Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Widzi cywilną załogę SpaceX na orbicie

Inżynier danych z pierwszej cywilnej załogi astronautów, która dotarła na orbitę, zrobił pewną historię lotów kosmicznych, wykonując harfę w stanie zerowej grawitacji w kapsule SpaceX setki kilometrów nad Ziemią.

42-letni Chris Sembrowski, pracownik Lockheed Martin i weteran Sił Powietrznych USA, zagrał na strunach przed widzami domowymi podczas 10-minutowej prezentacji i opowiadania w piątek przez czteroosobową drużynę Inspiration4, pokonując 28 000 kilometrów. /h nad Europą.

SpaceX, firma rakietowa należąca do potentata zaawansowanych technologii i szefa producenta samochodów elektrycznych Tesli Elona Muska, ogłosiła później, że załoga ma powrócić na Ziemię w sobotę.

Akcja Splashdown rozgrywa się tuż po 19:00 EDT (0900 w niedzielę) u wybrzeży Florydy.

Urzędnicy misji powiedzieli, że astronauci spędzili większość swoich pierwszych 48 godzin w kosmosie, w tym rozmowy telefoniczne z rodziną, przyjaciółmi i zwolennikami, takimi jak Musk i hollywoodzka gwiazda Tom Cruise.

Pojawił się również za pośrednictwem łącza wideo na giełdzie nowojorskiej w piątek, aby zadzwonić do zamknięcia.

Pojawienie się załogi orbitującej na pokładzie kapsuły Crew Dragon było transmitowane na żywo za pośrednictwem kanału YouTube SpaceX, który dostarczył i wystrzelił statek kosmiczny z Florydy i operował z centrali firmy na przedmieściach Los Angeles.

Miliarder Jared Isakman, dyrektor generalny firmy e-commerce Shift4 Payments, zapłacił Muskowi nieujawnioną kwotę za tę podróż — magazyn Time donosił o około 200 milionach dolarów (274 miliony AU$) — za to, co stało się inauguracyjnym lotem astronomicznym SpaceX.

Sembrowski nie był osamotniony w popisywaniu się rozrywką podczas lotów kosmicznych.

Pokazuje rysunek, który wykonała na orbicie, geolog i była kandydatka na astronautę NASA Sian Proctor (lat 51) oraz Hayley Arsino (29 lat), asystentka lekarza w St. Jude Children’s Research Center w Tennessee, kiedyś sama chorowała na raka w dzieciństwie. wokół kabiny, aby dać widzom poczucie mikrograwitacji.

READ  Mieszkańcy NSW korzystają ze „specjalnego linku”, aby zarezerwować szczepienie Pfizerem przed otrzymaniem powiadomienia

Inspiration4 wystartowało w środę z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na przylądku Canaveral na rakiecie SpaceX Falcon 9. Kapsuła załogi osiągnęła orbitę orbitalną ponad 585 kilometrów — wyższą niż Międzynarodowa Stacja Kosmiczna lub Teleskop Kosmiczny Hubble’a i najdalsza odległość lotu z Ziemi od zakończenia programu księżycowego Apollo NASA w 1972 roku.

Start SpaceX oznacza skok przed konkurentami Virgin Galactic i Blue Origin, które zapewniają również loty rakietowe dla klientów gotowych zapłacić niewielką fortunę.