Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiadomość: Sojusznicy demonstrują silne odstraszanie i obronę podczas dowodzonych przez Polaków ćwiczeń Dragon 24, 6 marca 2024 r.

Wiadomość: Sojusznicy demonstrują silne odstraszanie i obronę podczas dowodzonych przez Polaków ćwiczeń Dragon 24, 6 marca 2024 r.

W tym tygodniu (4–5 marca 2024 r.) żołnierze z Francji, Niemiec, Włoch, Litwy, Polski, Słowenii, Hiszpanii, Turcji, Wielkiej Brytanii i USA przeprawili się przez Wisłę w pobliżu Korzeniewa w Polsce. Przeprawa przez rzekę jest częścią ćwiczeń Dragon 24, międzynarodowych ćwiczeń na poziomie operacyjnym i taktycznym dowodzonym przez Polskę oraz kluczowym elementem Steadfast Defender 24, największych ćwiczeń wojskowych NATO od dziesięcioleci. Podczas przeprawy przez rzekę uczestniczyli prezydent Polski Andrzej Duda i prezydent Litwy Kitanas Nauseda.

Pod patronatem Steadfast Defender 24 odbywa się seria ćwiczeń, w których bierze udział łącznie 90 000 żołnierzy ze wszystkich sojuszników NATO i Szwecji. Steadfast Defender 24 opiera się na nowych planach obronnych NATO i demonstruje zdolność NATO do szybkiego rozmieszczenia sił z Ameryki Północnej i innych części sojuszu w celu wzmocnienia obronności Europy.

Kilku wysokich rangą urzędników NATO wzięło udział w poniedziałkowych i wtorkowych dniach mediów i gości specjalnych, w tym gen. dyw. Czesary Misniewski, zastępca dowódcy generalnego Sił Zbrojnych RP; Generał dywizji Randolph Staudenraus, zastępca szefa sztabu w JFC Brunssum; generał brygady Guy Foden, dowódca grupy zadaniowej NATO Bardzo Wysokiej Gotowości (VJTF); Generał broni Piotr A. Błazeusz, I Zastępca Szefa Sztabu Generalnego WP; Dowódca JFC Brunssum, generał Guglielmo Luigi Miglietta i dowódca JFC Norfolk, wiceadmirał Douglas G. Jagoda.

READ  Restauracja Hawick polskiej pary została uznana za najlepszą w południowej Szkocji