Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Władimir Putin był zaskoczony brakiem „ostrych pytań” w wywiadzie Tuckera Carlsona |  Prezydent Rosji Władimir Putin

Władimir Putin był zaskoczony brakiem „ostrych pytań” w wywiadzie Tuckera Carlsona | Prezydent Rosji Władimir Putin

Prezydent Rosji Władimir Putin wyraził wdzięczność prawicowemu prezenterowi amerykańskiej telewizji Tuckerowi Carlsonowi za przeprowadzenie z nim wywiadu w zeszłym tygodniu, ale był zaskoczony brakiem „trudnych pytań”.

Carlson, była gwiazda Fox News, opublikowała w czwartek w Moskwie dwugodzinny wywiad z Putinem, który trafił na pierwsze strony gazet na całym świecie.

W środę Putin powiedział prezenterowi rosyjskiej telewizji Pawłowi Zarubinowi, że chce, aby Carlson działał bardziej agresywnie, co dałoby mu prawo do reakcji z równą jasnością.

„Szczerze mówiąc, myślałem, że będzie zachowywał się agresywnie i zadawał tak zwane ostre pytania. Nie tylko byłem na to gotowy, ale chciałem tego, bo dałoby mi to możliwość odpowiedzi w ten sam sposób” – stwierdził Putin w komentarzach emisja w środę.

W ciągu kilku godzin po wywiadzie z Zarubinem nie było żadnych oznak reakcji Carlsona poza gorącym poparciem dla Jakość moskiewskiego metra.

Wywiad Carlsona był pierwszym wywiadem Putina z amerykańskim dziennikarzem od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę prawie dwa lata temu, w którym Putin powiedział, że Zachód musi zrozumieć, że „niemożliwe” jest pokonanie Rosji na Ukrainie.

„Ponieważ nie jesteśmy w stanie prowadzić bezpośredniego dialogu [with the west] „Dzisiaj… musimy być wdzięczni panu Carlsonowi, że mógł tego dokonać dzięki swojej roli mediatora” – powiedział Putin.

Władimir Putin zwraca się do Tuckera Carlsona, aby Stany Zjednoczone przestały zbroić Ukrainę, aby zakończyć wojnę – wideo

Powiedział Zarubinowi, że jest zaskoczony, że Carlson nie przeszkadza mu dalej.

„Szczerze mówiąc, nie odniosłem pełnej satysfakcji z tego wywiadu” – powiedział Putin.

Kreml poinformował, że Putin zgodził się na spotkanie z Carlsonem, ponieważ podejście przyjęte przez byłego gospodarza Fox News odbiegało od „jednostronnych” relacji o konflikcie na Ukrainie w wielu zachodnich mediach.

Część zachodnich mediów krytykowała Carlsona za brak trudnych pytań w wywiadzie. Putin przyznał, że Carlson „kilka razy próbował mi przerwać”, ale pochwalił konserwatywnego dziennikarza bliskiego byłemu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi za jego „cierpliwość”.

W innym miejscu wywiadu z Zarubinem Putin powiedział, że woli Joe Bidena od Donalda Trumpa, ale jest gotowy współpracować z każdym amerykańskim prezydentem.

Zarubin zapytał prezydenta, kto jest dla nas „najlepszy” – Biden – Demokrata i Trump – Republikanin.

Putin odpowiedział bez wahania: „Biden”. „To bardziej doświadczony, bardziej przewidywalny polityk starej szkoły” – powiedział, ale dodał: „Będziemy współpracować z każdym amerykańskim prezydentem, któremu ufa naród amerykański”.

Dokumenty Kremla, które wyciekły w 2021 r., wskazywały, że Putin osobiście zezwolił na tajną operację mającą na celu wsparcie „obłąkanego psychicznie” Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA w 2016 r. podczas zamkniętego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego Rosji.

Putin i jego dowódcy bezpieczeństwa zgodzili się, że Biały Dom pod rządami Trumpa pomoże zabezpieczyć strategiczne cele Moskwy, w tym „niepokoje społeczne” w Stanach Zjednoczonych i osłabienie pozycji negocjacyjnej amerykańskiego prezydenta.

Reuters i Agence France-Presse wniosły wkład w powstanie tego raportu

READ  Mieszane przyjęcie Wielkiej Brytanii podczas uroczystego ogłoszenia członkostwa w transpacyficznej umowie handlowej