie i Królewska Kopalnia Soli na Wilisku.

Historyczne centrum Krakowa zostało dodane do listy w 1978 roku wraz z pobliską kopalnią soli Welisca.

Kopalnia soli, wykopana od XIII wieku, była jedną z najstarszych czynnych kopalni soli na świecie, produkującą sól kuchenną nieprzerwanie do 2007 roku.

Lista została rozszerzona na Krzemyonkach 2019 o kamienie szlachetne i złożone kopalnie mieszanki wczesnej epoki brązu do wydobywania krzemieni pasmowych z górnej jury, około ośmiu kilometrów na północny wschód od polskiego miasta Astrowicza Świętokrzyskiego.

Turcja, sztuka,

READ  Najlepiej oceniane Konin | EurobuildCEE