Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Weekend: amerykański YouTuber daje szansę Bratysławie.  zrobi?

Weekend: amerykański YouTuber daje szansę Bratysławie. zrobi?

Zrelaksuj się i obejrzyj letnie pokazy lub odkryj, co ma do zaoferowania architektura gotycka. Przeczytaj wskazówki dotyczące weekendowych zajęć 7-9 lipca!

sztuka

Letnie wieczory filmowe

Instytut Francuski w Koszycach współpracuje z Tabačką, aby przybliżyć słowackim widzom kawałek francuskiej kinematografii. W poniedziałek, 10 lipca, od godziny 19:00 zwiedzający będą mogli cieszyć się tytułem Quai d’Orsay za darmo.


Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu wideo

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu wideo

Koneserzy kina będą mogli zobaczyć także nowy tytuł After Sun. Jeśli jesteś w Bratysławie, Słowacka Galeria Narodowa x Kino Lumière przedstawia nowy tytuł, który przedstawia fragment życia ojca i jego córki na wakacjach. Można go złapać o 18:00 9 lipca o godz Galeria Narodowa. Film będzie można zobaczyć również dzień wcześniej w Koszycach, w Kinie Úsmev, Zameldowanie o 20:30.

Dla wymagających kinomanów przygotowano pokaz klasycznego szwedzkiego dramatu Testnaden (Cisza). Strasznego klasyka będzie można obejrzeć 10 lipca o godzinie 20:00 w Pieszczanach. Tamtejsze kino dysponuje również przestrzenią plenerową, którą warto zwiedzać w ciepłe letnie noce.

polskie wodospady

Sztuka jest naturalnym sposobem wyrażania świata duchowego. Polska autorka Alicja Wysocka sprowadziła swoją duchowość i kreatywność do Bratysławy wystawą Načúvanie Vodopádom Slnka (Słuchaj wodospadów światła). Wysocka koncentruje się na naturze, radzeniu sobie ze stresem i traumą oraz na tym, jak społeczności radzą sobie z tymi zmaganiami. Spektakl prowadzony jest przez Instytut Polski w Bratysławie.

radaCzy fantastyka naukowa to radość czy niebezpieczeństwo? Przeczytaj więcej o podobieństwach, różnicach i ukrytych częściach powieści science fiction.

READ  Rolnik chce rozstania między Lee i jego żoną

Bratysława

Bratysława w obiektywie filmu (i nie tylko)

Amerykański YouTuber Ty Staunton podróżował po krajach Europy Środkowej, w tym po Słowacji. Vlogerka odwiedziła Bratysławę na jeden dzień, odwiedzając i fotografując niektóre z najbardziej znanych zabytków miasta. Oto, gdzie możesz Obejrzyj wideo Widzimy Bratysławę przez pryzmat kogoś, kto odwiedza to miasto po raz pierwszy. Spróbuj także eksplorować poza granicami wideo. Spróbuj wędrować po Medická Záhrada, parku położonym w pobliżu Pałacu Prezydenckiego. W każdy poniedziałek o 16:00, tam impreza dla dzieci. Jednak nawet bez dzieci jest to miłe miejsce na piknik.

Podobnie jak YouTuber, w Bratysławie możesz się dobrze bawić, nawet przez jeden dzień. W ciągu jednego dnia można na przykład wybrać się na wycieczkę do jednej z wielu galerii i muzeów w Bratysławie. Oprócz oczywistego wyboru muzeów lub galerii narodowych, możesz także wypróbować Galerię Miejską Bratysławy i jej krótkoformatową wystawę pt. Buzzery, Pressborock! (Spójrz, Bratysławie!). Skoro już tam jesteś, wpadnij Stara Tržnica 7 lipca. Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana bezpłatna część kursu International Art That Closes.

Lub możesz dołączyć do Francuzów w obchodach Dnia Francuskiego, który sięga Słowacji. Francuzi w Bratysławie obchodzą Dzień Bastylii 14 lipca, jeden z dni rewolucji i francuskiego święta narodowego. Jeśli będziecie tego dnia w Bratysławie, zobaczycie uroczystość w Hlavné námestie. the program Zaczyna się o 14:00, a kończy o 22:00. To wydarzenie jest bezpłatne.

Jeśli możesz wcisnąć koncert w swój dzień w Bratysławie, wypróbuj FeelMe różowy wieloryb 18:00 12 lipca.

https://www.youtube.com/embed/ZO6A13gcc4w

rada: Chcesz więcej od Bratysławy? Dowiedz się, jak to było kiedyś i zajrzyj do historii miejskiej synagogi prawosławnej.
rada: Będąc w Bratysławie, sprawdź dodatkowe wskazówki dla obcokrajowców na naszej liście rekomendacji.


Podróż

Mądrość harcerzy i piękności Jimera

Zaczynając od skromnego parkingu w pobliżu Kumbu Center w Koszycach, miłośnicy przyrody będą mogli przeżyć podróż pełną spacerów, eksploracji, kreatywności i nie tylko. podróż Obejmuje zwiedzanie żył górniczych, demonstrowanie umiejętności eksploracji, tworzenie masek w naturze, spacery i nie tylko. Wycieczka ma się rozpocząć 8 lipca, od 08:00 do około 18:30. Jest bardziej odpowiedni dla rodzin z dziećmi.

READ  7 najlepszych realistycznych filmów, które możesz oglądać w serwisie Netflix w 2022 r.

Aby uzyskać bardziej intensywne i indywidualne wrażenia, 15 lipca zaplanowano wycieczkę do Gemer wycieczka rowerowa Od 8:00 do 21:00. Podczas wizyty w Gemer kierowcy będą mogli podziwiać chwałę gotyckiej architektury, przemierzając Gotická Cesta (Drogę Gotycką). Przystanki obejmą kościoły, muzea i oczywiście przyrodę. Będzie również towarzyszący program bonusowy, w tym tworzenie własnych pamiątek z podróży. W przypadku złej pogody nie bój się! Autobus jest dostępny jako alternatywny środek transportu.

Świeży łyk

Będąc w regionie Koszyc, dlaczego nie odkryć więcej tego, co ma do zaoferowania wschodnia Słowacja? Mniejsze, mniej trudne, ale wciąż cenne wycieczki czekają w regionie Koszyc. Jednym z nich może być jednodniowa wycieczka do Ladmovce, małej gminy z własną gminą Źródło słodkiej wody. Ciepła wiosna obfituje we wszystko, czego organizm potrzebuje w chłodne i upalne dni. Poza tym źródełko znajduje się w ładnym, zadbanym otoczeniu, które pozwala odpocząć, grillować i cieszyć się świeżym powietrzem, delektując się wodą. Dla żądnych przygód gmina oferuje również przejażdżkę łodzią i transfer z Ladmovce do węgierskiej gminy Sárospatak na wodzie. Możesz dostać swoją łódź prosto do miasta.

rada: jak w bajce. Sprawdź magiczną łąkę wypoczynkową w pobliżu gminy Oščadnica.
radaPasjonujesz się jazdą na rowerze? Teraz można jeździć rowerem z Żyliny do Terchowej.


Nadchodzące wydarzenia

28 lipca – 29 lipca. Bratysława. Instytut Polski przygotuje wielogatunkowy festiwal miejski reprezentujący współczesną sztukę mniejszości pod nazwą FRAJ: Hańba!

6. Abanja Dolina. Austriackie Forum Kultury zaprasza wszystkich miłośników jazzu na Festiwal Jazzu.

18 sierpnia, Bratysława. Kunsthalle przygotowuje się do wystawy „Biologia miłości” i nie tylko. Przygotuj się na pokaz, który pokazuje miłość autorów do przyrody wokół Bratysławy.

READ  Wszystkie zdjęcia przedstawiają łazienkę dla gości The Block.

29 września – 1 października. Bratysława. Biela noc, czyli Biała Noc, wraca do Bratysławy. To festiwal światła i sztuki.

6 października – 8 października Koszyce. Art of Light Festival przeniesie się z Bratysławy do Koszyc.


zanim pójdziesz

Co robisz za darmo: trochę Holandii na Słowacji. Ciesz się Haską Orkiestrą Symfoniczną za darmo.
Co czyni mnie szczęśliwymŻycie osoby starszej nie musi być nudne. Przeczytaj, jak Ośrodek Pomocy Społecznej zachwycił emerytów przejażdżką rikszą.


To tyle na ten tydzień. Uważajcie na siebie i miłego weekendu!
-Maria

Czy masz jakieś wskazówki? Możesz skontaktować się z Márią pod adresem [email protected]