Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Północnokoreańskie media państwowe twierdzą, że studenci i sieroty „zgłaszają się na ochotnika” do pracy w kopalniach i na farmach

Według państwowych mediów sieroty, żołnierze i studenci, z których niektórzy wydają się być dziećmi, zgłaszają się na ochotnika do wykonywania prac fizycznych w Korei Północnej, w tym w kopalniach węgla.

Według oficjalnej Centralnej Agencji Informacyjnej setki osieroconych absolwentów szkół „zgłosiło się na ochotnika do pracy w trudnych dziedzinach”.

Raporty nie podawały wieku sierot, ale mówiły, że skończyły one gimnazjum. Zdjęcia opublikowane w rządowych gazetach przedstawiały młodych mężczyzn, którzy wyglądali na kilkunastoletnich.

W sobotę koreańska Centralna Agencja Informacyjna poinformowała, że ​​ponad 700 sierot zgłosiło się na ochotnika do pracy m.in. w spółdzielczych gospodarstwach rolnych, kompleksie żelaza i stali oraz lasach.

W czwartek agencja poinformowała, że ​​około 150 absolwentów trzech szkół dla sierot zgłosiło się na ochotnika do pracy w kopalniach węgla i na farmach.

„[The graduates of orphan schools] Z własnej woli zgłosili się do pracy na głównych budowach socjalistycznych, aby wychwalać swoją młodość w walce o dobrobyt kraju ”.

Organizacja Narodów Zjednoczonych stwierdziła, że ​​surowe środki podjęte przez Koreę Północną w celu powstrzymania COVID-19 zaostrzyły przypadki łamania praw człowieka i trudności ekonomiczne dla jej obywateli, w tym doniesienia o głodzie.

Ładowanie

Zgodnie z raportem Departamentu Stanu USA w 2020 r. O praktykach w zakresie praw człowieka dzieci w wieku od 16 do 17 lat były zapisywane do brygad wojskowych przez 10 lat i były narażone na długie godziny pracy i niebezpieczną pracę.

READ  Talibowie przejmują budynek Ministerstwa Kobiet dla nowego Ministerstwa Przepowiadania i Przewodnictwa

W raporcie stwierdzono, że „uczniowie doznali urazów fizycznych i psychicznych, niedożywienia, wyczerpania i braku wzrostu w wyniku przymusowej pracy”, pomimo przepisów Korei Północnej zakazujących pracy przymusowej.

Północnokoreański przywódca Kim Jong Un wygłasza przemówienie na biało za rzędem mikrofonów.
Kim Jong Un mówi, że w ostatnich latach jego kraj borykał się z „największymi trudnościami w historii”.(

AP: Koreańska Centralna Agencja Informacyjna

)

Korea Północna zaprzeczyła doniesieniom o naruszeniach praw człowieka. Mówi, że jej wrogowie upolityczniają te kwestie.

W przesłaniu do związków zawodowych we wtorek przywódca Korei Północnej powiedział Kim Jong Un powiedział, że w ostatnich latach kraj ten stanął w obliczu „najgorszych trudności w historii” Ale jego narodowa siła i ranga zostały wzmocnione przez „szlachetną lojalność i heroiczną walkę robotników” i innych.

Ostatnie doniesienia mediów stanowych opisywały również studentów, którzy zgłosili się na ochotnika do pracy przy dużych projektach, oraz legiony „żołnierzy-budowniczych” z armii tego kraju, która jest pełna żołnierzy na budowie.

Reuters