Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W tej chwili nie ma naprawdę kompletnego doświadczenia z Androidem

Google To było rozczarowujące, jeśli spodziewałeś się poważnej aktualizacji Androida, która rozwiązałaby głęboko zakorzenione problemy, przynajmniej na podstawie udostępnionych do tej pory szczegółów. Firma nie poświęciła dużo czasu na omawianie Androida 13, a większość ogłoszonych aktualizacji była znana, niewielka lub jedno i drugie. Są one definiowane w dużej mierze przez kontrolę mediów i prywatności. Wersja nie zostanie ujawniona, chyba że jesteś użytkownikiem . Chociaż być może nie widzieliśmy jeszcze wszystkich funkcji Androida 13, w rzeczywistości jest kilka naprawdę przydatnych ulepszeń (takich jak Status quo pozostanie w dużej mierze bez zmian.

To niefortunne. Mimo że Android to bardzo wydajna platforma z wyjątkowym sprzętem do dopasowania, nie ma jednego urządzenia, które konsekwentnie montuje wszystkie wrażenia. kup potężny telefon, a prawdopodobnie zostaniesz obciążony dziwnym oprogramowaniem; Pobierz wersję Androida swoich marzeń i być może będziesz musiał użyć przeciętnych aparatów lub chipsetów. Nadszedł czas, aby Google i producenci nawiązali współpracę, aby stworzyć urządzenia, które będą mogli łatwiej polecić innym.

Oprogramowanie: za dużo czy za mało?

Sam Rutherford / Engadget

Szczerze mówiąc, Google jest tylko częściowo odpowiedzialny za obecną sytuację. Piękno Androida polega na tym, że dostawcy mogą dodawać własne – doświadczenie, które Google robi jednolicie, pokona ten punkt.

Firma nadal odgrywa ważną rolę i coraz wyraźniej widać, że może zrobić więcej. posługiwać się lub inny telefon z „Khalis” I zdasz sobie sprawę, że podstawowy system operacyjny, choć wizualnie spójny i pozbawiony rozmycia, nadal jest stosunkowo prosty. Nie dostaniesz zaawansowanej aplikacji aparatu, rozbudowanej integracji multimediów, specjalnych funkcji przeglądarki ani innych sprytnych sztuczek, które często otrzymujesz dzięki spersonalizowanym funkcjom Androida. Zawsze też bez farby – tylko . Apple miał swój udział w aktualizacjach oszustw w ostatnich latach, ale wydaje się, że wyeliminował luki, które Google czasami pozostawia.

Możesz instalować aplikacje, programy uruchamiające i inne narzędzia do renderowania rzeczy, ale nie jest to realistyczne dla niektórych użytkowników. Nie oddałbym Pixela nowicjuszowi ani nikomu, kto chce potężnych, gotowych do użycia możliwości. Google może poprawić swoją funkcjonalność i jakość, aby bezpośrednio konkurować ze swoimi partnerami poza kilkoma (zwykle) wyłącznymi tymczasowymi stawkami Pixel. Podczas gdy firma ostatnio przesunęła się w kierunku bardziej regularnych spadków funkcji z gigantycznych recenzji systemu operacyjnego, Android 13, jak wiemy, wciąż jest nieco rozczarowujący na tym froncie.

To nie pozwala tym partnerom wyjść z kłopotów. Chociaż producenci telefonów nie są tak nadmiernie dostosowywani, jak w poprzednich latach, niektóre gotowe doświadczenia z Androidem nadal zawierają arbitralne poprawki. Klasycznym przykładem jest Samsung. Chociaż One UI jest bardziej przejrzysty i bardziej przyjazny dla osób trzecich niż Jednak nadal ma tendencję do duplikowania funkcji Google lub usług push, z których prawdopodobnie nie będziesz korzystać. Czy naprawdę potrzebujesz dwóch przeglądarek lub kupować aplikacje w Galaxy Store? Zobaczysz także kilka super aplikacji na Androida chińskich marek, chociaż zauważyliśmy, że Xiaomi ma kontrolę nad MIUI.

W niektórych przypadkach sytuacja wydaje się pogarszać. OnePlus początkowo przyciągał entuzjastów właśnie dlatego, że jego dostosowania były ograniczone i zwykle bardzo przydatne, ale były dowody na pełzający efekt ciężkiego oprogramowania firmy macierzystej Oppo na urządzeniach takich jak . Na przykład wyskakujące okienko OnePlus Shelf przeszkadzało w naszej recenzji. Podobnie, zasady aktualizacji czasami cofały się o krok, a Motorola nadal nie gwarantuje więcej niż poważną aktualizację systemu operacyjnego dla niektórych telefonów. Byłoby wspaniale widzieć, jak OnePlus i inni dostawcy osiągają lepszą równowagę, która dodaje przemyślane elementy bez odchodzenia od lub ograniczania nadmiernych aktualizacji oprogramowania.

Wyposażenie: muchy w maści

Motorola krawędzi (2021)

Igor Bonivacic / Engadget

Problemy z oprogramowaniem nie stanowiłyby większego problemu, gdyby sprzęt był bardziej zaokrąglony. Dość często zdarza się, że telefon z Androidem działa świetnie pod wieloma względami, ale ma co najmniej jeden słaby punkt, który zakłóca wrażenia lub nawet okazuje się problemem w obsłudze.

Szybkie skanowanie głównych telefonów z Androidem dobrze to ilustruje. normalna Seria ta jest obecnie jedną z najlepszych wszechstronnych na rynku, ale oferuje skromną, nierozszerzalną pamięć masową, ekran 1080p (dobry, ale nie 1440p, którego jesteś nieco pożądany) i zmniejszone funkcje w mniejszej wersji. Piksel 6? Świetna cena, ale irytujący czytnik linii papilarnych i ograniczona pamięć mogą szybko zabić zainteresowanie. OnePlus 10 Pro to tylko niewielka poprawa w stosunku do poprzednika, a mimo to ma słabą jakość aparatu. Możesz przezwyciężyć niektóre z tych ograniczeń dzięki wiodącym programom bez wydatków, takim jak lub Sony ale najprawdopodobniej wydasz ponad 1000 USD, aby uzyskać ten przywilej.

W przypadku tańszych modeli staje się to trudniejsze. Motorola jest coraz bardziej popularna wśród budżetowych użytkowników, ale jej A brakujące funkcje (takie jak NFC) powodują poważne problemy dla kupujących. Telefony Samsung średniej klasy mogą działać wolno lub w inny sposób nieciekawe, i Więc czuje się jak krok w tył. Telefony takie jak Poco F4 GT i nadchodzące Oferuje wysokiej jakości moc przetwarzania w niskiej cenie, ale możesz śmiało założyć, że idziesz na kompromis w takich dziedzinach, jak technologia aparatów. I nie zaczynajmy od firm, które oferują ogromne ekrany o niskiej rozdzielczości, które mogą być śmiertelne dla oka.

Żeby było jasne, każdy telefon ma swoje kompromisy. Nie byłoby realistyczne oczekiwanie idealnego produktu od jakiejkolwiek marki, w tym od tych, które wykraczają poza Androida. Apple często zachowuje wygląd iPhone’a i powoli wdraża popularne funkcje Androida –120 Hz I Port USB-C, ktokolwiek? Często jednak wybierasz urządzenie z Androidem w oparciu o główne wady, z którymi chcesz się pogodzić, a nie dlatego, że jest to zdecydowanie najlepsze, jakie możesz uzyskać za te pieniądze. Połącz to z wcześniej wspomnianymi dylematami dotyczącymi oprogramowania, a znalezienie dobrego zaokrąglonego telefonu z Androidem może być bardzo trudne.

Promyk nadziei

Google Pixel 7 i 7 Pro

Google

Nie oznacza to, że branża telefonów z Androidem jest w strzępach. Uścisk serca tego utworu podkreśla, jak daleko zaszła platforma. Android 12 (a niedługo 13) jest zdecydowanie bardziej dopracowany niż jego poprzednie iteracje. Nienawistne marki, takie jak Samsung, wykazały pewną powściągliwość i znacznie łatwiej jest kupić niedrogi telefon, który sprawi, że będziesz naprawdę szczęśliwy, nawet jeśli istnieją oczywiste niedociągnięcia.

Możesz również wskazać niektóre urządzenia, które wskazują drogę naprzód. Podczas gdy najnowsze telefony Xperia firmy Sony są coraz droższe i skierowane do odbiorców niszowych, zwykle oferują solidną wydajność, dobre aparaty, najwyższej klasy wyświetlacze i umiarkowanie dostosowane oprogramowanie. Jeśli było Może rozwiązać niektóre problemy swoich poprzedników, może to być po prostu telefon z Androidem do pokonania w drugiej połowie roku.

Zamiast tego istnieje obawa, że ​​jest dużo miejsca na wzrost. Firmy powinny przyjąć bardziej holistyczne podejście do projektowania telefonów, gdzie istnieje niewiele, jeśli w ogóle, oczywistych poświęceń w imię ceny, praw do przechwałek, działalności detalicznej lub usług wędrujących. Google może zrobić więcej, aby dawać przykład, na przykład dopasowując bardziej zaawansowane funkcje oprogramowania do swoich sprzymierzeńców. Całkowicie możliwe jest stworzenie telefonu, który wyróżnia się po prostu brakiem rażących słabości – to tylko kwestia znalezienia postanowienia, aby tak się stało.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Niantic odpowiada na wiadomość społeczności dotyczącą odrodzenia pandemii Pokémon Go