Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wewnątrz ambitny plan transmisji całego całkowitego zaćmienia słońca

Wewnątrz ambitny plan transmisji całego całkowitego zaćmienia słońca

To najbardziej spektakularny spektakl natury, ale podczas całkowitego zaćmienia słońca w Ameryce Północnej 8 kwietnia korona słoneczna będzie widoczna tylko przez kilka cennych minut z jednego miejsca.

Jednakże sama całość będzie oglądana łącznie przez 100 minut z 250-kilometrowej ścieżki totalności, która biegnie od Meksyku do Kanady przez Stany Zjednoczone. Dlaczego więc nie zainstalować kamer wzdłuż toru i nie transmitować całego wydarzenia w ramach jednej ciągłej transmisji na żywo?

To jest myślenie Inicjatywa transmisji dynamicznej Eclipseobywatelski zespół naukowy dysponujący grantem w wysokości 314 000 dolarów od NASA, ma nadzieję opracować nowy i unikalny sposób transmisji całkowitego zaćmienia słońca.

Dotyczy to jednak w równym stopniu nauki o słońcu, jak i transmisji, a ostateczną nagrodą jest nowe zrozumienie korony słonecznej.

Dynamika plazmy

DEB jest pomysłem zespołu odpowiedzialnego za ten sukces Obywatelka Kate W eksperymencie przeprowadzonym podczas całkowitego zaćmienia Słońca w 2017 r., które jako ostatnie przeleciało przez Stany Zjednoczone, wykorzystano ponad 60 identycznych teleskopów wyposażonych w kamery cyfrowe rozmieszczonych od Oregonu po Karolinę Południową w celu sfotografowania korony słonecznej.

Uzyskane obrazy zostały następnie połączone, aby odsłonić dynamikę plazmy wewnętrznej korony słonecznej, która jest 10 000 razy gorętsza i ciemniejsza niż powierzchnia naszej gwiazdy i można ją w pełni zbadać jedynie podczas całkowitego zaćmienia Słońca.

Szersze pole widzenia

Podczas gdy CATE skupiło się na bardziej technicznej analizie korony słonecznej, DEB stanowi dodatkowy wysiłek mający na celu wykorzystanie prostszego, tańszego sprzętu. Ostatecznym celem jest 60-minutowy ciągły film korony słonecznej, zbiór 20 krótkich filmów w pełnym HDR. „Będziemy używać mniejszych kamer i teleskopów o szerszym polu widzenia, aby sfotografować większą część korony” – powiedział Bob Baer, ​​wykładowca w Szkole Fizyki i Fizyki Stosowanej na Southern Illinois University Carbondale i współdyrektor. Śledczy DEB w wywiadzie.

Dodał, że powód jest prosty: od 2017 r. technologia uległa poprawie. Do zespołów wysłano wysokiej jakości, łatwe w obsłudze teleskopy i kamery astrofotograficzne 40 mm, które zostały przeszkolone w zakresie ich obsługi. „CATE był najpopularniejszym projektem z zakresu nauki obywatelskiej w 2017 r.” Powiedział Bayera. „DEB to projekt będący kontynuacją CATE. Bierzemy to, co dobre i ulepszamy”.

Zaawansowana Korona

DEB będzie obejmować 300 osób w zespołach zlokalizowanych na torze lub w jego pobliżu, z których wiele jest związanych z pobliskim uniwersytetem lub uczelnią wyższą. „Będziemy mieć 75 lokalizacji w Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a 20 zespołów będzie składać się wyłącznie z młodych kobiet z całych Stanów Zjednoczonych” – powiedziała Bayer. „Każda lokalizacja tworzy kadr, w którym widzieliśmy koronę rozwijającą się podczas całkowitego zaćmienia słońca”.

„Obywatelskie projekty naukowe, takie jak ten, angażują społeczeństwo i ekscytują go uprawiania nauki na wielką skalę”. Powiedział Bayera. „To szczególnie fajne, ponieważ ochotnicy będą zbierać prawdziwe dane dla NASA”.

Plany transmisji

Dla Baera jest to część ogromnego projektu radiowego. Oprócz nadzorowania transmisji z teleskopów DEB i mobilnego obserwatorium, które może dotrzeć wszędzie tam, gdzie niebo jest czyste, transmisja będzie pokazana na dużym ekranie o godz. Festiwal Zaćmienia na skrzyżowaniu południowego Illinois na stadionie Saluki na 15 000 miejsc, należącym do Southern Illinois University.

Będą także stanowić główną część transmisji SolarSTEAM na YouTube zatytułowanej „Zaćmienie 2024 na żywo z Southern Illinois University Carbondale„.

Najnowsze informacje na temat całkowitego zaćmienia słońca, które miało miejsce 8 kwietnia w Ameryce Północnej, można znaleźć na stronie: Sprawdź mój główny kanał Codziennie nowe artykuły.

Życzę czystego nieba i szerokich oczu.

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa Lub inne moje prace Tutaj.

READ  Ciemne niebo, spotkanie Jowisza z Księżycem i start Boeinga America: co można zobaczyć na nocnym niebie w tym tygodniu