Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Violab zyskuje więcej praw UEFA do Polski

Nordic Entertainment Group (Grupa NNT) posiada wyłączne prawa do Ligi Europejskiej UEFA i nowej Ligi Konwencji UEFA w Polsce od początku sezonu 2021/22 do końca sezonu 2023/24.

W rezultacie dwa europejskie kluby mają teraz prawo do rywalizacji na siedmiu rynkach: Szwecji, Norwegii, Finlandii, Islandii, Estonii, Łotwie, Litwie i Polsce.

Komentując rozwój, Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny NENT Group, powiedział: „Mamy wyraźną ambicję, aby rozwijać ViaPlay, czołowego dostawcę firm sportowych i rozrywkowych w Polsce. Stopniowo będziemy budować tę pozycję i nasze sportowe portfolio. Po ogłoszeniu naszego wyłącznego partnerstwa z Bundesligą z przyjemnością ogłaszam teraz dwa europejskie mecze klubowej piłki nożnej o bardziej lokalnym znaczeniu dla polskich kibiców. Jesteśmy partnerem UEFA od wielu lat i nie mogę się doczekać rozszerzenia tej federacji na Polskę ”.

Dyrektor marketingu UEFA, Guy-Laurent Epstein, dodał: „UEFA z przyjemnością rozszerza swoje długoterminowe partnerstwo z NT na polskim rynku w zakresie dystrybucji Ligi Europejskiej UEFA i nowo utworzonej Ligi Europejskiej UEFA. Z niecierpliwością czekamy na bliską współpracę z NENT, aby poszerzyć jej doświadczenie w zakresie transmisji i innowacyjne pokrycie na nowy rynek.

READ  🇵🇱 Polska: Artur Arcek powraca jako polski komentator Eurowizji 2024