Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W Polsce powstanie najdłuższa trasa testowa Macraela w Europie

W Polsce powstanie najdłuższy w Europie ośrodek testowania pasywnej lewitacji magnetycznej, a budowa ma się rozpocząć latem tego roku.

Firma technologiczna Macrail Neomo podpisała umowę z polską czech Sargina na dzierżawę gruntów i infrastruktury. Umożliwi to Neomo zbudowanie pełnowymiarowego toru testowego o długości 750 m.

Technologia Macrail pozwala pojazdom osiągać prędkość do 550 km/h (340 mph) na istniejących torach. Zaletą technologii wykorzystującej koncepcję Hyperloop jest możliwość integracji z istniejącą infrastrukturą kolejową bez konieczności wprowadzania zmian w taborze.

Seech Sarsina uzyska dostęp do Naomo z budynkiem biurowym i magazynowym zlokalizowanym na Podkarpaciu wraz z liniami kolejowymi i pobliską infrastrukturą.

Podczas toru testowego w skali 1:1 testowane będą pojazdy z napędem liniowym i pasywną lewitacją, a także układy energoelektroniczne obsługujące i sterujące wielosekcyjnym silnikiem liniowym.

Według członka zarządu Naomo, Pawła Radzisowskiego, budowa tej trasy to „kolejny kamień milowy w rozwoju technologii Macrail”.

Dodał: „Pomyślne przeprowadzenie tych testów toruje drogę planowanym procesom pilotażowym w latach 2022-2024. Oczekuje się, że technologia Macrail będzie w pełni operacyjna do 2025 r.”

Wojciech Popsky, prezes Cheech Sarsina, podkreślił, że firma „wspiera innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają na wyzwania otaczającego nas świata”.

Powiedział: „Współpraca z Naomo jest częścią naszej filozofii działania, a nowoczesny i otwarty na współpracę biznes przynosi pozytywną zmianę milionom ludzi na całym świecie. Cieszymy się, że możemy w niewielkim stopniu przyczynić się do rozwoju prawdziwie rewolucyjna technologia w transporcie publicznym.”

W zeszłym roku Komisja Europejska Strategia zrównoważonego rozwoju wspierała hiperpętlę, Ferroval, hiszpańska firma budowlana Podpisał umowę strukturalną z Hyperloop Transport Technologies (HyperloopDT) na analizę możliwości rozwoju zaawansowanego systemu transportowego w Stanach Zjednoczonych..

Tymczasem rząd USA zdecydował: Ustanowienie ram regulacyjnych dla bezpiecznego wdrażania systemów hyperloop. Następnie Virgin Hyperloop uruchomiła swoje pierwsze Centrum Certyfikacji Hyperloop w październiku 2020 r. i zakończyła swój pierwszy test pasażerski w listopadzie.

READ  Gwiazda celtycka przeżywa w tym miesiącu własne emocjonalne spotkanie w Polsce

Hiszpańska firma Hyperloop Geleros również ogłosiła, że ​​ją podniosła Ponad 7 mln EUR (6,2 mln) na zbudowanie wersji technologii Hyperloop, Wyhodowany przez polską firmę Hyper Poland 6 436 000 (, 000 500 000) w brytyjskiej kampanii finansowania surowej ropy naftowej.

Jak czytasz? Kliknij tutaj, aby otrzymywać codzienne i cotygodniowe biuletyny nowego Inżyniera Budownictwa.