Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Waszyngton: Amerykański statek nie może uzyskać pozwolenia od Wysp Salomona na dokowanie na Wyspach Salomona

Waszyngton: Amerykański statek nie może uzyskać pozwolenia od Wysp Salomona na dokowanie na Wyspach Salomona

Statek straży przybrzeżnej USA nie mógł wejść Wyspy Salomona za rutynowe zawinięcie do portu, ponieważ rząd nie odpowiedział na prośbę o tankowanie i zaopatrzenie, powiedział jeden z amerykańskich urzędników.

Rząd Salomona nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reutera o komentarz. Jej stosunki ze Stanami Zjednoczonymi i ich sojusznikami są napięte od czasu zawarcia z nimi umowy o bezpieczeństwie”. Chiny w maju.

USCGC Oliver Henry był na patrolu kłusowniczym na Południowym Pacyfiku dla Regionalnej Agencji Rybołówstwa, kiedy nie udało mu się uzyskać wjazdu w celu zatankowania w Honiarze, stolicy Salomona, powiedział urzędnik prasowy Straży Przybrzeżnej USA w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Urzędnik powiedział, że zamiast tego statek został skierowany do Papui Nowej Gwinei.

Brytyjska marynarka wojenna odmówiła komentarza w mediach społecznościowych, że patrolowiec HMS Spey – który jest również zaangażowany w monitorowanie nielegalnych połowów w strefach wykluczenia ekonomicznego na Fidżi, Papui Nowej Gwinei, Wyspach Salomona i Vanuatu – nie znajdował się w pobliżu.

„Programy okrętowe są stale weryfikowane i rutynową praktyką jest ich zmienianie” – powiedział rzecznik Royal Navy w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną. „Ze względów bezpieczeństwa operacyjnego nie omawiamy szczegółów”.

Rząd Salomona i Pekin wykluczyły istnienie chińskiej bazy wojskowej na wyspach, chociaż wyciekły projekt pokazał, że pakt bezpieczeństwa umożliwiłby chińskiej marynarce dokowanie i odnowienie jej.

Agencja Rybacka Forum Wysp Pacyfiku, blok 17 krajów Pacyfiku, ma centrum monitorowania morskiego w Honiarze i prowadzi coroczne obserwacje kłusownictwa z pomocą Australii, Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Francji.

Kristen Kamm, oficer ds. publicznych na Hawajach Straży Przybrzeżnej USA, powiedziała, że ​​HMS Oliver Henry miał wykonać rutynowe zawinięcie do portu logistycznego na Wyspach Salomona.

„Rząd Wysp Salomona nie odpowiedział na prośbę rządu USA o zgodę dyplomatyczną na zatankowanie statku i zaopatrzenie w Honiara” – czytamy w oświadczeniu.

READ  Nożowanie w szpitalu w Los Angeles: dwie pielęgniarki i lekarz ranni w szpitalu Encino

„Departament Stanu USA jest w kontakcie z rządem Wysp Salomona i oczekuje, że w przyszłości wyda wszystkie zezwolenia dla statków amerykańskich”.

Royal Navy poinformowała w oświadczeniu, że HMS Spy miał na pokładzie oficerów Marynarki Wojennej Fidżi, którzy współpracowali z morskimi samolotami patrolowymi dalekiego zasięgu z Australii i Nowej Zelandii oraz US Coast Guard w operacji zbierania informacji dla Forum Rybołówstwa Pacyfiku Agencja. Czwartek.

Dodał, że przeprowadza inspekcje podejrzanych statków w portach, a także inspekcje na morzu.

Rzecznik Royal Navy powiedział, że „nie może się doczekać wizyty na Wyspach Salomona w późniejszym terminie”.