Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiedeń odzyskuje tytuł najbardziej przyjaznego miasta na świecie | Austria

Stolica Austrii, Wiedeń, powraca jako najbardziej przyjazne miasto na świecie, według dorocznego raportu The Economist.

Wiedeń objął prowadzenie od Nowa Zelandia Miasto Auckland, które spadło na 34. miejsce z powodu ograniczeń pandemii koronawirusa, wynika z opublikowanego w czwartek raportu Economist Intelligence Unit.

Wiedeń, który wraz z zamknięciem muzeów i restauracji spadł na 12. miejsce w naszych rankingach na początku 2021 roku, od tego czasu stał się Odbił się na pierwszym miejscuStanowisko, które zajmowała w 2018 i 2019 roku.

„Stabilność i dobra infrastruktura to główne atrakcje miasta dla jego mieszkańców, za którymi stoi dobra opieka zdrowotna oraz wiele możliwości kulturalnych i rozrywkowych”.

Stolica Ukrainy, Kijów, nie została uwzględniona w tym roku po rosyjskiej inwazji na ten kraj pod koniec lutego, podczas gdy rosyjskie miasta Moskwa i Sankt Petersburg spadły w rankingu z powodu „cenzury” i wpływu zachodnich sankcji.

Europa może pochwalić się sześcioma z 10 najlepszych miast.

Za stolicą Austrii uplasowała się duńska Kopenhaga i szwajcarski Zurych. Na szóstym miejscu uplasowała się Szwajcarka Genewa, siódma Niemcy Frankfurt, a dziewiąta Holandia.

Kanada też dobrze sobie poradziła. Calgary uplasował się na trzecim miejscu, a następnie Vancouver na piątym i Toronto na ósmym.

Na dziesiątym miejscu znalazła się japońska Osaka i australijskie Melbourne. A stolica Francji, Paryż, uplasowała się na 19. miejscu, o 23 miejsca wyżej niż w zeszłym roku. Stolica Belgii, Bruksela, znalazła się na dwudziestym czwartym miejscu po Montrealu w Kanadzie.

Spadek Auckland w rankingu odzwierciedla zmieniający się krajobraz pandemii koronawirusa w ciągu ostatniego roku, ponieważ szczepienia umożliwiły ponowne otwarcie wielu społeczności.

Chociaż została zdegradowana z powodu ograniczeń Covid w tym roku, byli odpowiedzialni za to, że zajęła pierwsze miejsce w 2021 roku, a The Economist powiedział wówczas: „Ścisłe zamknięcie w Nowej Zelandii pozwoliło ich społeczności na ponowne otwarcie i umożliwiło obywatelom miast takich jak Auckland i Wellington rób tylko to. Ciesz się stylem życia To jak życie przed pandemią”.

szczerze mówiąc, Reporter o polityce Thomas Coughlan zauważył następnie: „Myślę, że nie ma tu pandemii, więc technicznie łatwiej jest tu żyć niż umrzeć gdzie indziej”.

W tegorocznym rankingu Londyn, stolica Wielkiej Brytanii, zajmuje 33. miejsce na świecie najbardziej przyjaznych mieszkańcom, podczas gdy hiszpańska Barcelona i Madryt zajmują odpowiednio 35. i 43. miejsce.

Mediolan we Włoszech zajął 49. miejsce, Nowy Jork 51., a Pekin w Chinach 71..

Zniszczona przez eksplozję w porcie w 2020 roku libańska stolica, Bejrut, zmagająca się z dławiącym kryzysem finansowym, nie znalazła się w rankingu kierunków biznesowych.

Kijów nie, po inwazji rosyjskiej 24 lutego zmusił The Economist do przerwania badania miasta. Stolica Rosji, Moskwa, odnotowała spadek oceny zdatności do życia o 15 miejsc, podczas gdy Sankt Petersburg spadł o 13 miejsc.

W raporcie zauważono, że „trwającemu konfliktowi towarzyszy zwiększona cenzura”. Rosyjskie miasta doświadczają również ograniczeń kulturowych i środowiskowych w wyniku zachodnich sankcji gospodarczych.

Inne miasta w Europie Wschodniej były uważane za mniej stabilne w wyniku „rosnących napięć dyplomatycznych” związanych z wojną na Ukrainie.

Damaszek, stolica rozdartej wojną Syrii, zachował swoją pozycję najmniej przyjaznego miasta na świecie.

AFP przyczyniło się do powstania tego raportu

READ  Jak dobrze działają chińskie szczepionki?