Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiadomości kryptograficzne: Indonezja zakazuje kryptowaluty dla wszystkich muzułmanów z powodu obaw o zakłady

Co dziwne, 88 procent populacji ma zakaz handlu kryptowalutami, ale reszta może robić, co chce.

Około 88 procent populacji Indonezji otrzymało zakaz handlu kryptowalutami po tym, jak rada religijna uznała to za grzech.

National Council of Scholars (MUI) powiedział w piątek, że kryptowaluta jest „haram”, co oznacza, że ​​jest zabroniona przez prawo islamskie.

Asrorun Niam Sholeh, szef ceremonii religijnych, powiedział, że kryptowaluta jest zabroniona, ponieważ „zawiera elementy niepewności, obstawiania i krzywdy”, zgodnie z Bloomberg.

Kryptowaluty są znane ze swojej dzikiej zmienności i spekulacyjnego charakteru, i wiadomo, że w ciągu jednego dnia wzrastają lub spadają o ogromne wartości procentowe.

Jednak pan Schole ostrzegł, aby zezwolić na kontynuowanie niektórych form handlu kryptowalutami w kraju Azji Południowo-Wschodniej.

Pan Schole zaoferował wyjście z zakazu dla entuzjastów kryptowalut.

Powiedział, że jeśli kryptowaluta może przestrzegać prawa szariatu, wykazując wyraźną korzyść dla społeczeństwa, można nią handlować.

Rząd Indonezji był zwolennikiem kryptowaluty z planami ETF jeszcze w tym roku.

Mimo, że zakaz przysporzył kłopotów, nie doprowadzi do całkowitego wstrzymania handlu kryptowalutami w kraju.

Pozostałe 12 procent populacji Indonezji, która nie jest muzułmaninem, może robić, co chce, korzystając z łańcucha bloków.

Indonezja ma największą populację muzułmanów na świecie, liczącą ponad 200 milionów ludzi. Ministerstwo Finansów i Bank Centralny konsultują się z Departamentem Handlu Międzynarodowego przed podjęciem ważnych decyzji dotyczących ludności muzułmańskiej.

Kraj był w przeszłości ostro krytykowany przez organizacje praw człowieka za surowe kary za łamanie rządów religijnych, a ultrakonserwatywny region Aceh znany był z publicznych chłost.

Inne kraje muzułmańskie mają wyraźnie inne podejście do kryptowalut.

Bahrajn wspiera aktywa kryptograficzne od 2019 roku, kiedy nie był zbyt popularny.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich kryptowalutami można handlować tylko w wolnych strefach, ponieważ ich stolica, Dubaj, zawiera ich ponad 30.

READ  Stopy procentowe: protokoły z posiedzeń pokazują, że urzędnicy Fed popierają przyszły wzrost o pół punktu

Chiny, choć wcale nie są krajem z większością muzułmańską, radykalnie zakazały kryptowalut pod koniec września w ramach dużej kampanii technologicznej.

Ludowy Bank Chin powiedział wówczas: „Działalność handlowa związana z wirtualną walutą jest nielegalną działalnością finansową”.

Bank centralny poinformował, że osoby naruszające przepisy zostaną „przeprowadzone dochodzenie pod kątem odpowiedzialności karnej zgodnie z prawem”.

Powiadomienie zabrania wszelkich powiązanych działań finansowych związanych z kryptowalutami, takich jak handel kryptowalutami, sprzedaż tokenów, transakcje dotyczące instrumentów pochodnych walut wirtualnych oraz „nielegalne zbieranie funduszy”.

Przeczytaj powiązane tematy:Kryptowaluta