Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wielu młodych mieszkańców Wiktorii potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej z powodu oparzeń słonecznych

Wielu młodych mieszkańców Wiktorii potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej z powodu oparzeń słonecznych

Firma SunSmart Victoria jest bardzo zaniepokojona dużą liczbą młodych dorosłych i nastolatków, w tym w pasmach Sunbury i Macedon, którzy wymagają pilnej pomocy medycznej z powodu poważnych oparzeń słonecznych.

Nowe dane z zestawu danych Victorian Emergency Minimum Data (VEMD) pokazują, że od lipca 2004 do czerwca 2022 odbyło się ponad 4700 prezentacji na oddziałach ratunkowych z kierownikiem

Z rozpoznaniem oparzenia słonecznego, połowa z nich to młodzież i młodzi dorośli (10-24 lata).

W sumie dane pokazują, że 897 starszych nastolatków (15-19 lat), więcej niż jakakolwiek inna grupa wiekowa, wymagało pomocy wiktoriańskich oddziałów ratunkowych w przypadku poważnych oparzeń słonecznych, co było uważnie obserwowane.

przez 882 młodych dorosłych (20-24 lata) i 602 młodszych nastolatków (10-14 lat).

Codzienna rutyna może się zmienić latem, a ludzie zazwyczaj spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu, co prowadzi do większej ekspozycji na okazjonalne promienie UV i zwiększonego ryzyka raka skóry i oparzeń słonecznych, powiedziała Emma Glasenbury, prezes SunSmart.

Ludzie mogą być zaskoczeni, gdy dowiadują się, że ciężkie oparzenia słoneczne wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Niepokojące jest to, że mieszkańcy Wiktorii, zwłaszcza dzieci i młodzież, muszą odwiedzać szpitalne oddziały ratunkowe w wyniku poważnych oparzeń słonecznych. Wiemy, że nasz system opieki zdrowotnej jest bardzo obciążony i ponieważ można temu całkowicie zapobiec, musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec tego rodzaju szkodom”.

Dyrektor Victorian Skin Cancer Service w Alfred Hospital, profesor nadzwyczajna Victoria Marr, powiedziała, że ​​niepokojące jest to, że oddziały ratunkowe stale leczą ciężkie oparzenia słoneczne, ponieważ

Można temu zapobiec stosując odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.

Kiedy doznasz oparzenia słonecznego, komórki skóry są poważnie uszkodzone. Uszkodzone komórki wysyłają sygnały w całym ciele i powodują ból, ciepło, obrzęk, tkliwość i pęcherze. Objawy te mogą

Trwa to przez kilka dni, a ludzie powinni zrobić wszystko, co w ich mocy, aby temu zapobiec”.

READ  NASA wyjaśnia misję dostarczenia próbek marsjańskiej gleby, skał i atmosfery na Ziemię

„Podczas gdy oparzenia słoneczne są bezpośrednią konsekwencją uszkodzeń spowodowanych promieniowaniem UV, ciągła ekspozycja na promienie UV jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do raka skóry. Każdego roku u ponad 2800 mieszkańców Wiktorii diagnozuje się czerniaka, więcej niż u kogokolwiek innego.

Agresywna postać raka skóry, więc praktykowanie dobrych nawyków związanych z ochroną przeciwsłoneczną zmniejszy ryzyko poparzenia słonecznego, a co za tym idzie raka skóry.

Firma SunSmart Victoria niedawno uruchomiła aplikację SunSmart Global UV, dzięki której porady dotyczące ochrony przeciwsłonecznej dotyczące lokalizacji są dostępne na wyciągnięcie ręki, bez względu na to, gdzie jesteś na świecie.

SunSmart zachęca mieszkańców Wiktorii, w tym nastolatków, do pobierania aplikacji i ustawiania przypomnień, aby wiedzieli, kiedy stosować pięć form ochrony przeciwsłonecznej i zapobiegać poparzeniom słonecznym i uszkodzeniom spowodowanym promieniowaniem UV.

Ponieważ nie możesz zobaczyć ani wyczuć promieni UV, możesz łatwo zostać wykryty.Należy pamiętać, aby chronić się przed promieniami UV za pomocą 5 kroków SunSmart — zakrywanie skóry ubraniem i noszenie kremu z filtrem przeciwsłonecznym.

„Kapelusz ochronny, ponowne nakładanie kremu przeciwsłonecznego co dwie godziny, szukanie cienia i noszenie okularów przeciwsłonecznych” – powiedziała pani Glassenbury.

„Ważne jest, aby wszyscy mieszkańcy Wiktorii wiedzieli, kiedy chronić skórę przed promieniami UV i zwracać szczególną uwagę w miesiącach od listopada do lutego, kiedy widzimy największą liczbę prezentacji na oddziałach ratunkowych”.

Aby uzyskać najlepszą ochronę podczas codziennej ochrony przed słońcem, użyj wszystkich 5 kroków SunSmart:

1. Wsuń ubranie, które zakrywa jak najwięcej skóry

2. Smaruj się wodoodpornym filtrem przeciwsłonecznym SPF30 (lub wyższym) o szerokim spektrum działania. Nałóż produkt 20 minut przed wyjściem na zewnątrz i powtarzaj aplikację co dwie godziny.

3. Uderz w kapelusz z szerokim rondem

4. Znajdź cień

5. Wsuń okulary przeciwsłoneczne

READ  Revitalizing Aboriginal Laws w Canadian Finance Centre