Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

10. edycja festiwalu SIFFCY skupia się na kinie z Niemiec, Polski i Czech

10. edycja festiwalu SIFFCY skupia się na kinie z Niemiec, Polski i Czech

Filmy z New Delhi, Niemiec, Czech i Polski znajdą się w centrum uwagi rozpoczynającej się 9 kwietnia 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Smile.

obraz HT

Gala, zorganizowana przez organizację pozarządową Smile Foundation z siedzibą w Delhi we współpracy z przedstawicielami Unii Europejskiej w Indiach, będzie miała swoją inaugurację i ceremonię wręczenia nagród w PHD House, podczas której zaprezentowanych zostanie 150 filmów z 40 krajów.

Hindustan Times — Twoje najszybsze źródło najświeższych wiadomości! Czytaj teraz.

Oprócz stolicy festiwal będzie odbywał się jednocześnie w 50 różnych lokalizacjach na terenie całego kraju.

„Obchodząc 10. edycję festiwalu, w tym roku staramy się wywołać więcej uśmiechu, docierając do młodej publiczności w wielu miejscach w kraju.

„Zamierzamy wyświetlić 150 filmów z 40 krajów i bezpłatnie przeprowadzić dziesięć różnych interaktywnych sesji filmowych oraz warsztatów rozwijających umiejętności dla dzieci i młodzieży” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor festiwalu SIFFCY Jitendra Mishra.

Na wydarzeniu, zapowiadanym jako jeden z największych indyjskich festiwali filmów dziecięcych, zaprezentowane zostaną fabuły, filmy krótkometrażowe, dokumentalne i fabularne zrealizowane przez dzieci.

Na festiwalu zostanie wyświetlonych 10 filmów wyprodukowanych przez studentów czeskiego Uniwersytetu BATA oraz osiem nagrodzonych filmów z Niemiec, zaprezentowanych przez Międzynarodowy Festiwal Filmowy SCHLiNGEL.

„Osiem klasycznych animacji zaprezentują TV Studio Animation Films, wybitna polska osobowość filmowa Jerzy Moskowicz oraz Instytut Polski w New Delhi” – dodali organizatorzy.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną filmy sklasyfikowane w różnych kategoriach, w tym „Konkursie Międzynarodowym”, Filmach Fabularnych i Krótkometrażowych; „Uśmiech 70 mm”, który wyświetla obrazy inne niż fabularne; oraz sekcja „Żółty dywan” poświęcona różnym indyjskim kinom regionalnym w języku malajalam, gudżarati, marathi, bengalski, radźastani, karbi i nie tylko.

Młodzi kinomani będą mieli dostęp do szerokiej gamy filmów dla dzieci z ponad 30 różnych krajów, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Kolumbii, Portugalii, Belgii, Ukrainy, Chorwacji, Grecji, Austrii, Niemiec i Estonii.

READ  Wojna robaków: polscy politycy proszą się o jadalne owady

Dodatkowo w „Take One” zaprezentowane zostaną filmy stworzone przez dzieci, a w „Extra Smiles” zostanie zaprezentowane to, co najlepsze w SIFFCY z poprzednich wydawnictw i klasyków.

W tym roku w ramach filmowej ekstrawagancji odbędzie się 10 różnych warsztatów, kursów mistrzowskich i dyskusji panelowych na tak szerokie tematy, jak środowisko, wartości rodzinne, wojna i pokój oraz bezpieczeństwo na drogach.

Zakończy się 11 kwietnia.

Ten artykuł został utworzony na podstawie automatycznego źródła informacji agencji informacyjnej, bez żadnych zmian w tekście.

Oscary 2024: Od nominowanych do blasku z czerwonego dywanu! Uzyskaj ekskluzywny zasięg na HT. Kliknij tutaj

Otrzymuj więcej aktualności z Bollywood, Hollywood, muzyki i seriali internetowych dzięki najnowszym wiadomościom rozrywkowym w Hindustan Times.