Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pracownicy Bonzy zostali zwolnieni, gdy tania linia lotnicza miała trudności ze znalezieniem kupca

Pracownicy Bonzy zostali zwolnieni, gdy tania linia lotnicza miała trudności ze znalezieniem kupca

Urzędnicy, którym powierzono zadanie znalezienia kupca dla prześladowanych linii lotniczych Bonza, twierdzą, że „nie mają innego wyjścia”, jak tylko zwolnić ponad 300 pracowników.

W kwietniu Bonza została objęta dobrowolnym zarządem po tym, jak jej flota czterech samolotów Boeing 737 MAX 8 została przejęta przez leasingodawców, co wywołało chaos wśród pasażerów.

Ponad 300 pracowników ustąpiło, gdy administratorzy Hall-Chadwick próbowali wytyczyć kurs na przyszłość linii lotniczej, która jest winna miliony pracownikom i wierzycielom.

Pomimo uzyskania w zeszłym miesiącu od sądu federalnego przedłużenia umowy w celu znalezienia kupca, Hall-Chadwick poinformował we wtorek wszystkich pracowników, że zostaną zwolnieni.

Hall Chadwick oświadczył w oświadczeniu, że nie otrzymał żadnych „wiążących ofert” zakupu Bonzy przed ostatecznym terminem 7 czerwca i stwierdził, że „nie ma innego wyjścia”, jak tylko zwolnić pracowników.

„Chociaż nie jest to wiadomość, którą zainteresowane strony chcą usłyszeć, administratorzy muszą podjąć decyzję w sprawie rezygnacji pracowników” – czytamy w oświadczeniu.

„Co więcej, klienci potrzebują pewności co do obsługi przyszłych lotów.

„W rezultacie urzędnicy nie mają innego wyjścia, jak zwolnić wszystkich pracowników i odwołać wszystkie przyszłe loty”.

Hall-Chadwick powiedział, że przyszłość Ponzy „wciąż jest ustalana”, wyrażając nadzieję, że strona trzecia przedłoży akt do rozpatrzenia przez wierzycieli.

Odbędzie się duże zgromadzenie wierzycieli w celu ustalenia przyszłości linii lotniczej, a dochodzenie w sprawie Ponzy jest w toku.

Sekretarz krajowy Związku Pracowników Transportu Michael Keane określił wcześniej zwolnienia jako „trudną wiadomość” dla personelu pozostawionego w zawieszeniu po „nagłym upadku linii lotniczej”.

„To czarny dzień dla społeczności regionalnych w całej Australii, które pozostają odizolowane z powodu zbyt drogich lub niedostępnych podróży lotniczych, aby pozostać w kontakcie z narodem” – powiedział.

„Lotnictwo najprawdopodobniej straci setki wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników po wielokrotnych spaleniach w tej branży.

READ  Omicron Surge stawia pod znakiem zapytania powrót do pracy

„Pandemia pokazała, że ​​branża nie jest w stanie wytrzymać wstrząsów zewnętrznych bez zapłacenia wysokiej ceny przez pracowników, pasażerów i społeczność australijską”.

Pracownicy nie kwalifikowali się jeszcze do programu FEG rządu federalnego do czasu likwidacji Bonza i podlegali ograniczeniom w przypadku rezygnacji w trakcie sprawowania funkcji administracyjnej.

Kane powiedział, że rozwiązanie umowy zapewniło pracownikom Bonza możliwość poszukiwania alternatywnego zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin bez utraty nabytych świadczeń.

„Pracownicy nadal znajdują się w zawieszeniu, a system gwarancji godziwych świadczeń nie jest jeszcze dostępny, aby móc dochodzić należnych im uprawnień” – stwierdził.

„Dzisiaj zyskali swobodę podejmowania alternatywnego zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin, a Virgin Australia wcześniej zobowiązała się do priorytetowego traktowania pracowników Bonza”.

Rozumie się, że Hall-Chadwick wyznaczył ostateczny termin na złożenie oferty przez potencjalnych nabywców na ubiegły piątek, ale żadna oferta nie wpłynęła.

Wiadomość o rozwiązaniu umowy ogłoszono we wtorek o godzinie 10:00 w ratuszu obejmującym całą firmę, a dołączył do niej były dyrektor generalny Tim Jordan.

Spotkanie podobno rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem, ku frustracji około 200 obecnych pracowników, którzy powiedzieli ABC, że opóźnienie było „wyjątkowym brakiem szacunku”.

Bonza została uruchomiona w zeszłym roku jako tania alternatywa dla krajowych przewoźników, takich jak Qantas i Jetstar, którzy pospieszyli z pomocą pasażerom, którzy utknęli w wyniku nagłego uziemienia Bonzy.

Hall Chadwick podobno powiedział na tajnym zgromadzeniu wierzycieli w zeszłym tygodniu, że sprzedaż linii lotniczej jest mało prawdopodobna i że personel powinien zostać zwolniony.

Wydanie to następuje po opuszczeniu Australii przez ostatnią flotę czarterową Bonza, co oznacza, że ​​każdy potencjalny nabywca będzie musiał nabyć dodatkowy samolot.