Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ważny alert naukowy!  NASA właśnie wysłała film przedstawiający kota z kosmosu!

Ważny alert naukowy! NASA właśnie wysłała film przedstawiający kota z kosmosu!

NASA wysłała niedawno bardzo ważneRtant wiadomość 30 milionów mil w przestrzeń kosmiczną. Wiadomość ta przebyła 80-krotność odległości między Ziemią a Księżycem i posłużyła jako test tego, jak dobrze obecna technologia może wysyłać komunikację w przestrzeń kosmiczną. Treść tej epickiej wiadomości o podróży kosmicznej: Kot Tater.

Taters, pomarańczowy ptak, jest zwierzakiem pracownika Laboratorium Napędów Odrzutowych w Caltech. Film przedstawiający Tatersa goniącego za wskaźnikiem laserowym został przesłany na statek kosmiczny, który następnie został wystrzelony w przestrzeń kosmiczną z Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego na Florydzie. Najnowsza kocia gwiazda w galaktyce nie odbyła żadnej rzeczywistej podróży.

Celem tego projektu było eksperymentowanie i zwiększenie skali technologii wideo stosowanej obecnie na satelitach krążących wokół Ziemi i Księżyca. Przygody Tatersa ze wskaźnikami laserowymi są przełomowe, ponieważ nigdy dotąd żaden obraz wideo nie został wysłany tak daleko w przestrzeń kosmiczną. Film został przesłany ze statku kosmicznego Psyche Obecnie na misji Aby zbadać pas asteroid między Marsem a Jowiszem. Przesyłanie wideo zostało zakończone w zaledwie 101 sekund.

A to dopiero początek kosmicznych przygód Taterów. NASA planuje reemitować to wideo co tydzień, próbując emitować je przez dłuższe i dłuższe okresy czasu. Możliwość tak szybkiego przekazywania informacji naukowych jest niezbędnym krokiem dla NASA, która zbliża się do jednego ze swoich długoterminowych celów: wysłania człowieka na Marsa.

Łazik NASA Perseverance wylądował na Marsie w 2021 roku i był zajęty robieniem zdjęć. Sonda właśnie została zmontowana z okazji 1000. dnia pobytu na Marsie Próbki masywnych kraterów Które naukowcy zakładają, że były kiedyś jeziorami. Zebrane próbki zawierają krzemionkę, fosforany i węglany, co wskazuje, że te starożytne jeziora nadawały się do zamieszkania przez organizmy żywe.

Taters nie jest pierwszym kotem, który poleciał w kosmos, ale jest pierwszym kotem, któremu udało się to wirtualnie i osobiście. W 1963 r. Francuzi wysłali kota w kosmos W szczególności do monitorowania aktywności mózgu i wpływu podróży kosmicznych na zdrowie. Kot Felicite był bezpański. Przeżyła podróż kosmiczną, ale później została uśpiona, aby naukowcy mogli zbadać jej mózg.

READ  Czarne dziury nie zawsze migają, ucz się

Na szczęście Taterowie nie zostaną poddani takiemu okrucieństwu. A jeśli inteligentne życie gdziekolwiek uda się rzucić okiem na film Taterów, będzie to dotyczyć bardzo podstawowej cechy życia na Ziemi — uwielbiamy filmy o kotach. Szacuje się, że my Rocznie ogląda się około 26 miliardów ich filmów!

(przez BBC(Wyróżniony obraz: zrzut ekranu/JPLraw/YouTube)

Czy masz wskazówkę, o której powinniśmy wiedzieć? [email protected]