Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wietnam znalazł nowego wirusa hybrydowego, którego część jest odmianą w Indiach, a inna w Wielkiej Brytanii

Hanoi: Wietnam odkrył nowy typ koronawirusa, który jest mieszanką szczepów odkrytych po raz pierwszy w Indiach i Wielkiej Brytanii.

Wietnamski minister zdrowia Nguyen Than Long powiedział w sobotę, że naukowcy zbadali strukturę genetyczną wirusa, który zainfekował niektórych nowych pacjentów, i znaleźli nową wersję wirusa. Powiedział, że testy laboratoryjne wskazują, że może on rozprzestrzeniać się łatwiej niż inne wersje wirusa.

Wirusy często rozwijają niewielkie zmiany genetyczne podczas rozmnażania, a nowe warianty koronawirusa można było zobaczyć mniej więcej od czasu ich pierwszego odkrycia w Chinach pod koniec 2019 roku. Światowa Organizacja Zdrowia wymieniła cztery „globalne warianty budzące niepokój” – znaleziono pierwsze dwa. w Wielkiej Brytanii i Indiach, oprócz tych zidentyfikowanych w Republice Południowej Afryki i Brazylii.

Long twierdzi, że nowa alternatywa może być odpowiedzialna za niedawny boom w Wietnamie, który rozprzestrzenił się na 30 z 63 gmin i prowincji w tym kraju.

Wietnam początkowo odniósł niezwykłe sukcesy w walce z wirusem – na początku maja odnotował nieco ponad 3100 potwierdzonych przypadków i 35 zgonów od początku pandemii.

Ale w ciągu ostatnich kilku tygodni Wietnam potwierdził ponad 3500 nowych przypadków i 12 zgonów, zwiększając całkowitą liczbę ofiar śmiertelnych w tym kraju do 47.

Ponad rok po pomyślnym powstrzymaniu koronawirusa wybuchły przypadki wietnamskich przypadków. Przypisuj mu:AP

Większość nowych transmisji znajduje się w Bac Ninh i Bac Giang, dwóch gęsto uprzemysłowionych prowincjach, w których setki tysięcy ludzi pracuje dla dużych firm, takich jak Samsung, Canon i Luxshare, który jest partnerem Apple w zakresie agregacji produktów. Pomimo surowych przepisów zdrowotnych firma w Pak Jiang odkryła, że ​​jedna piąta z 4800 pracowników miała pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Co najmniej 85 osób uzyskało pozytywny wynik testu w Ho Chi Minh City, największym mieście w kraju o populacji 9 milionów, w ramach grupy w kościele protestanckim, podało Ministerstwo Zdrowia. Czciciele śpiewali i intonowali siedząc blisko siebie, bez noszenia odpowiednich masek i innych środków ostrożności.

READ  Amerykańska Izba Reprezentantów głosuje za uczynieniem Waszyngtonu stanem, ale w Senacie zbliża się bitwa