Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wielka Brytania jest teraz „płytką Petriego świata” z rosnącymi deltami i szczepieniami

Wyścig między szczepem Delta Covid-19 a szczepionkami odbywa się w innym kraju niż w Wielkiej Brytanii.

W czwartek naród odnotował 27 989 nowych przypadków, prawie w całości z nowego i zakaźnego wariantu, który przedstawia rodzaj epidemii w Australii.

To najwyższa suma od stycznia, kiedy naród znalazł się w szponach niszczycielskiej zimowej fali.

Chociaż liczba przypadków wzrosła, liczba zgonów dramatycznie spadła.

Tym razem jest duża różnica – szczepienia.

Uderzyli w ramiona, a ponad 33 miliony ludzi otrzymało do tej pory drugą dawkę.

Nigdzie indziej na świecie nie ma takiego wyścigu. Są kraje takie jak Izrael, w których zaszczepiono więcej populacji, oraz kraje takie jak Indie, w których odnotowano więcej przypadków delta.

Ale Wielka Brytania przygotowuje się, aby być doświadczeniem, które świat będzie obserwował, ponieważ przypadki delta zaczynają rosnąć w niektórych częściach Europy i USA, a każdy kraj na świecie ściga się, by zaszczepić swoich ludzi.

Mark Woolhouse, profesor epidemiologii chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Edynburgu powiedział Stróż Wielka Brytania jest obecnie zasadniczo „płytką Petriego”.

„Wielka Brytania jest w zupełnie wyjątkowej sytuacji” – powiedział. „Mamy największą epidemię w regionie delty dobrze ufortyfikowanego kraju. Jesteśmy szalką Petriego świata.”

Wielka Brytania przełożyła swój tak zwany „Dzień Wolności” 21 czerwca z powodu gwałtownego wzrostu liczby przypadków delta. Premier Boris Johnson chciał zobaczyć, jak buduje się mur odporności, zanim będzie mógł się prawidłowo otworzyć.

Jednak wiele aspektów normalności powróciło, o czym świadczą wielkie wydarzenia, takie jak Wimbledon i kilka meczów w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej.

A przypadków, jak można się spodziewać, jest coraz więcej.

Prawie 2000 przypadków krukowicy w Szkocji Osoby oglądające mecze piłkarskie Euro 2020 zostały połączone.

Public Health Scotland powiedział, że dwie trzecie przypadków z 1991 roku dotyczyło osób, które 18 czerwca przyjechały do ​​Londynu na mecz Szkocji z Anglią.

READ  Turcja: Ponowne otwarcie cypryjskiego miasta Varosha w obliczu greckiej opozycji | Wiadomości z Europy

Rozprzestrzenia się również na cały kontynent, a coraz większe tłumy przybywają na mecze.

Szczególne obawy budzą zbliżające się Igrzyska w Londynie i Sankt Petersburgu, dwóch miastach szczególnie dotkniętych typem Delta.

„Jeśli chcemy rozprzestrzenić typ delta w całej Europie, jest to sposób na osiągnięcie tego” – powiedział epidemiolog Antoine Flaholt dla AFP.

Ale wielu w Wielkiej Brytanii ma dość. Zwłaszcza, że ​​facet, który prosił ich wszystkich, żeby zostali w domu przez te wszystkie miesiące Był zajęty romansem ze swoim współpracownikiem.

Dziesiątki tysięcy demonstrantów przeciwko zamknięciu W zeszłym tygodniu maszerowali przez centralny Londyn w kierunku domu premiera, żądając „aresztowania” byłego ministra zdrowia Matta Hancocka po tym, jak został przyłapany na łamaniu zasad Covida, całując swojego żonatego doradcę podczas głoszenia ograniczeń dla reszty Wielkiej Brytanii.

Boris Johnson mówi, że ruszy do przodu, aby otworzyć się jeszcze w tym miesiącu, aby przyjść do piekła. Możesz sobie wyobrazić, że Brytyjczycy nie są zbyt zadowoleni z odsuwania Dnia Wolności – chociaż zwycięstwo Anglii w euro może go nieco usunąć.

Obawy przed wzrostem w Europie

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) jest Obawiając się kolejnej fali wirusa w Europie, przy czym liczba przypadków w regionie wzrosła o 10 procent w ciągu ostatniego tygodnia, wspierana przez Euro 2020.

Światowa Organizacja Zdrowia wezwała do lepszego monitorowania tego ważnego wydarzenia sportowego, ponieważ fani gromadzą się na zatłoczonych stadionach i barach w całej Europie, podczas gdy pandemia nadal się rozprzestrzenia.

Dyrektor regionalny WHO Hans Kluge powiedział, że liczba szczepień nie była wystarczająco wysoka, aby uchronić się przed możliwym nowym wzrostem w okresie letnim.

„Będzie nowa fala w europejskim regionie WHO, jeśli nie zachowamy dyscypliny” – powiedział.

Kluge ostrzegł, że do sierpnia Delta może stać się dominującym szczepem w Europie, a 63% ludzi wciąż czeka na swoją pierwszą szczepionkę.

READ  „W wieku 75 lat wciąż muszę pracować”: miliony Amerykanów nie mogą przejść na emeryturę | Stany Zjednoczone przejście na emeryturę

„Do sierpnia europejski region WHO będzie miał dominację delta – ale nie będzie w pełni uodporniony i w większości będzie wolny od ograniczeń” – powiedział.

Ostrzegł, że należy zrobić więcej, aby uniknąć wzrostu liczby infekcji i zgonów w nadchodzących miesiącach.

„Ludzie muszą to zrobić, dbając bezpiecznie o indywidualne zachowanie, a także rządy, wzmacniając systemy opieki zdrowotnej, zwiększając liczbę testów oraz śledząc i sekwencjonując kontakty” – powiedział.

Europejska agencja kontroli chorób ECDC szacuje, że do końca lata wariant delta może stanowić ponad 90 procent nowych przypadków w Unii.