Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Więcej osób starszych może mieć niezdiagnozowaną demencję, niż wcześniej sądzonoا

Tylko jeden na 10 starszych dorosłych w dużym badaniu ogólnokrajowym z upośledzeniem funkcji poznawczych zgodnym z demencją zgłosił oficjalną diagnozę medyczną tego stanu.

Wykorzystując dane z badania Health and Retirement Study do opracowania reprezentatywnej dla całego kraju próby prawie 6 milionów Amerykanów w wieku 65 lat lub starszych, naukowcy z University of Michigan, North Dakota State University i Ohio University odkryli, że 91% osób z zaburzeniami poznawczymi odpowiada demencji … Powiedz rozmówcom, że mają oficjalną diagnozę medyczną choroby Alzheimera lub demencji.

„[Rozbieżność]była większa niż się spodziewałem” – powiedziała Sheriya Robinson-Lynn, współautorka badania i adiunkt w UM College of Nursing.

Kiedy udzielili odpowiedzi reporterzy zastępcy (ogólnie członkowie rodziny), częstość występowania spadła z 91% do około 75%, co nadal jest bardzo znaczące, powiedziała. Chociaż wiele osób zostało zdiagnozowanych i pozostaje nieświadomych lub zapomniało o swojej diagnozie, problemem jest to, że ocena poznawcza, a konkretnie badania przesiewowe w kierunku demencji, nie są rutynowe podczas corocznych wizyt u seniorów.

Robinson Lane powiedział, że COVID-19 nadaje tym liczbom większe znaczenie, ponieważ osoby z demencją mają większe ryzyko hospitalizacji i śmierci po zakażeniu. COVID-19 powoduje również długotrwałe skutki neurologiczne u niektórych osób, prawdopodobnie zwiększając ryzyko diagnoz związanych z demencją w przyszłości.

„Teraz bardziej niż kiedykolwiek te rutynowe kontrole i oceny są naprawdę krytyczne” – powiedziała. „Myślę, że szczególnie ważne jest dostarczenie pewnych podstawowych informacji świadczeniodawcom pacjentów powyżej 65 roku życia”.

Współautor Ryan McGrath, adiunkt na North Dakota State University, zasugerował, że migracja do telemedycyny podczas pandemii COVID-19 podkreśla znaczenie ocen poznawczych.

„Zalecamy, aby dostawcy opieki zdrowotnej badali obniżoną wydajność poznawczą podczas rutynowych ocen stanu zdrowia, gdy jest to możliwe” – powiedział. „Opcja telemedyczna może skrócić czas kliniki i rozszerzyć dostęp”.

READ  Badania wykazały, że kora ruchowa mózgu może odgrywać większą rolę w rozwoju choroby Parkinsona

Częstość występowania zaniżonych danych dotyczących diagnozy związanej z demencją, chociaż definiowana jako upośledzenie funkcji poznawczych kompatybilne z demencją, różni się w zależności od płci, wykształcenia i pochodzenia etnicznego.

Osoby, które zidentyfikowano jako nielatynoską czarną, miały wyższy szacowany wskaźnik rozpowszechnienia (93%) braku zgłoszonej diagnozy, podobnie jak mężczyźni (99,7%) niż w przypadku kobiet (90,2%). Około 93,5% w porównaniu do 91% dla osób z wykształceniem co najmniej średnim.

„Istnieją znaczne różnice w leczeniu i rokowaniach związanych z demencją wśród starszych Murzynów, które częściej są diagnozowane później w przebiegu choroby niż w innych grupach rasowych i etnicznych” – powiedział Robinson Lane.

Powiedziała, że ​​wykształcenie jest często wskaźnikiem statusu społecznego i ekonomicznego, więc w ciągu życia osoby zamożniejsze mają większy dostęp do zasobów, które wpływają zarówno na ryzyko, jak i postęp choroby. Dowody sugerują, że edukacja może wpływać na wyniki testów poznawczych.

Wizyta w Medicare powinna obejmować badanie funkcji poznawczych, ale stwierdzenie niepokoju poznawczego podczas corocznej 20-minutowej wizyty może być trudne. Dodanie konkretnej oceny poznawczej może również zająć czas wizyty.

Robinson-Lane często słyszy od zaniepokojonych członków rodziny, którzy nie znają swoich dalszych kroków lub członka rodziny, który jest zaniepokojony pragnieniem zachowania niezależności i prywatności, a lekarze nie mogą udostępniać informacji bez zgody pacjenta.

Zachęca do otwartej komunikacji i przypomina rodzinom, że nadal mogą dzielić się informacjami z opiekunem ich ukochanej osoby bezpośrednio lub za pośrednictwem pielęgniarki lub ratownika medycznego.

Źródło:

Numer czasopisma:

McGrath, R.; i in. (2021) Zgłaszane przez siebie diagnozy związane z demencją zmniejszają częstość występowania starszych Amerykanów z prawdopodobną demencją. Choroba Alzheimera Dziennik. doi.org/10.3233/JAD-201212.