Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W Tesla Investor Day wzięło udział 17 dyrektorów generalnych, wypychając Muska z centrum uwagi

  • W tym tygodniu Dzień Inwestora Tesli pomógł zwrócić uwagę akcjonariuszy na szerszą organizację pod niesławnym dyrektorem generalnym Tesli.
  • Mimo to, pokazowi przydałoby się trochę więcej skupienia i dopracowania, powiedziała Marisa Thomas, założycielka Pivotal Media, która od ponad dekady szkoli dyrektorów technicznych i finansowych oraz wybranych urzędników, aby doskonalili swoje umiejętności prezentacyjne.

Elon Musk przemawia na Tesla Investor Day.

Dzięki uprzejmości: Tesla

Kiedy dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, promował swoje wydarzenie Investor Day 2023, które odbędzie się 1 marca, obiecał ujawnić „Master Plan 3”, długoterminową wizję kolejnej fazy wzrostu firmy.

W zeszłym roku Musk powiedział, że jego nowy plan będzie zawierał szczegóły dotyczące: „rozszerzenia do maksymalnego rozmiaru, który jest niezbędny, aby odsunąć ludzkość od paliw kopalnych i sztucznej inteligencji”. Obiecał również, że plan będzie zawierał „sekcje o SpaceX, Tesli i The Boring Company”.

Mimo to, wielogodzinny Dzień Inwestora Tesli w środę wieczorem sprawił, że wielu akcjonariuszy i fanów chciało więcej, co spowodowało obniżenie ceny akcji Tesli w czwartek, chociaż analitycy byli ogólnie pozytywni.

Analitycy Deutsche Bank napisali w piątek rano w Automotive Update: „Na południu naszego Dnia Inwestora w Tesli byliśmy wprawdzie rozczarowani ogólnym brakiem szczegółów dotyczących platformy nowej generacji, w tym czasu wprowadzenia na rynek, segmentów pojazdów, punktów cenowych i implikacji finansowych”. , firma wykazała się imponującą trajektorią i przedstawiła plany na wysokim szczeblu dotyczące głębokich ulepszeń technologicznych i produkcyjnych, co naszym zdaniem pozostawia nienaruszoną długoterminową trajektorię wielkości i wzrostu marży”.

Podczas imprezy nie było dyskusji na temat przystępnego cenowo pojazdu elektrycznego, który firma po raz pierwszy zaprezentowała podczas Dnia Baterii 2020, żadnych informacji o dostawach na początku Cybertrucka, żadnych szczegółów na temat długo oczekiwanego odnowionego Roadstera, żadnych aktualizacji na temat postępów firmy w transporcie ciężkim z nowym systemem Semi.

READ  Poznaj Elizabeth Debicki: aktorkę, która gra księżną Dianę w 5. sezonie The Crown

Musk nie omówił sposobów, w jakie Tesla planuje współpracować z innymi projektami. Dokument „Master Plan 3” nie został udostępniony firmie stronie relacji inwestorskich Od piątku rano.

Co zadziałało, a co nie zadziałało w prezentacji?

Marisa Thomas, założycielka Pivotal Media, która przez ponad dekadę szkoliła dyrektorów ds. technologii i finansów oraz wybranych urzędników, aby doskonalili swoje umiejętności prezentacyjne, podzieliła się swoją analizą.

Jedną z dobrych rzeczy, jaką zrobił Investor Day, było skierowanie uwagi akcjonariuszy na szerszą organizację pod rządami słynnego dyrektora generalnego Tesli.

Podczas wydarzenia Tesla nagrała 17 różnych liderów firm, którzy rozmawiali o tym, co firma osiągnęła do tej pory i gdzie ma nadzieję pójść dalej.

„Myślę, że to już nie jest show Elona” – powiedział Thomas. „Podczas gdy wiele osób martwi się, jak fragmentaryczne jest jego skupienie jako lidera, warto starać się, aby ludzie czuli się komfortowo w zespole – że zespół jest bardziej niż Elon”.

Odkąd Musk poprowadził przejęcie Twittera za 44 miliardy dolarów i mianował się tam dyrektorem generalnym w październiku ubiegłego roku, akcjonariusze Tesli wyrazili frustrację z powodu jego koncentracji na podziałach, wykorzystywania pracowników Tesli do pomocy na Twitterze oraz kontrowersji, które wywołał własnymi tweetami . I dokonując ogromnych zmian na platformie.

Jego ruchy na Twitterze i nasilone prowokacje polityczne na Twitterze wydają się zmniejszać zainteresowanie marką Tesla, szczególnie wśród lewicowych klientów i potencjalnych akcjonariuszy, wynika z danych YouGov udostępnionych CNBC.

Podczas gdy Dzień Inwestora podkreślał pozycję Tesli, różnorodność nie była mocną stroną: tylko dwóch liderów, którzy się prezentowali, to kobiety. Thomas powiedział, że w 2023 roku dwie kobiety na scenie 17 prezenterów były „bardzo kiepskim pokazem”, nie dając „poczucia optymizmu” co do różnorodności i równości w firmie.

READ  Dziki strój Jareda Leto z UFC 264 wywołuje zabawne memy

Spektakl też mógłby być bardziej dopracowany. Podczas gdy niektórzy prezenterzy mówili z większą pewnością siebie, inni nerwowo czytali ze zdalnych projektorów.

„To publiczne przemawianie, a nie publiczne czytanie. Trudno zaufać komuś, kto ma być ekspertem, ale patrzy z góry i czyta teksty. Często inżynierowie myślą, że mają przepustkę do publicznych wystąpień – ale to musi być umiejętność.” w zestawie narzędzi każdego kierownika” — poradził Thomas.

Dzień Inwestora mógł pochwalić się zespołem Tesli, ale treść pozostawiła niektórych fanów i analityków Zawiedziony.

Na przykład, powiedział Thomas, wydarzenie rozpoczęło się późno i trwało bardzo długo — około trzech godzin, po których nastąpiła sesja pytań i odpowiedzi. „Obecnie ludzie mają trudności z oglądaniem dwugodzinnego filmu akcji! Trzygodzinna prezentacja dla inwestorów jest całkowicie nieostra” — powiedział Thomas.

Tesla nie zapewniła również oczywistych dań na wynos w Dzień Inwestora. Dodała: „Każda dobra prezentacja powinna zawierać kilka kluczowych punktów – czy są one jasne dla inwestorów i dlaczego są ważne dla przyszłości Tesli? To wydarzenie tego nie spełniło”.

Martin Ficha, wieloletni szef relacji inwestorskich w Tesli, zdawał się przyznawać, że spotkanie było bardzo długie i że główne punkty mogą nie być jasne dla wszystkich. Opublikował 9-punktowe podsumowanie na Twitterze: „Dla tych, którzy nie mają 3 godzin”.

Kierownictwo czekało również kilka godzin przed wydarzeniem, aby potwierdzić najważniejszą wiadomość tygodnia w firmie. Na początku sesji pytań i odpowiedzi Elon Musk potwierdził, że Tesla otworzy swoją kolejną dużą fabrykę poza Monterrey w Meksyku.

Nie podał żadnych nowych szczegółów.

W czwartek meksykańscy urzędnicy wypełnili niektóre z tych pustych miejsc w wywiadach medialnych, ujawniając, że Tesla ma wydać 5 miliardów dolarów na fabrykę pojazdów w najbliższej perspektywie i 10 miliardów dolarów w perspektywie długoterminowej oraz zatrudnić od 5000 do 10 000 pracowników.

READ  Sally Axis Trial - Special Preview - Deadline

Fabryka byłaby największą fabryką Tesli na świecie, z zakupem ziemi o powierzchni około 4200 akrów w parku przemysłowym i możliwością budowy do miliona samochodów rocznie. Z kolei fabryka Tesli w Austin w Teksasie zajmuje około 2500 akrów.

Podczas Dnia Inwestora Musk powiedział, że wierzy, że obecni byli urzędnicy z Meksyku. Nie podał ich nazwisk i nie był pewien ich tytułów. Thomas powiedział, że jeśli nowa fabryka ma być ważna dla ekonomicznej przyszłości Meksyku i dla biznesu Tesli, to nie jest mądre, aby dyrektor generalny radził sobie z tymi urzędnikami w sposób bezceremonialny i nijaki. Mógł witać gości po imieniu iz większym szacunkiem uznawać ich partnerstwo.