Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W środę strajk mający na celu zmuszenie do zatrzymania kolei miejskiej w Sydney

W środę strajk mający na celu zmuszenie do zatrzymania kolei miejskiej w Sydney

Istnieją obawy, że zamknięcie sieci kolei miejskiej w Sydney na 24 godziny może mieć wpływ na tętniący życiem tłum.

Oczekuje się, że pracownicy przystąpią do strajku w środę w związku z narastającym sporem o płace między związkiem zawodowym a operatorem tramwaju.

Od wtorku osoby dojeżdżające do pracy będą musiały borykać się z ciągłymi zakłóceniami w podróży, ponieważ maszyniści tramwajów obsługują usługi poniżej dopuszczalnej prędkości, odmawiają pracy w godzinach nadliczbowych i odmawiają noszenia mundurów w imię lepszych wynagrodzeń i warunków.

Oczekuje się wówczas, że ruch przemysłowy wzrośnie, a 24-godzinny przestój zaplanowano na środę, zbiegającą się z obchodami festiwalu Vivid.

Usługi zostaną wyłączone na linii L1 z Dulwich Hill do Central Station, a także na liniach L2 i L3 na trasie Circular Quay odpowiednio do Randwick i Kingsford.

Związek kolei, autobusów i tramwajów (RBTU) i francuski gigant transportowy Transdev, operator sieci kolei lekkiej w Sydney, prowadzą obecnie negocjacje w sprawie nowego porozumienia w sprawie miejsca pracy.

Podczas gdy Transdev zaoferował swoim pracownikom 18-procentową podwyżkę płac na cztery lata, członkowie RBTU „w przeważającej większości” głosowali za odrzuceniem umowy, stwierdził w poniedziałek związek, ponieważ oferta ta nie uwzględniała w odpowiedni sposób rosnących kosztów życia.

Sekretarz Wydziału Tramwajów i Autobusów Nowej Południowej Walii, David Babineau, powiedział, że stanowi pracownicy kolei lekkiej „nie mają innego wyjścia”, jak tylko przystąpić do planowanej akcji protestacyjnej.

„Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której pracownicy kolei lekkiej będą pracować nielegalnie i narażać pasażerów i inne osoby na ryzyko, ponieważ nie mają wystarczającej liczby dni chorobowych” – powiedział Babineau.

„Nie możemy też zgodzić się na porozumienie płacowe, które nie odzwierciedla ogromnego wzrostu kosztów życia, jaki ostatnio widzieliśmy”.

Związek nie określił wprawdzie, jakiej podwyżki żąda, ale zwrócił się o zwiększenie liczby dni chorobowych do 15 w porównaniu z 10 dniami przewidzianymi w poprzednim porozumieniu zakładowym wynegocjowanym przez RTBU i Transdev, które wygasło pod koniec ubiegłego roku.

READ  „Magiczna kawa” z Melbourne została przedstawiona Brytyjczykom w kawiarniach Marks & Spencer

Dyrektor zarządzający Transdev Sydney, Arsène Durand-Raucher, powiedział, że przewoźnik ciężko pracuje, aby zminimalizować wpływ akcji protestacyjnej na klientów.

„Klienci powinni planować z wyprzedzeniem i od wtorku rozważyć alternatywne opcje transportu publicznego lub, jeśli to możliwe, unikać niepotrzebnych podróży tramwajem” – powiedziała Durand-Rauscher.

Dodał: „Nadal mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć rozwiązanie i uniknąć niepotrzebnych zakłóceń”.

Rozumie się, że we wtorek delegaci RTBU i Transdev przeprowadzą dalsze rozmowy negocjacyjne.

Przeczytaj powiązane tematy:Sydnej