Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wielka Brytania planuje zlikwidować zasady dotyczące masek, dystans społeczny test kampanii szczepień

Londyn: Boris Johnson nie może się oprzeć dobrej metaforze, a pandemia koronawirusa dała świetną okazję, by sobie pozwolić.

Premier Wielkiej Brytanii powiedział w zeszłym roku, że obiecujące testy szczepionek wyglądały jak „uderzenie kopytami kawalerii o czoło wzgórza”. Spadek liczby zachorowań pod koniec zimy był „ogniskiem nadziei wyłaniającej się przez mróz”. Pochwalił także naukowców zajmujących się szczepionkami za wykonanie „biologicznego jiu-jitsu”, aby włączyć wirusa w siebie.

Były dziennikarz ma teraz nową ulubioną linię: wiodący na świecie brytyjski program szczepień zbudował medyczny odpowiednik „zapory ogniowej”. A usunięcie wszystkich ograniczeń, które pozostają w czasie eskalacji infekcji, jest głównym testem na to, jak silna jest ta ściana.

Premier Boris Johnson zapowiada ostateczne zniesienie ograniczeń.przypisane mu:Obrazy Getty

Usunięcie ograniczeń nie jest szczególnie wyjątkowe i miało miejsce w wielu innych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych.

Ale co sprawia, że ​​jest poniedziałek? ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Bardzo ważnym ogłoszeniem jest to, że będzie to pierwszy raz, kiedy jakikolwiek duży kraj doświadczy tego, co się dzieje, gdy nieograniczona transmisja w społeczności spotyka się z powszechnym zasięgiem szczepień.

Jest to długoterminowy cel większości krajów, ale Johnson stawia na to, aby dać go teraz podczas północnego lata, zamiast czekać na jesień i zimę, kiedy wirus odzyska przewagę.

Prawie 86 procent wszystkich dorosłych w Wielkiej Brytanii otrzymało jedną dawkę, a 64 procent otrzymało maksymalną ochronę dwóch. Liczba osób chorujących, chorujących i umierających gwałtownie spadła w tym roku.

Ale liczba przypadków w Wielkiej Brytanii rośnie od tygodni i nawet Johnson ostrzega, że ​​do połowy lipca może osiągnąć 50 000 dziennie – tuż poniżej szczytu 60 000 nowych przypadków dziennie podczas niszczycielskiej drugiej fali zimy w Wielkiej Brytanii. Prawie wszystkie przypadki są wysoce przenoszonym wariantem delta.

READ  Kobieta ujawnia przerażające teksty od konserwatora