Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W Polsce szczepimy osoby powyżej 60 roku życia, które od marca chorują od dawna

Wiceminister zdrowia Anna Kosowska (R) przedstawiła specjalną procedurę dla osób przewlekle chorych, która obejmuje automatycznie generowane elektroniczne skierowanie NFZ.
Rodek Pietruska / BAP

Rejestracja szczepionki Govt-19 dla przewlekle chorych w Polsce rozpocznie się 10 marca, a osoby urodzone między 11 marca a 1952 r. Będą mogły zarejestrować się na Jabłka, ogłosił w czwartek urzędnik państwowy.

Na konferencji prasowej w piątek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mike Djorsik wezwał osoby z przewlekłymi chorobami do podjęcia szczepień.

Pacjenci oczekujący na przeszczep i chorzy na raka mają postawioną diagnozę, ale nie rozpoczęli jeszcze leczenia.

Wiceminister zdrowia Anna Kosowska przedstawiła specjalną procedurę dla osób przewlekle chorych, w ramach której Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) automatycznie generuje skierowanie elektroniczne.

Według niego, pacjenci mogą dowiedzieć się, czy otrzymali skierowanie z internetowego konta pacjenta lub kontaktując się z lekarzem.

Pacjenci dializowani nie muszą rejestrować się w ramach normalnej procedury, ale zostaną zaszczepieni w stacji dializ, a chorzy na raka będą szczepieni w szpitalu lub ośrodku onkologicznym otrzymującym chemioterapię – powiedziała Kosowska. Pozostali pacjenci mogą umówić się na wizytę rutynową.

Dvo சிக் k ogłosił, że 69-latkowie urodzeni w 1952 r. Mogą 11 marca rozpocząć rekrutację na stanowiska antyrządowe.

Rejestracja dla osób urodzonych w latach 1952-1954 rozpocznie się między 18 a 20 marca. Powiedział, że osoby urodzone między 1954 a 1956 rokiem mogą rejestrować się na szczepienia od 22 do 24 marca.

Dvo சிக் k dodał, że wszyscy nauczyciele w Polsce muszą otrzymać szczepionki do 14 marca. Do 7 marca 90 proc. Nauczycieli zostałoby zaszczepionych – ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz wykładowców akademickich.

Powiedział też, że w poniedziałek 8 marca zostaną uruchomione dodatkowe szczepienia dla tzw. „Grupy Zero”, w skład której wchodzą pracownicy służby zdrowia i służby mundurowe.

„Chcemy, aby wszyscy, którzy nie osiągnęli jeszcze zera, otrzymali zastrzyki do 21 marca” – powiedział, dodając, że zostaną zaszczepieni szczepionką Astrogeneca.

READ  Bezrobocie w Polsce jest najniższe od 1990 r.