Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wieża Eiffla zostaje zamknięta w związku ze strajkiem pracowników w setną rocznicę śmierci jej założyciela

Wieża Eiffla zostaje zamknięta w związku ze strajkiem pracowników w setną rocznicę śmierci jej założyciela

Wieża Eiffla została zamknięta dla zwiedzających z powodu strajku w negocjacjach kontraktowych, który zbiegł się z setną rocznicą śmierci założyciela pomnika, Gustave'a Eiffela.

Związki zawodowe stwierdziły, że 400 pracowników wieży jest zaniepokojonych długoterminowymi perspektywami pomnika.

Wieża Eiffla, jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie, jest zazwyczaj otwarte 365 dni w roku – choć czasami nawiedzają ją strajki – i oczekuje się, że odegra kluczową rolę podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

Część turystów była wyraźnie przerażona w środę, gdy zobaczyli pod żelazną fasadą duży baner informujący w kilku językach o zamknięciu i przepraszający za niedogodności.

Zwiedzający nadal mogą uzyskać dostęp do przeszklonego placu u dołu wieży, ale nie mogą wejść na 300-metrowy punkt orientacyjny.

Stephane Dieu z CGT – jednej z największych konfederacji związkowych we Francji – powiedział, że oczekuje się, że zostanie ona ponownie otwarta w czwartek.

O tej porze roku atrakcję tę odwiedza zwykle około 20 000 osób dziennie.(AP: Louisa Joly’ego)

Rzecznik firmy SETE, która zarządza wieżą, powiedział, że strajk pracowników ogłoszono przed negocjacjami w sprawie kontraktu, które mają się odbyć w przyszłym miesiącu z miastem Paryżem, które jest właścicielem 134-letniego pomnika.

„Mieliśmy Covida. Straciliśmy rok przychodów. „Mamy ogromne zadłużenie” – powiedział Dew The Associated Press.

„Wieża ma ponad 130 lat i zaczyna się męczyć. W nadchodzących latach i dziesięcioleciach czeka nas wiele prac remontowych. Spółka zarządzająca musi dysponować środkami, aby rozwiązać ten problem”.

Powiedział, że strajk był „symboliczną akcją w symbolicznym dniu upamiętniającym śmierć Eiffela i chroniącym jego interesy”.

READ  Co najmniej 15 zabitych w Afganistanie w eksplozjach i strzelaninach w szpitalu w Kabulu
Turyści patrzą na Wieżę Eiffla z daleka.  Jedna dziewczyna ma na sobie czerwony kapelusz, a druga trzyma iPhone'a.

Niektórzy turyści i tak robili zdjęcia lub zmieniali plany w Paryżu.(Zdjęcie AP: Louis Joly)

Holenderski turysta Istvan Haarman stał na dole wieży i realistycznie oceniał zamknięcie wieży, mówiąc po prostu: „Musisz udać się gdzie indziej”.

Ale to był cios dla rodziny Fontaine’ów.

Matka Emma Fontaine powiedziała: „Po raz pierwszy pojechaliśmy z dziećmi do Paryża i było to pierwsze działanie w programie. Dlatego byliśmy bardzo rozczarowani, gdy zobaczyliśmy, że Wieża Eiffla jest dziś zamknięta. „

Rzecznik, który nie był upoważniony do publicznego ujawniania swojego nazwiska zgodnie z polityką zarządzania wieżą, powiedział, że o tej porze roku atrakcję odwiedza średnio około 20 000 osób dziennie.

Rzecznik powiedział, że specjalny występ muzyczny upamiętniający śmierć Gustave’a Eiffela 27 grudnia 1923 r. nadal będzie transmitowany w mediach społecznościowych i francuskiej telewizji na środowy wieczór, ponieważ został wcześniej nagrany.

AP